Jest to drugi wpis zbiorczy z nowościami książkowymi ostatniego miesiąca. Staram się śledzić Wydawnictwa i wyszukiwać perełki dla Jasia i czasem dla siebie a co ciekawsze książki dla dzieci i młodzieży zamawiam. Tak wiem, to jest mój nałóg, ale nie wiem jak mam z nim walczyć. Co miesiąc z wystaw sklepowych i na stronach wydawnictw aż roi się od perełek, oczywiście nie kupujemy i nie zamawiamy wszystkich, ale ostatnio znalazłam kilka naprawdę ciekawych i godnych polecenia książek. Kilka książek, które sprawią, że Twoje dziecko zapomni o świecie, zapraszam.

Ostatni wpis o książkach dla najmłodszych cieszył się ogromnym powodzeniem, kto przegapił zapraszam do przeczytania  Książki kartonowe dla najmłodszych-nasze hity-klik. Żaden z moich wcześniejszych wpisów nie miał aż tylu odsłon na blogu. Poniżej przedstawiam Wam kilka propozycji, które wspólnie z Jasiem wybraliśmy w ostatnim czasie. Nasza biblioteczka pęka w szwach, a nasze książki, które już są przeczytane zasilają biblioteczki innych dzieci w rodzinie lub czasem znajdują nowy dom w pobliskim przedszkolu. Wieżę, że znajdziesz w tym wpisie książkę dla swojego dziecka.

Kilka książek, które sprawią, że Twoje dziecko zapomni o świecie

IMG_9235

„W POSZUKIWANIU NIEBIESKIEJ MARCHEWKI” Sébastien Telleschi

IMG_9302

„W poszukiwaniu niebieskiej marchewki” to książka opisująca plemię szalonych i wesołych królików. Ich szaleństwo zaczęło się w czasach prehistorii, musimy cofnąć się do starożytnego Egiptu, antycznego Rzymu po to, by śledzić ich losy. Zostajemy świadkami takich odkryć geograficznych. Na uwagę zasługuje format książki (jest ogromna) i piękna, Jaśkowi bardzo się spodobała, choć ja na początku patrzyłam na nią z rezerwą. Sporo w niej trudnych do wymówienia słów, oj jest to niesamowita gimnastyka dla języka. Przejrzeliśmy ją, przeczytaliśmy i jak na razie odłożyliśmy na inny czas. Być może za kilka miesięcy do niej wrócimy. Mojego syna jednak nie porwała i nie zrobiła na nim ogromnego wrażenia.

IMG_9303

IMG_9304

IMG_9305

Choć w książce dla małych spostrzegawczych czytelników jest element, który bardzo mi się podobał, a mianowicie zabawa w wyszukiwanie. Na prawie każdej ze stron trzeba odszukać i pokazać magiczną marchewkę w kolorze nieba. Mówię Wam nie jest to takie proste zadanie. Ilustracje zawierają bardzo wiele maleńkich szczegółów, powiedziałabym setki a sama niebieska marchewka jest doskonale między nimi ukryta.  Nagroda dla tego kto ją znajdzie.

Wydawnictwo:  Nasza Księgarnia
Stron: 28
Okładka:  Twarda
Cena rynkowa: 36,90 zł
Cena w aros.pl: 25,83 zł

„ATLAS MIAST” Martin Haake

Kilka książek, które sprawią, że Twoje dziecko zapomni o świecie

„Atlas miast” to kolejna wielkoformatowa książka, w której znajduje się zbiór kolorowych map największych miast świata. Nie mogło zabraknąć Warszawy, Berlina, Aten, Lizbony Meksyku i wielu innych. Za pomocą kolorowych obrazków dowiemy się co ciekawego można zobaczyć w konkretnym mieście. Możemy poczytać o jego symbolach, o które zwierzętach możemy tam spotkać.

IMG_9284

IMG_9285

IMG_9286

Na uwagę zasługuje zabawa w wyszukiwanie, to, co małe główki lubią najbardziej. Np. odszukaj i pokaż 5 małych wiewiórek? Naprawdę świetna zabawa i miło spędzony czas z maluchem, a przy okazji poszerzanie jego ogólnej wiedzy o świecie. Wspaniała edukacja na wesoło.

IMG_9270-crop

IMG_9271

IMG_9275

IMG_9279

Podróże kształcą, choćby te palcem po mapie. Warto od najmłodszych lat uczyć dzieci otwartości na świat i jego zakątki”. Atlas Miast” lub inne tego typu książki mogą nam w tym pomóc. Fantastyczna pozycja dla dzieciaków ciekawych świata.

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Stron: 64
Okładka: Twarda
Cena rynkowa: 49,90zł
Cena w aros.pl: 34,93zł

„TO JA DUŻY I ODWAŻNY” – Nowe historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie

Kilka książek, które sprawią, że Twoje dziecko zapomni o świecie

„To ja! Duży i odważny! Nowe historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie” to doskonała książka dla każdego przedszkolaka. Kiedy to po oderwaniu od rodziców dziecko wpada w świat rówieśników. Jak sami wiece w przedszkolu bywa różnie i dosyć często zdarzają się sytuacje, w których potrzebują wsparcia, rozmowy i pocieszenia. W książce tej jest sporo pełnych fantazji opowieści. A wspólne czytanie to doskonały pretekst do rozmowy o tym, co gnębi lub cieszy naszego przedszkolaka. Nie zawsze nasze dziecko jest w stanie się przed nami otworzyć i mówić o swoich dziecięcych problemach i stresach związanych choćby z przedszkolem i pierwszymi przyjaźniami, a także pierwszymi przedszkolnymi sprzeczkami.

IMG_9297

Ksiażka „To ja duży i odważny!” składa się 3 części:

 • „Brawo! Udało ci się”, czyli krótkie opowiastki, które dodają dzieciom pewności siebie.
 •  „Pogódźmy się!”, czyli historyjki, które pomagają dzieciom pogodzić się z przyjaciółmi
 • „Kolorowych snów!”, czyli opowieści, przy których łatwiej dzieciom zasnąć.

IMG_9301

IMG_9300

Wewnątrz książki znajdziemy ciekawe pełne humoru ilustracje Aleksandry Piotrowskiej, która jest psychologiem dziecięcym. Kto jak nie ona potrafi zrozumieć małe dziecko! Bardzo podoba mi się podział w tej książce i w zależności od pory dnia wybieram takie historyjki, które wpasowują się w aktywność synka. Historyjki w książce są dosyć krótkie, więc jak na początek wydają się być idealne by dziecko się nie znudziło.  Godna polecenia.

Wydawnictwo:  Prószyńskii i S-ka
Stron:  120
Okładka:  Twarda
Cena rynkowa:29,90zł
Cena w aros.pl: 22,43zł

„MAŁY RUDZIK I WIELKA PRZYGODA” Elżbieta Pałasz

IMG_9308

Pewnego dnia małej Basi przyśnił się piękny sen. Potem na jej głowie ląduje aksamitne rude piórko. A chwilę potem dziewczynka zamienia się małego ptaszka. Tak się zaczyna wielka przygoda Basi i pewnie jesteście ciekawi jak się ona skończy. Tego jednak nie mogę Wam zdradzić. Dlatego że zakończenie tej książeczki zależy od Was.

IMG_9309

IMG_9317

Basia i rudzik (to taki bardzo miły ptaszek z pomarańczowym brzuszkiem) zapraszają Cię do wspólnej przygody. Razem z nimi trzeba wykonywać polecenia z książki, wymyślać i tworzyć jej zakończenie.

IMG_9310

IMG_9319

IMG_9320

A może macie ochotę zostać współautorem książki. To jest doskonała okazja. Czy chcecie przyłączyć się do takiej zabawy? My już to zrobiliśmy.

Wydawnictwo: Adamada
Stron:
24
Okładka:
Twarda
Cena rynkowa:
18,90 zł
Cena w aros.pl:
13,23zł

„MAŁY ŚLIMAK I WIELKA PRZYGODA” Elżbieta Pałasz

IMG_9311

„Mały ślimak i wielka przygoda” Elżbiety Pałasz. To kolejna książeczka z serii książek, w których trzeba wykonywać polecenia, wymyślać i tworzyć jej zakończenie. I jak pewnie wiecie  bardzo wiele tu zależy od Was. Nam zabawa z tymi ksiazkami bardzo się poodbała.

IMG_9315

IMG_9313

Mojemu Jaśkowi książka bardzo się spodobała, ponieważ jej głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Jaś. Wszystko zaczyna się od tego, że chłopiec ratuje z opresji ślimaka, który niespodziewanie wtargnął na chodnik. Tak się zaczyna ich wielka przygoda i być może przyjaźń. A jak się kończy ta książeczka my sami jeszcze nie wiemy, bo za każdym razem u nas ma ona inne zakończenie?

IMG_9312

Znajdziecie w niej zadania do wypełnienia, polecenia do wykonania i ciekawe i wciągające opowiadanie o losach małego ślimaka. Pomoc rodzica wydaje się tu być konieczna, chociaż na początek. Są to książeczki idealne dla przedszkolaków.

Wydawnictwo: Adamada
Stron: 32
Okładka: Twarda
Cena rynkowa: 18,90 zł
Cena w aros.pl: 13,23

„HUMORY HIPOLITA KABALA” Roksana Jędrzejewska-Wróbel

IMG_9306

To zdecydowanie ksiażka z humorem. Hipolit Kabel jest jamnikiem i jest on wyjątkowo humorzasty. Bardzo często bywa smutny, często dopada go chandra, zdarza mu się złościć, i naprawdę ciężko z nim wytrzymać. Jak to również bywa z naszym życiu. My też mamy swoje humory. Ma on oddanego przyjaciele, który musi znosić jego humorki, jest nim druh kot Alojzy Kocioł. Który jest niezwykle cierpliwy i wytrzymuje wszystkie złe nastroje Hipolita.

IMG_9307

IMG_9257

Jednak czy już na zawsze? Czy ta przyjaźń to przetrwa? Mam nadzieje, że tak, a Wam, jak się wydaje?

IMG_9265

IMG_9266

IMG_9329

IMG_9340

To pełna humoru fantastyczna książka dla dzieci, ale i dorosły nie raz zaśmieje się w głos czytając ją. To książka, w której znajdziecie proste opowiadania o psie i kocie nawiązują do zwyczajnych, codziennych sytuacji, bliskich dziecięcemu światu. A dialogi bohaterów na pewno poprawiają nastrój odbiorcy książki.  W myśl powiedzenia, „Żyli  jak pies z kotem”. 

Wydawnictwo: Adamada
Stron: 40
Okładka: Twarda
Cena rynkowa: 24,90 zł
Cena w aros.pl: 17,43

„KAJTEK, UWAŻAJ!” Mały miłośnik książek zakłada okulary Jennifer Berne

IMG_9288

To kolejna perełka ostatniego miesiąca ucząca dziecko wrażliwości i empatii. Kajtek to przyjazny szpak, który jest zakochany w książkach. Całe dnie mógłby czytać i czyta ć aż pewnego dnia zauważa, że literki w książkach są niezbyt wyraźne. Wtedy to do niego dociera ze ma problemy ze wzrokiem.

IMG_9289

IMG_9290
Co się potem dzieje można się domyślać, oczywiście jego koledzy wyśmiewają się z niego. Kajtek wpada w tarapaty, Co się stanie dalej dowiecie się z książki. Myślę, że ta książka to doskonały moment na rozmowę już z najmłodszymi, o akceptacji innych takimi, jacy są, nieważne czy noszą okulary, czy nie, czy mają inny kolor skóry i tp.

IMG_9281-crop

IMG_9282

IMG_9283

Wydawnictwo:  Prószyńskii i S-ka
Stron:  32
Okładka: Twarda
Cena rynkowa: 25zł
Cena w aros.pl:18.75

„DLACZEGO? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata” Catherine Ripley

IMG_9291

Jeżeli i Wy tak jak ja jesteście już na etapie niekończących się pytań mamuś a „Dlaczego?”. „Mamo, a dlaczego babcia ma ciemne włosy? Po co? Na co? Dlaczego? Dlaczego wrzątek parzy? I wiele innych niby banalnie prostych dla dorosłego pytań. To właśnie wiek przedszkolny, w którym zaczyna się czas niekończących się pytań i odpowiedzi. Was pewnie tez Wasze dzieci nie jeden raz wprawiły w zakłopotanie lub zadały pytanie, na które i Wy nie wiedzieliście jak odpowiedzieć, jak wytłumaczyć dziecku!

IMG_9292

Od chwili kiedy Jasiek zaczął mówić a mi wydaje się że było to już tak dawno temu choć ma dopiero 3,5 roku wiedziałam, że nie będzie nam łatwo go przegadać. I tak jest, mamy w domu małego, ciekawego świata i wszystkiego wokoło małego chłopca jednocześnie mądrego już człowieka.

IMG_9293

IMG_9295

IMG_9295

Widząc zapowiedzi książki „Dlaczego?” wiedziałam, że zasili ona naszą biblioteczkę. Mamy ją od miesiąca, ale prawie co dzień do niej siadamy i czytamy wybrany fragment. Setki pytań i odpowiedzi na nurtujące dziecko pytania. W doskonały sposób pozwala na odpowiedzenie dziecku na pytania związane z kąpielą, spaniem, zakupami, supermarketem, piekarnią, podwórkiem, kuchnią oraz zwierzętami gospodarskimi. Dlaczego krowy muczą, a konie śpią na stojąco? Dlaczego w piekarni tak pachnie? Dlaczego muszę chodzić spać? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie właśnie w książce”, Dlaczego”. Zdecydowanie polecam, jest to jeden z naszych lepszych zakupów!

Wydawnictwo:  Prószyńskii i S-ka
Stron:   192
Okładka: Twarda
Cena rynkowa:  35zł
Cena w aros.pl:  26,25zł

Pamiętacie ostatni wpis o książkach kartonowych dla najmłodszych, wpis, który cieszył się ogromnym powodzeniem. Obejrzało go kilka tyś osób. Dlatego wspólnie z Jasiem popracowaliśmy nad takim wpisem dla przedszkolaków. Jeżeli wpis Ci się podobał, podziel się nim ze światem. Jeśli uważasz, że Twój czas nie został zmarnowany, udostępnij go dalej, niech i inni mają możliwość poznania ciekawej literatury dziecięcej. Mam nadzieje, że Cię nie zanudziłam tym wpisem.

Więcej ciekawych propozycji z lektury dziecięcej i gier planszowych znajdziesz na blogu w zakładce

 „Biblioteczka przedszkolaka-Książki i gry-klik” 

45 thoughts on “Kilka książek, które sprawią, że Twoje dziecko zapomni o świecie”

 1. Powiem szczerze, sama dziś robiłam zamówienie zbiorcze książek dla chłopaków i dłuuuugo się musiałam zastanawiać co wybrać bo książek i perełek jest całe multum, więc łatwo jest wydać fortunę 🙂 Tym bardziej że tak jak Ty bardzo to lubię i jest to moim nałogiem 🙂

 2. Oj, jak widzę takie cudności, to nie jestem wobec nich przejść obojętnie. A co dopiero moje dzieci 😉 Niektóre z nich posiadamy, o niektóre trzeba będzie wzbogacić biblioteczkę, bo tytuły wyglądają interesująco!

 3. Wszytskie tytuły widzę po raz pierwszy. Może jest to spowodowane tym, że Mela nie przepada za ksiązkami,a że mamy ich całe regały, to nie szukamy na siłę nowych, tylko dajemy to, co mamy w biblioteczce.

 4. Ja nie jestem na tym etapie, ale Twoje propozycje brzmią bardzo interesująco. Bogaty wybór i barwne obrazki zachęcą niejedno dziecko 🙂 Jak miło wiedzieć, ze dzieci nadal czytają 🙂

 5. W zasadzie po każdą z tych publikacji ma się ogromną chęć sięgnąć, nie można się im oprzeć. Kilka czytałam, wspaniałe ilustracje, piękny styl pisania, doskonałe tłumaczenia i oczywiście niezwykle cenna treść. Nic dziwnego, że dzieciom tak bardzo się podobają, a i dorosły z przyjemnością się w nich zaczytuje. 🙂
  Bookendorfina

 6. Normalnie zbankrutuję przez takie wpisy 🙂 Co książka – to lepszy pomysł na prezent dla dzieci 😉

  I jeszcze to:

  „W poszukiwaniu niebieskiej marchewki” to książka opisująca plemię szalonych i wesołych królików. Ich szaleństwo zaczęło się w czasach prehistorii,”

  Uwielbiam takie szalone klimaty :)))

 7. Znalazłam u ciebie kilka pozycji, które chętnie zakupię moim dzieciakom:)) myślę, że Igi będzie już zainteresowany zagubionymi skarpetami. a książka To ja jest naprawdę bardzo dobra i również polecam jej lekturę. dzięki Gosiu za inspirację!

 8. I really appreciate this post. I’ve been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thanks again! gbfkdbdffdkg

 9. Hey very nice website!! Man .. Beautiful .. Amazing .. I’ll bookmark your website and take the feeds alsoI’m happy to find numerous useful information here in the post, we need work out more techniques in this regard, thanks for sharing. . . . . . deeafbkedadedkgc

 10. Maciek jest trochę młodszy, więc myślę, że nie wszystkie nasze książeczki by go interesowały. Ja polecam np. „Kotek Splotek” piękne ilustracje i ciekawa historyjka od Vesper. Jak się w nią wgłębić, można opowiedzieć o dziecku o przełamywaniu stereotypów.
  Uwielbiamy wszystkie Kajtusie. Polecam także książeczkę „Co wypanda a co nie wypanda” wydawnictwa Dwie Siostry albo obrazkowe „Auta” od Babaryba. Z resztą fantastycznych książeczek dla dzieci jest tak dużo, że wybór nie jest łatwy

 11. Cudowne są te książki, takie właśnie mnie przyciągają, niestety mój synek jeszcze jest na nie za mały, ale mam nadzieję, że już niedługo po nie sięgniemy 💪🏻

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *