Przed nami magiczny czas pełen cudownych zapachów, krzątania, wybierania drzewka i przygotowań do grudniowego odliczania. To czas pisania listów do Mikołaja i szukania inspiracji na prezenty dla najmłodszych. Dlatego dziś przy współpracy z marką Chicco przychodzę do Was z pomysłami na prezenty dla tych mniejszych, jaki i ciut starszych dzieci. Zanim jednak przejdę do konkretnych propozycji, warto przypomnieć sobie o tym, na co zwrócić szczególną uwagę wybierając zabawki.

3 najważniejsze zasady wyboru zabawek

Zabawka dla dziecka powinna być bezpieczna, mieć wartości edukacyjne i co najważniejsze być atrakcyjna dla dziecka. Od dawna wyznaję zasadę, że nie liczy się ilość, a jakość. Przy wyborze prezentu weź pod uwagę:

  • Wartości edukacyjne zabawki – dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę! W moim zestawieniu znajdziesz kilka tego typu zabawek.
  • Wiek i zainteresowania dziecka – wybierając zabawkę zwróć uwagę zarówno na przedział wiekowy jak i zainteresowania Twojego malucha.
  • Bezpieczeństwo – zwróć uwagę na certyfikaty. Każda zabawka, która trafia na polski rynek, musi posiadać certyfikat CE. To certyfikat bezpieczeństwa, który daje pewność, że wybrany produkt jest bezpieczny dla dzieci. Aby go otrzymać, producenci muszą spełnić szereg restrykcyjnych wymagań.

W tym zestawieniu znajdziesz zabawki, które pomogą dziecku poznać pierwsze słowa, cyfry, literki, a nawet języki obce. Zapraszam również do przeglądu zeszłorocznego zestawienia zabawek dla dzieci do trzeciego roku życia – czytaj tutaj.

W tym zestawieniu skupię się na zabawkach interaktywnych, które poprzez swoje funkcje (wydawanie odgłosów, zapalanie się światełek czy ruch) są w stanie wpływać na więcej bodźców dziecka w trakcie zabawy. Zabawki interaktywne wspomagają rozwój dzieci na różnych płaszczyznach.

Miś z projektorem First Dreams

Moje zestawienie rozpoczynam od uroczego misia z projektorem, który jest z nami najdłużej. Ten pluszowy przyjaciel towarzyszy Ani od urodzenia. Szczególnie wieczorami, kiedy kładziemy się z Anią i wpatrujemy w projekcje kolorowych gwiazdek na suficie.

Zabawka wieczorem całkowicie odmienia dziecięcy pokój. Efektowne projekcje o łagodnych kolorach relaksują i uspokajają. Kolor i natężenie wyświetlonych gwiazdek można sobie ustawić samodzielnie. Po naciśnięciu przycisku na brzuszku misia mamy możliwość wyboru intensywności światła.

Jego kojące melodie połączone z projekcją gwiazdek to niezastąpiona pomoc w zasypianiu. Ale nie tylko. Misia z projektorem wykorzystujemy również do zabawy w ciągu dnia lub przed drzemką. Ania go uwielbia.

Miś z projektorem First Dreams dostępny jest w trzech kolorach (beżowym, różowym i niebieskim).

Interaktywna Mata Farma PL/EN

Interaktywna Mata Farma z serii zabawek dwujęzycznych Chicco Bilingual ABC pomaga maluchom odkrywać polskie i angielskie słówka w angażujący sposób – przez zabawę. Dziecko w towarzystwie sympatycznych zwierzaków uczy się ich nazw i odgłosów, a nawet ich zwyczajów. W zabawce ukryto łącznie aż 900 słów, zwrotów i piosenek – po polsku i po angielsku!  Uważam, że to świetna zabawka edukacyjna.

Ta zabawka już od pierwszego rozłożenia zainteresowała moją dwulatkę. Na kolorowej, miękkiej macie o wielkości 40×60 cm znajduje się aż 6 interaktywnych obszarów oznaczonych nutką. Po naciśnięciu nutki dziecko usłyszy ciekawostki oraz prawdziwe odgłosy z farmy.

Mata jednocześnie jest sorterem kształtów przez to, że każda z 6 figurek ma w swojej podstawie kształt: trójkąt, kwadrat i koło. Dzięki temu figurki można dopasować do poszczególnych domków na farmie. Po wstawieniu danego zwierzątka w odpowiedni kształt, dziecko poznaje ciekawostki na jego temat.

Starsze dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię poprzez wymyślanie własnych historii o zwierzątkach, układając je w różnych miejscach na macie. My czasem bawimy się nie korzystając z odgłosów, tylko ustawiając zwierzątka na poszczególnych miejscach i naśladując ich odgłosy. Uwielbiamy te zabawy.

Zabawka ma 2 tryby zabawy:

  • Pierwszy z nich to ODKRYWANIE zwierzątek z farmy, ich odgłosów, miejsc, w których mieszkają oraz nauka kolorów.
  • Drugi to nauka spostrzegawczości i QUIZ. Maluch ma za zadanie pomóc Misiowi Teddy znaleźć na farmie to, czego szuka oraz rozpoznać i dopasować zwierzę do miejsca, w którym mieszka, Ania całkiem nieźle sobie z tym radzi.

Miś Okazujący Uczucia PL/EN

Mamy go od 2 tygodni i nie było dnia by nie uczestniczył w zabawie. Wiadomo, nowa zabawka w domu wzbudza zainteresowanie. Muszę jednak przyznać, że miś jest po prostu uroczy. Interaktywny Miś opowiada barwne historie oraz wskazuje, jakie emocje mu towarzyszą.

To idealne wsparcie w nauce rozpoznawania własnych emocji i rozmowach o radości i smutku. Może być wspaniałym pomocnikiem w poznawaniu 5 różnych emocji: radości, strachu, smutku, złości i odrazy. W zależności od emocji towarzyszącej misiowi jego serduszko na brzuszku zmienia kolor, np. smutek to kolor niebieski, złość kolor czerwony. To naprawdę wspaniały kompan do zabawy, przytulania i odkrywania własnych emocji.

co pod choinkę dla 2 latka

Mis Okazujacy Uczucia działa w 2 trybach: oprócz nauki rozpoznawania emocji, pomaga w odkrywaniu liczb, gestów, zdań i kolorów – a to wszystko po polsku i angielsku! Zawiera elementy sensoryczne, np. uszy misia szeleszczą. Zabawka została stworzona we współpracy z Włoskim Stowarzyszeniem Pedagogów. Informacja dla rodziców wrażliwych na dźwięki – można regulować głośność misia 😉

Edu Mówiący Globus

Wreszcie nie ma kłótni między Jasiem i Anią o jego globus. Ania coraz częściej sięga po zabawki Jasia, więc i konfliktów jest więcej. Teraz ma swój! Edu Mówiący Globus to interaktywna zabawka do poznawania świata – nauki geografii dla najmłodszych. Dziecko bawiąc się poznaje kontynenty, różne kultury i wiele więcej. Zabawka posiada ponad 70ciekawostek o świecie oraz piosenek.

Edu Mówiący Globus to wspaniała zabawka edukacyjna w języku polskim dla najmłodszych. Globus inspirowany jest metodą Montessori. Podczas wspólnej zabawy zabieracie malucha we wspaniałą podróż po naszej planecie. Na kuli umieszczonych jest aż 12 kolorowych interaktywnych przycisków, w których ukryto ponad 300 ciekawostek, piosenek i quizów, 11 zwierząt do poznania i 6 kontynentów do odkrycia.

Dzięki zabawie tym edukacyjnym globusem dziecko pozna:

– ciekawostki o świecie
– gatunki muzyczne
– florę i faunę, oraz kontynenty
– rodzaje jedzenia
– zabytki i środki transportu

Edu Mówiący Globus to aż trzy tryby zabawy:

  • Poznaj planetę Ziemię – czas na podróże po świecie. Po naciśnięciu interaktywnych przycisków wybranych kontynentów oraz oceanów razem z dzieckiem możecie odkrywać kulturę oraz muzykę z różnych części świata.
  • Dookoła świata – podróżujcie między kontynentami i wykonujcie misje, jednocześnie ucząc się, gdzie leżą poszczególne kontynenty.
  • Quiz – poziom dla starszych dzieci, które muszą odpowiedzieć na pytania dotyczące planety Ziemi. Zabawka posiada funkcję autokorekty – rozpoznaje, czy dziecko odpowiedziało prawidłowo.

Edu Mówiący Globus stworzono zgodnie z metodologią STEM – zabawka uczy poprzez zdobywane doświadczenie. Praktyczne wykorzystanie zdobytych umiejętności rozwija zdolności poznawcze dziecka, kształtuje samodzielne myślenie oraz rozwija umiejętność myślenia przyczynowo–skutkowego.

Konik Rodeo

Konik Rodeo mieszka z nami od stycznia tego roku i muszę przyznać, że nie ma dnia by Ania się nim nie zainteresowała. To fantastyczny kompan do zabawy i psot. Myślę, że konik ten przypadnie do gustu większości maluchów. Odpowiedni dla dziecka od 12. miesiąca życia. Dzięki czujnikom zachowuje się jak prawdziwy koń: wesoło rży i parskamruga oczami i chrupie marchewkę.

W zestawie posiada dołączone bieguny, które zamieniają go w bujanego konia. Konik wpięty w bazę na zaokrąglonych biegunach, staje się bujaczkiem, a dziecko rozpoczyna prawdziwy trening równowagi. U nas bieguny zostały zdjęte niemal od razu. Po ich zdjęciu, konik staje się jeździkiem na kółkach, który napędzany jest siłą dziecięcych nóg. To fantastyczny trening przygotowujący dziecko do kolejnych etapów rozwoju i umiejętności jazdy na rowerku biegowym.

Lisek PL/EN

Chicco Listek interaktywna maskotka z serii zabawek dwujęzycznych Bilingual ABC

To nowość z serii zabawek dwujęzycznych Chicco, które poprawiają umiejętności komunikacyjne dzieci i poszerzają ich słownictwo. Czekaliśmy na niego z niecierpliwością. Lisek chytrusek, jak go w domu nazywamy, uczy nazw części ciała i elementów odzieży.

Ten inspirowany metodą Montessori rudy pluszak ma również wpływ na rozwój motoryki u dzieci. A wszystko dzięki czynnościom, które maluszek musi wykonać. Podczas zabawy z liskiem maluch uczy się zapinania guzika, zapinania buta czy zakładania rękawiczek. Zabawy z liskiem mają za zadanie przygotować malucha do samodzielnego ubierania. Aneczka bardzo dzielnie ćwiczyła zapinanie.

Zabawa i nauka przez doświadczanie. Tak mogłabym opisać jednym zdaniem tego pluszowego przyjaciela. Dzięki 2 trybom zabawy Lisek dostosowuje się do wieku dziecka:

– nauka pierwszych słów i rymowanek na temat części ciała – już od 6. miesiąca życia
– nauka nazw części garderoby i dopasowywanie ich do części ciała – od 2. roku życia

Aneczka właśnie z liskiem zaczęła ćwiczyć zapinanie guzików! Jak się okazuje ta czynność to spore wyzwanie dla małych łapek. W tym przypadku dziecko może ćwiczyć ubieranie Liska, a potem próbować tych czynności na sobie.

Wszystko co się zapina, odpina, zdejmuje i zakłada jest atrakcyjne dla dzieci.

Lisek „zna” ponad 35 piosenek, melodii, rymowanek i słów w 2 językach. Dzięki żywym kolorom i elementom elektronicznym, zabawka szybko przyciąga uwagę małego dziecka. Dzięki zabawie z Liskiem Ania zaczyna powtarzać, rozpoznawać i zapamiętywać pierwsze słowa – zarówno po polsku, jak i angielsku. Liska możecie zamówić TUTAJ.

Wybór zabawek interaktywnych i edukacyjnych dla dzieci jest ogromny. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również na funkcje, które powinny pozytywnie wpływać na rozwój dziecka. Nauka i dobra zabawa mogą (i powinny!) iść w parze.

Przed nami czas poszukiwań prezentów dla najbliższych. Wybór odpowiedniego i przemyślanego prezentu dla dziecka to trudne zadanie, ale warto się wysilić i poszukać po to, by sprawić maluchowi wspaniałą niespodziankę. Nagrodą dla nas jest dziecięca radość i iskierki w dziecięcych spojrzeniach. Wierzę, że moje zestawienie zabawek dla tych mniejszych jak i starszych pociech pomoże Ci znaleźć prezent idealny.

Po kliknięciu w nazwę zabawki zostaniecie przekierowani bezpośrednio do sklepu w którym jest dostępny.

*wpis powstał przy współpracy z  marką Chicco.

2 thoughts on “Co kupić dziecku pod choinkę?- przegląd zabawek Chicco 2022”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *