Dziś na blogu będzie o przepięknej o książce  „Rok w lesie” z Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jest to książka przepiękna i wyjątkowa. Zdecydowanie jedna z najlepszych jakie mamy w naszej biblioteczce. Piękna, ponadczasowa i wyjątkowa pozycja dla każdego.

 "Rok w lesie" Emilii Dziubak

Książka wydana w dużym formacie A4, sztywna okładka i sztywne kartki w środku sprawiają wrażenie, że jest nie do zniszczenia. A w środku odkrywaliśmy przez ostatnich kilka dni przepiękne wręcz bajkowe ilustracje. Na 12 obrazkach przedstawiono życie lasu i jego  mieszkańców. Wszystko to zostało podzielone na 12 kalendarzowych miesięcy. Treść zawarta tylko w obrazach to dodatkowa atrakcja zarówno dla małego czytelnika jak i jego rodzica. Każda strona jednak została opisana nazwami miesięcy. Możemy wspólnie wymyślać tysiące opowiadań dzięki kolorowym kartom książki.

"Rok w lesie" Emilii Dziubak

Na obrazkach znajdziemy misia zwanego niedźwiedziem brunatnym, wilka, kreta, pająka, lisy, borsuka, zaskrońce, żaby, i wiele innych zwierząt, które zamieszkują ten niezwykły las. Pierwszego dnia mój synek nie mógł od niej oderwać oczu. Ja również się w niej zakochałam.

IMG_4338

IMG_4340

„Rok w lesie” Emilii Dziubak moja opinnia

Dzięki niej możemy opowiadać niekończące się historie, a przygody zwierząt za każdym razem mogą mieć zupełnie inne zakończenie. Cudowna książka, dzięki której mogłam pokazać Jasiowi jak zmienia się pogoda z miesiąca na miesiąc, jak wiosną przyroda budzi się do życia po to by np. jesienią drzewa zaczęły gubić liście i wreszcie by w zimę zasnuć las pięknym białym puchem.

IMG_4341

IMG_4342

Bardzo się cieszę, że ta pozycja trafiła w nasze ręce. „Roku w lesie” u nas w domu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. A my wspólnie z Jasiem przy jej pomocy odkrywamy tajemniczy świat zwierząt oraz podróż w głąb dziecięcej wyobraźni. Scenariusz do książki wymyślamy sami i poprzez naszą opowieść przekazujemy ją dziecku. Potem to dziecko już samo może wymyślać historie do ilustracji w książce. Ta niezwykła książka pobudza dziecięcą wyobraźnię oraz spostrzegawczość. Dzięki niej poznawaliśmy zwyczaje zwierząt, oraz ich przyjaciół, kto, z kim się lubi a z kim raczej powinien się unikać. A którego ze zwierząt raczej nie spotkamy w zimę? Na kartach tej przepięknej książki znajdziemy wszystkie odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Taka książka w domu to gwarancja świetnej zabawy, niesamowitego rozwoju i nauki przez zabawę. Jeżeli i tobie spodobała się ta książka to możesz ją kupić w Aros      lub innych dobrych księgarniach.

„Rok w lesie”

Liternictwo tytułu:  Joanna Rusinek

Ilustracje: Emilia Dziubak

Rok wydania: 2015

Oprawa: Sztywna

Liczba stron: 28

Format:  20X28Cm

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Cena katalogowa: 44,90 zł

9 thoughts on “„Rok w lesie” Emilii Dziubak”

  1. super książeczka 🙂 dla najmłodszych coś wspaniałego można razem odkrywać uroki lasu i jego mieszkańców i przy tym tyle się dowiedzieć o porach roku i zmianach w kolejnych miesiącach roku a dodatkowo pomaga rozwijać wyobraźnię która nie ma końca 🙂 twarda oprawa i kartki ułatwiają maluszkom samodzielne oglądanie książeczki po prostu super 🙂

  2. Dzień dobry! Czy książeczka ma kartonowe strony? Szukam prezentu dla małej dziewczynki, która kocha przyrodę, ale na razie jest palce są na etapie kartonowych książeczek, więc cieniaki odpadają 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *