Odwiedziliśmy już całkiem sporo miejsc i hoteli dla rodzin z dziećmi. Zdecydowanie Zalesie Mazury Active SPA plasuje się w czołówce miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi. Na blogu możecie zobaczyć fotorelacje z naszego pierwszego pobytu w Zalesiu. Miejsce to nazywane przez właścicieli „Rajem dla dzieci” i tym razem nas nie rozczarowało. Janek najbardziej nie mógł doczekać się sali piaskowej i ścianki wspinaczkowej. To kolejne atrakcje na terenie hotelu na Warmii, które przyciągają  małych gości i ich rodziców. Nie ukrywam, że osobiście byłam bardzo ciekawa zmian, jakie zaszły miejsce od czasu naszego ostatniego pobytu.

Sala piaskowa pod dachem – hit na skalę kraju

Jako dziecko z przyjemnością budowałam zamki z piasku, fosy i tym podobne fortyfikacje. Dlatego też chętnie angażuję się w te zabawy ze swoimi dziećmi. I muszę przyznać, że doskonale odnalazłam się w tym miejscu. W sumie to potem sama się zastanawiałam, kto się lepiej bawił, ja czy moje dzieci. A teraz zobaczcie sami tą fantastyczną, ogromną piaskową przestrzeń do zabawy w Zalesiu.

Sala Piaskowa – to miejsce, z którego nasza Aneczka nie chciała wychodzić. Fantastyczny pomysł na zapewnienie dzieciom zabawy przez 365 dni w roku. Strefa zabawy z mnóstwem piasku do użytku małych gości została oddana w kwietniu 2022. Śmiało mogę napisać, ze jest to unikalna na skalę kraju atrakcja dla małych gości. Piasek i woda to jest to, co małe dzieci lubią najbardziej. Ilość zabaw w piaskownicy jest nieograniczona. Tak naprawdę graniczeniem jest tylko dziecięca wyobraźnia.

Przed wejściem do piaskowej sali znajduje się “duża przebieralnia” wyposażona w różnego rozmiaru kalosze i ubrania, ochronne fińskiej marki Reima. Jaś i Ania noszą ich funkcyjna odzież od lat. Ubrania nie do zdarcia, przechodzą z dziecka na dziecko, a wyglądają jak nowe. Dzięki ubraniom na zmianę dzieci mogą bezkarnie brudzić się, moczyć nie wywołując przy tym stresu rodziców.

 

Bardzo dużą zaletą piaskowej sali zabaw jest to, że jest ona pod dachem. To ważne, gdy pogoda nie dopisuje, a dzieci się nudzą. Bycie rodzicem ma wiele zalet. Poza tymi oczywistymi jest kilka takich, które cieszą rodzica szczególnie. Mogę bezkarnie szaleć w salach zabaw, taplać się basenach z piłeczkami, skakać na trampoline, brudzić się w piachu i wodzie. I nikogo to nie dziwi, bo przecież zajmuje się dzieckiem.

Ogromna piaskownica pod dachem. Raj dla małego i dużego!

Do dyspozycji małych gości w Zalesie Mazury są zabawki do wody i piachu, wiaderka, łopatki, koparki, wywrotki, statki pirackie i inne wodne zabawki w tym prawdziwa pompa wodna z drewnianym korytem. Istne szaleństwo dla małych i dużych. Przy wyjściu z Sali Piaskowej znajduje się prysznic, w którym można opłukać kalosze i spodnie, aby następne dzieci miały czyste akcesoria do zabawy. Nie było dnia byśmy nie zajrzeli do tej ogromnej piaskownicy. Mogliśmy do woli bawić się w sklep, kopać tunele, budować domy i fortece, przelewać wodę do wiaderek, robić zupę błotną i klopsiki z kamykami.

Z perspektywy rozwoju i nauki, zabawa w piasku pobudza wyobraźnię i uczy dzielenia się z innymi. Piasek stymuluje rozwój fizyczny, ale nie tylko. Maluch ćwiczy motorykę małą i dużą. To moc doświadczeń dla dziecięcych zmysłów. Dziecko dotykając piasek kształtuje zmysł dotyku. To nauka przez zabawę i doświadczanie. To poznawanie pierwszych zagadnień z fizyki, doskonalenie zdolności poznawczych i umiejętności społecznych.

Co jeszcze zasługuje na wyróżnienie na terenie hotelu?

Poza Salą Piaskową dzieci mają do dyspozycji, mającą ponad 200 m2 bajkolandię, w której znajduje się dwupoziomowy małpi gaj (z piłeczkami, labiryntem i zjeżdżalniami). Jest też kącik animacji plastycznych i strefa zabaw i gier dla najmłodszych.  Janek szalał na ściance wspinaczkowej i jest to jak się okazuje jego nowa pasja.

Rodzice chcąc skorzystać ze strefy relaksu lub pobyć chwilę w samotności mogą pozostawić swoje pociechy pod opieką profesjonalnych opiekunów w Baby Clubie ( który jest dedykowany dzieciom już od 4 miesiąca do 3 roku życia), to miejsce, w którym Ania została zupełnie sama po raz pierwszy. 30 minut na początek pozwoliło mi obserwować jej zachowanie z ukrycia, na co dzień nie mam takiej możliwości. Dla ciut starszych dzieci do dyspozycji jest Mini Clubie (dla dzieci powyżej 3 roku życia). Nie ukrywam, że wcześniej nie korzystaliśmy z tego miejsca aż do ostatniego wyjazdu. Uważam, że to fantastyczne rozwiązanie dla rodziców, którzy w spokoju chcą napić się kawy i choć chwilkę odpocząć od dzieci.

Jeśli chodzi o inne atrakcje dla dzieci to zarówno program animacji jak i inne rozrywki dla dzieci w Zalesiu są na bardzo wysokim poziomie. Codziennie od 10: 00 do 12: 00 odbywają się tematyczne animacje dla dzieci. Po południu w Strefie Animacji na małych gości animatorzy czekają z mnóstwem tematycznych zabaw dla dzieci.

Na terenie obiektu na zewnątrz znajdują się place zabaw, pojazdy dla młodszych dzieci, Mini Zoo z kucykami, osiołkiem, kozami i kurkami. I z tego miejsca Aneczka również nie chciała wracać do hotelu. Janek zaś był oczarowany ścianka wspinaczkową. Chłopak złapał bakcyla i wkręcił się na dobre. Mnóstwo atrakcji na miejscu sprawiło, że nie mieliśmy ochoty wracać do domu. Dziękujemy za zaproszenie, gościnę, pyszne jedzenie i mnóstwo atrakcji. Zobaczcie krótka relację na Instagramie oraz zajrzyjcie do wpisu z naszego pobytu w Zalesie Mazury Active SPA w 2018 roku.

Tu sprawdzicie Pakiety Rodzinne

Do zobaczenia następnym razem. Marzy się nam sroga zima z mnóstwem śniegu na Warmii i Mazurach 😉

 

One thought on “Sala Piaskowa pod dachem – strefa błotna dla najmłodszych w Zalesie Mazury Active SPA”

  1. Świetnie wymyślona i zorganizowana zabawa dla dzieci. Zapisuję sobie to miejsce, aby w przyszłości kiedyś odwiedzić. Dzieciaki dadzą nam spokój na dłuuuugie godziny 🙂 a mini zoo w takim miejscu jest świetnym uzupełnieniem. Dzieci kochają zwierzęta 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *