W dzisiejszym wpisie znajdziecie kilka propozycji ciekawych książek o zwierzętach. W sumie to nie wiem czy znam dziecko, które nie lubiłoby bajeczek i książeczek ze zwierzęcymi bohaterami. W tym zestawieniu na specjalną uwagę zasłużyła po raz kolejny cudowna książka z wydawnictwa Nasza Księgarnia, którą dziś Wam chciałam pokazać. Jest to książka „Rok na wsi” to najnowsza propozycja wydawnictwa z cyklu książek obrazkowych, która na rozkładówkach przedstawia 12 miesięcy w konkretnym miejscu oraz książka wydawnictwa Bajkopis, pt.: „Gdy lew się wybiera do fryzjera”. Dla zainteresowanych we wrześniu była premiera najnowszej ich książki „Rok w Krainie Czarów”, jeszcze jej nie mamy. Choć pewnie za niedługo to się zmieni i mąż znowu będzie się ze mnie śmiał, że obiecałam sobie w Październiku nie zamawiać żadnych książek.

Książki dla dzieci o zwierzętach-nasze hity

W księgarniach możemy zamawiać różnego rodzaju książeczki o zwierzętach dla małych i tych już starszych dzieci. Te pierwsze są zazwyczaj kartonowe, z kolorowymi obrazkami, i są one pomocą dla tych najmniejszych czytelników pomocą w poznawaniu zwierząt, otaczającego ich świata i przyrody. Zobacz nasz zbiór sprawdzonych książek, które być może i Twoje dziecko pokocha.

Każda nowa książka to kolejna dawka wiedzy i ciekawostek dla malucha. Czas spędzony z dzieckiem na czytaniu książek jest bezcenny.

Rok na wsi, M. Kozieł-Nowak

Jasiowej  biblioteczce mamy już takie pozycje jak „Rok w lesie” i Rok w przedszkolu a teraz „Rok na wsi”. I muszę powiedzieć, że są to książki, które nie mogą się znudzić. Zdecydowanie jedne z naszych ulubionych, choć zdecydowanie „Rok w lesie” dla zainteresowanych na blogu znajdziecie jej recenzję, oceniam najwyżej. Uwielbiamy je przeglądać i wymyślać coraz to nowe opowiadania. Wspaniałą zabawą dla całej rodziny. Dlatego z niecierpliwością czekałam na kolejną odsłonę z tej serii, czyli „Rok na wsi” i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłam.

„Rok na wsi” to aż dwanaście rozkładówek, tak tyle samo co miesięcy w ciągu roku, a dzięki książkom tego typu z moim przedszkolakiem utrwalamy sobie ich nazwy, przedstawiających gospodarstwo agroturystyczne Basi i Piotra Listków. W pracy w gospodarstwie pomagają im dzieci, czyli Maja, Tymek   i Franek oraz babcia Hela i pan Józio. Jak możecie się domyślić, pracy na wsi jest sporo i wszyscy mają ręce pełne roboty.

„Rok na wsi” to kolejna wyjątkowa pozycja w naszej biblioteczce. Jak dla mnie super pomysłem jest przedstawienie wszystkich postaci na samym początku książki. Jasiek chętnie po nią sięga i jest nią zainteresowany. Najbardziej podoba mu się to, że każdym razem nasza historia jest inna od poprzedniej. To właśnie jest ta magia w książkach bez tekstu. A losy i chwile z życia rodziny Listków i osób oraz zwierząt powiązanych w gospodarstwie wymyślamy my sami.

Tak jak napisałam, na dwunastu kolorowych rozkładówkach można obserwować, jak zmienia się życie na wsi wraz ze zmieniającą się porą roku. Książka zawiera dwie dodatkowe plansze, czyli prezentację bohaterów oraz zabawę interaktywną. Dużym plusem książki są kolorowe i zabawne ilustracje, które z pewnością spodobają się małemu czytelnikowi. Przypominają mi obrazki ze starych podręczników, np. Elementarza Falskiego, którego mam do dziś w naszej biblioteczce.

Dla nie nieoceniony jest motyw tej książki, czyli życie w rodzinie wielopokoleniowej. Niestety czasy mamy takie, że to już coraz rzadszy obrazek w naszych rodzinach. A dziecko z rodzicami może tworzyć własne opowieści na podstawie poszczególnych kadrów gospodarstwa agroturystycznego. Jako że na wsi zwierząt nie brakuje, książka ta to dwanaście miesięcy zabaw i podpatrywania niesamowicie ciekawego życia na współczesnej wsi oraz zwierząt. Wspaniałe wydanie, zdecydowanie polecam.

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Tytuł: Rok na wsi
Autor: Magdalena Kozieł-Nowak
Stron: 28
Okładka: kartonowa
Cena rynkowa: 44,90 zł najniższa cena, jaka znalazłam 28,36 zł
Format: 23 × 31
Przedział wiekowy: 3+.

Gdy lew się wybiera do fryzjera-Wydawnictwo Bajkopis

To dość krótka, ale jakże humorystyczna opowieść o pewnym lwie, któremu znudziła się jego fryzura. Pewnie jesteście ciekawi, o czym opowiada ta krótka rymowana historyjka? Ok, zdradzę Wam, choć troszkę tej tajemnicy, więc tak, znudzony lew, postanowił zmienić coś w swoim wyglądzie. I postanowił zrobić coś ze swoją lwią grzywą, pewnie nie jedna z nas myśli o tak bujnej fryzurze. Jemu jego fryzura się zwyczajnie znudziła, więc poszedł więc do fryzjera, i czego on się tam naoglądał, czego nasłuchał. Oj moi drodzy długo by opowiadać.

O tym, co tam się działo, tego wam do końca nie zdradzę. Choć muszę przyznać, że obecne w salonie inne zwierzęta również miały niesamowicie szalone pomysły. Dobre jest to, że zwierzaki trafiły do fryzjera z prawdziwego zdarzenia, który im wyjaśnił, że nie wszystkim dobrze we wszystkim. I tak odwiódł co niektórych od drastycznych zmian w swoim wyglądzie.

„Gdy lew się wybiera do fryzjera” to książeczka co prawda kierowana do trzy-pięcio latków, mój czterolatek ją bardzo lubi, nie ukrywam, przeczytana już została przez nas kilka razy. To kolorowa, niby niepozorna kartonowa książeczka z pomysłem i duszą. Chce się do niej wracać. Czytamy ja ostatnio namiętnie. Humor, cudowne ilustracje i język, którym posługuje się autor, jak dla mnie idealnie się ze sobą komponują.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bajka,
Tytuł:  Gdy lew się wybiera do fryzjera
Autor:  Kasia i Natan
Stron: 24
Okładka: sztywna
Cena rynkowa: 44,90 zł najniższa cena, jaka znalazłam 44,90 zł
Ilustracje:  Agata Krzyżanowska
Przedział wiekowy: 3-5lat.

 Mądrość z natury- Michał Zawadka

Książka wyjątkowa w każdym calu i nie tylko dla najmłodszych. Ja za każdym razem jak ją czytam, doceniam jej piękno. Napisana piękną polszczyzną. We wnętrz znajdziecie siedem wierszowanych bajek, które powinni przeczytać i dorośli. Powinni sięgnąć nie tylko najmłodsi. Nam do gustu przypadły szczególnie bajki „Dom – rzecz o trosce”, „Wielkie sprawy – rzecz o umiarze” i moją ulubioną „Ogon – rzecz o przyjaźni”.

Autor podkreśla, że stosując zasadę, „ucząc bawić”, nawet dziś można nauczać o ważnych sprawach. Trzeba jednak mieć to nieuchwytne „coś” do przekazania i poetycką niezłomność powiązaną z naiwnością szczerą dziecięcia:

Jeszcze jedna ważna rzecz. „Mądrość z natury” nie nudzi. Lekturę można przerwać na chwil kilka, aby pokolorować ukryte na kartach książki malowanki. Gdy sen morzy oczy najmłodszych, zawsze można włączyć audiobook do niej dołączony. Wtedy z głośników sączy się muzyka Tomasza Filipczaka, na tle, której Joanna Jabłczyńska, Krystyna Czubówna, Karolina GruszkaPiotr , Adamczyk, Robert Janowski, Maciej Stuhr i Cezary Pazura czytają za nas rodziców. Całość na pięknym srebrnym dysku kończy kołysanka w wykonaniu Roberta Janowskiego „Senny bal”. Dla mnie to po prostu majstersztyk. Książka do czytania, słuchania, oglądania, a także rysowania.   Mmay ją od roku i wciąż ją bardzo lubimy.

Wydawnictwo: Mind&Dream,
Tytuł: Mądrość z natury (książka +CD)
Autor: Michał Zawadka
Stron: 72
Okładka: sztywna
Cena rynkowa: 39,90 zł
Format: 23 × 31
Przedział wiekowy: 3+.

4 pory roku-Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Ta niepozorna książeczka to klasyka poezji dziecięcej: Jerzy Kierst, Tadeusz Kubiak, Barbara Lewandowska, pięknie napisali o porach roku. O tym, jak się zmienia, czym zaskakuje i zachwyca. Książka napisana w dziecięcym stylu, z krótkimi wierszykami dla najmłodszych czytelników, w pięknej graficznej oprawie. Bajecznie kolorowe ilustracje wykonane przez Anitę Paszkiewicz-Tokarczyk i Mirosława Tokarczyka bardzo mi się spodobały. Widziałam już podobne kiedyś, w starych książkach z mojego dzieciństwa.

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Tytuł: 4 pory roku
Autor: Jerzy Kierst, Tadeusz Kubiak, Barbara Lewandowska
Stron: 48
Okładka: twarda
Cena rynkowa:
Format: 23 × 31
Przedział wiekowy: 3+.

Jak to działa? Zwierzęta

„Jak to działa? Zwierzęta” to książka w której pojawia się motyw kota z okładki, kot ten pojawił aię pojawił się wcześniej w książce „Opowiem ci, mamo, co robią koty”. Tak książka to taka mini encyklopedia zwierząt, odpowiednia dla dzieci której bohaterką książki jest Klara, która  kocha wszystkie zwierzęta i zadaje masę pytań.

Książka podzielona jest na cztery części. Wewnątrz znajdziemy informacje o zwierzętach domowych, zwierzakach, które możemy spotkać w parkach, takich, które mieszkają na wsi ii raz te gatunki, które żyją w lasach. Ta książka to świetny wstęp do wytłumaczenia dziecku, jaka jest różnica między takimi zwierzętami. Czytając z dzieckiem tę książkę, pokazujemy mu, że zwierzęta różnią się od siebie w zależności od miejsca, które zamieszkują. Wewnątrz znajdziecie komiksowe dymki z kwestiami, jakie wypowiadają nasi bohaterowie. Potem natrafiamy na przekroje zwierząt, w zależności od gatunku, jest to jeden zwierzak na stronicy lub kilka.

?

Praca z tą pozycją to doskonała zabawa, ciekawa lektura i bardzo, bardzo dużo wiedzy. Książka idealna dla kilkulatka. Z Jasiem przeglądaliśmy ją kilka razy, ale myślę, że wrócimy d niej za jakiś czas. W książce znajdziecie również mnóstwo pytań, które pewnie sami słyszycie od swoich dzieci.

Na pytania Klary odpowiada jej dziadek, pomocą zabawnych rysunków. Dlaczego psy zostawiają mokre ślady łap? Po co świnie taplają się w błocie? Dlaczego króliki ciągle poruszają nosem? Czy żaba słyszy, chociaż nie ma uszu? Po co niedźwiedzie stają na dwóch łapach? Dlaczego kaczki mają takie dziwne dzioby? N ate i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej pozycji dla ciekawskich maluchów. Brawo za duży, ale nie przesadzony format, szczegółowe ilustracje, oraz element edukacyjny połączona z zabawą. Przez zabawę do nauki, takie jest moje motto w zabawach z moim 4-latkiem.

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Tytuł: Jak to działa? Zwierzęta
Autor: Nikola Kucharska
Stron: 48
Okładka: twarda
Cena rynkowa: cena 29,90 zł
Format: 24 × 32
Przedział wiekowy: 6-10

Pan Sowa jedzie na wakacje

Pan Sowa jedzie na wakacje to książka, którą kupiliśmy przez przypadek, będąc na ostatnich zakupach w Ikei. Jasiek książki wypatrzy wszędzie. Była przecena, za książkę zapłaciłam 7,99 zł, więc ok, zgodziłam się i kupiliśmy w ciemno, bo Jasiek strasznie chciał ją kupić. I okazało się, że to był bardzo dobry wybór.

„Pan Sowa jedzie na wakacje” to niesamowicie kolorowa i ciekawa pozycja dla milusińskich czytelników. Głównym bohaterem jest oczywiście pan Sowa, który jest nauczycielem w leśnej szkole. Pan Sowa pilnie wszystkiego wokoło pracuje przez całe ranki, ucząc mieszkańców lasu różnych rzeczy. Pewnego dnia jednak jest już tak zmęczony, że za namową Sroki postanawia zrobić sobie wakacje. Pani Sroka obiecuje się wszystkim zająć, ale podczas nieobecności Pana sowy dochodzi do nieszczęścia, pewnie jesteście ciekawi jakiego? Ktoś zaginął i zaczęły się poszukiwania zguby. Ostatnimi dniami w naszym domu, to właśnie Pan Sowa, okazał się nowym hitem książkowym. Jasiek uwielbia książki o zwierzętach, więc za każdym razem słucha jej z wielkim zainteresowaniem.

Podsumowując to zestawienie, myślę, że zarówno „Rok na wsi”, „Rok w lesie” i teraz Pan Sowa jedzie na wakacje, na długo pozostaną u nas na topie. Zobaczcie, czego można nauczyć się o lesie, jego mieszkańcach, nie tylko z książki „Pan Sowa jedzie na wakacje” ale również z pozostałych pokazanych w dzisiejszym wpisie książkach dla dzieci! Dla zainteresowanych, na samym początku, bo już na wewnętrznej stronie okładki, czeka pierwsze zadanie na małych czytelników. Pan Sowa to bardzo przyjemna historia dla wszystkich, zakończona happy endem : ) Brawa za cudowne ilustracje, piękną okładkę, które niewątpliwie są bardzo dużą zaletą książki.

Wydawnictwo: Ikea
Tytuł: Pan Sowa jedzie na wakacje
Autor: Stark Ulf
Stron: 48
Okładka: twarda
Cena rynkowa: cena 15,00 zł, my kupiliśmy za 7,99 zł
Format: 24 × 32
Przedział wiekowy: 2+.

I na deser przypomnienie przepięknej i niezwykle barwnej pozycji dla małego i dużego czytelnika.

„Rok w lesie” Emilii Dziubak

„Rok w lesie” z Wydawnictwa Nasza Księgarnia to książka przepiękna i wyjątkowa. Zdecydowanie jedna z najlepszych, jakie mamy w naszej biblioteczce. Piękna, ponadczasowa i wyjątkowa pozycja dla każdego. To taka pozycja, obok której nie sposób przejść obojętnie. Twarda oprawa z gąbką o okładkach, grube lśniące strony, cudowne ilustracje i bardzo czytelny druk. Nie mogę się jej nachwalić i muszę Wam przyznać, że jest to jedna z najpiękniejszych naszych pozycji w Jaśkowej dziecinnej biblioteczce.

Książka wydana w dużym formacie A4, sztywna okładka i sztywne kartki w środku sprawiają wrażenie, że jest nie do zniszczenia. A w środku odkrywaliśmy przez ostatnich kilka dni przepiękne wręcz bajkowe ilustracje. Na 12 obrazkach przedstawiono życie lasu i jego mieszkańców. N jej recenzję zapraszam   tu-klik.

Na koniec jeszcze dość ciekawa seria książek „ Przyjaciele na safarii”.

W serii  z Eaglemoss Collections​ znajduje się aż 30 tytyłów, my jednak zgapiliśmy się i kilku nam brakuje.  W książeczkach znajdziecie   opisy zwierząt i inne ciekwostki.  

Pomysł i wydanie super, jednak treści opowiadań dla dziecka, w których głównym bohaterem jest Mickey, Myszka Minnie, Kaczor Donald i przyjaciele jak dla mnie  do końca nieprzemyślana. Koszt jednego nr to 26,90 zł, w prenumeracie wychodziłoby taniej. Jak dla mnie dość sporo, fakt z każdym numerem jest zabawka, choć jest ona raczej małych rozmiarów. Ostrzegam jednak, jak kupicie jeden numer to już przepadliście, u nas cała rodzina kupuje dla Jasia po kilka nr na jakieś okazje.

Jeśli wpis Ci się  spodobał, to miło mi będzie jak  podzielisz  się nim ze światem.

Co u Was ostatnio cieszy się powodzeniem? Jaką książkę czytaliście ze swoimi dziećmi lub przeczytaliście sami?

 

Wyniki !! KONKURSU!!! „Książka i my”

Bardzo dziękuję za udział w konkursie i za dzielenie się  z nami Tym jak zachęcacie swoje dzieci do czytania książek.   Zgłoszeń było sporo jednak nagrody tylko 3.

Książki „Gdy lew się wybiera do fryzjera”   – Wydawnictwo Bajkopis – otrzymują

Karina Szkutnik  

Paulina Sol 

Daria Rams 

 i nagrody dodatkowe od nas  otrzymują     Magdalena Michalak i   Ania Kamińska

Gratuluję pięknie i czekam dwa dni na dane do wysyłki nagród.

*Będzie kilka niespodzianek, na początek mam dla Was i dzieciaków  oraz kolejne książki, będzie je można wygrać w konkursie. Jak myślicie który to będzie tytuł z zestawienia. Zapraszam do typowania, jestem ciekawa, komu się uda dobrze wytypować.   Zapraszam  na inne recenzje książek dla dzieci na blogu-klik.  

41 thoughts on “Książki dla dzieci o zwierzętach-nasze hity”

  1. Rok w lesie i na wsi mamy. Już Gabi je czyta:) i jesteśmy fanami serii. Pozostalych nie znam:( ale bardzo zainteresowalas mnie książką Jak to działa. Myślę, że Igorkowi bardzo by się spodobała. A co.do zamawiania…. eh eh.. u nas kroluje seria Tajemnice zwierząt taka zielona z moich czasów. Igi uwielbia od dlugiego czasu, a ze książki sa w sumie dla.doroslych to podejrzewam, że nigdy mu się nie znudza.
    Dla mlodszych polecam Kochane zoo. Proste, ale zachwyci każde dziecko.

  2. Gratuluje wygranym. Mi spodobała się najbardziej z zestawienia ‚mądrość z natury’ za interdyscyplinarnosc i piękno wykonania… może ta będzie w kolejnym Waszym konkursie? 🙂

  3. Gdy lew się wybiera do fryzjera- rewelacyjna jest ta książka.Wygraliśmy u Ciebie na blogu i ciągle do niej wracamy.Nawet starsza córka słucha jak czytam Kubie i zawsze mają ubaw 🙂

  4. Fajne książki dla tych najmłodszych. Mój syn uwielbia książki o zwierzętach ale częściej wybiera encyklopedie, w których zawarte jest sporo informacji. Z książek pokazanych przez Ciebie „Jak to działa” zapowiada się najbardziej ciekawie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *