Arturówek,  idealne miejsce na wypczynek, kto tam zagląda? W tym wpisie znajdziecie nmiastkę tego co tam można zobaczyć. Wakacje to zazwyczaj czas dalszych wyjazdów po to, by odpocząć, zregenerować się i nabrać sił do pracy na nowo. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na dalsze wyjazdy z różnych względów, więc jest na to sposób. Doskonałą formą spędzania czasu i wypoczynku w gronie najbliższych są wyjazdy za miasto, pikniki w plenerze, aktywny odpoczynek za miastem. Wszystko to na co możemy sobie pozwolić czasowo. Może warto zorganizować sobie i swoim bliskim odpoczynek na łonie natury, który doskonale wycisza i pozwala docenić piękne zakątki Polski. I muszę Wam powiedzieć, że ja w tym roku odkryłam kilka w całkiem niedalekich odległościach od miejsca zamieszkania.

Bo liczy się chwila, wspomnienia i człowiek…

Ostatnio postanowiliśmy złapać troszkę oddechu od pracy i innych problemów, które ostatnio nas nie omijały, maż wrócił wcześniej z pracy i nie zastanawiając się wiele, zaproponował wycieczkę za miasto. Jako, ze mnie długo nie trzeba prosić kilkanaście minut i byliśmy gotowi do drogi. Piknik za miastem, choć może nie zupełnie za miastem a na jego obrzeżach to by doskonały pomysł. Ostatnim razem byliśmy tak 2 lata temu rowerami, tym razem wybraliśmy się autem. To była świetna okazja, aby nacieszyć się sobą i spędzić ten czas rodzinne. Pół dnia spędzonego z mężem i dzieckiem na łonie natury sprawiły, że odpoczęłam niesamowicie. Jaś był przeszczęśliwy, ponieważ na miejscu znaleźliśmy świetny plac zabaw z miękkim podłożem, na czas letnich upałów w tym roku wybudowano wodny plac zabaw dla dzieciaków, jako że byliśmy świeżo po szpitalu, na takie szaleństwa nie mogliśmy sobie pozwolić.

Arturówek (2)

Arturówek (13)

Arturówek (14)

Arturówek (16)

Piknik za miastem-Arturówek idealne miejsce na wypoczynek prawie w sercu miasta

Odpoczynek w pobliżu+ wody zawsze wpływał na mnie bardzo pozytywnie, zieleń, kaczki na wyciągnięcie ręki, możliwość ochłodzenia się w wodzie i atrakcje dla dzieciaków w postaci parku linowego to doskonały sposób na spędzenie wolnego dnia lub popołudnia z rodziną. Świetnie, że powstało tam sporo ścieżek rowerowych, dzięki temu Jasiek mógł poszaleć na biegówce a ja na rolkach.

Arturówek (15)

Arturówek (9)

Arturówek (22)

Arturówek (23)

Arturówek (26)

Arturówek (27)

Arturówek (24)

Wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać, żeby się zrelaksować i odsapnąć od miejskiego zgiełku. Letnia aura jak najbardziej sprzyja piknikom na świeżym powietrzu. Piknik również można zorganizować, chociażby w miejskich  parkach, wystarczy koc, książka, kosz piknikowy pełen smakowitych niespodzianek i gotowe. Ja upiekłam specjalnie na tą okazję muffinki z borówkami, przepis na nie znajdziecie tu-klik.   Bo jak piknik to musi być również coś pysznego do zjedzenia, szczególnie kiedy wybieramy się z dzieckiem. Jasiek jak usłyszał o pikniku za miastem, to aż skakał z radości, ach te dzieci, jak cudownie jest podziwiać ich dziecięcą beztroskę. Chwila z książką na trawce to coś, co może dodać odprężenia po ciężkim dniu pracy. A miejsca, w których nie brakuje zieleni, znajdziecie przecież w różnych zakątkach Polski.

Arturówek (5)

Arturówek (6)

Arturówek (7)

Arturówek (8)

Arturówek (10)

Arturówek (1)

Arturówek (11)

Arturówek (12)

Na pewno niedaleko Twojego domu znajduje się takie miejsce, które aż prosi się, żeby urządzić rodzinny piknik. Spraw by był on wyjątkowy, niezależnie od tego, gdzie się wybierzecie. Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają pikniki. Przynajmniej ja uwielbiam i moje dzieci też. W Łodzi zdecydowanie polecam Arturówek jako idealne miejsce na wypoczynek i spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie.

Co ciekawego znajduje się w   Arturówku  i jego najbliższej okolicy?

Arturówek to jedno z najpopularniejszych kąpielisk w Łodzi. Słoneczna pogoda sprawia, że chętnych do wypoczynku nad stawami przybywa. Arturówek jest położony w odległości ok. 5 km od centrum miasta Łodzi. Położony na skraju rezerwatu przyrodniczego, w obrębie Lasu Łagiewnickiego jako ciekawostkę napiszę, że (jest to największy w Europie 1200 hektarowy zwarty kompleks leśny w obrębie miasta), w którego skład wchodzą też Łagiewniki. W Łagiewnickim lesie również znajdziecie mnóstwo ciekawostek. Chociażby zabytkowy kościółek. Dzięki temu, że kompleks leśny jest usytuowany prawie w sercu miasta i jest miejscem masowego wypoczynku i rekreacji w każdej porze roku bez względu na aurę. To piękna okolica, która zachęca do odwiedzania oraz sprzyja rodzinnym wycieczkom.

IMG_7221

Wodny plac zabaw jest tegoroczną atrakcją w łódzkim  Arturówku.  Z wodnego placu zabaw można korzystać od czerwca tego roku. To nie fantastyczna atrakcja dla najmłodszych użytkowników, którzy pod okiem rodziców, mają do dyspozycji szereg wodnych urządzeń. W upalne dni jest to jedno z najbardziej obleganych miejsc.

Arturówek (18)

Arturówek (19)

Arturówek atrakcje dla dzieci

Park Linowy to doskonała zabawa dla każdego. Trasy o różnych poziomach trudności, świetna zabawa gwarantowana myślę, że dla każdego coś się znajdzie. Ja w tym roku zdecydowałam się na pokonanie kilku tras i zjazd tyrolką, oj to dobiero była adrenalina.  Uwielbiam tego typu rozrywki.  Dzieciaki szalały na średniej trasie a Jaś zaczął swoją wspinaczke od trasy dziecięcej. Choć po chwili sie znudził i  stwierdził, że ta atrakcjajak na razie nie jest dla niego.   Z  dołu podziwiał jak my szalejemy na górze.

Arturówek (33)

Arturówek (34)

Arturówek (35)

Arturówek (36)

Arturówek (37)

Arturówek (38)

Arturówek (39)

Arturówek (40)

Arturówek (41)

Arturówek (42)

Arturówek (43)

Arturówek (45)

Tuż obok wodnego placu zabaw znajduje się tradycyjny plac zabaw z miękkim podłożem.Wszystkie wymienione przeze mnie atrakcje te są bezpłatne z wyjątkiem parku linowego i przystań z łódkami i kajakami (odpłatnie). Kajaki i łódki można wypożyczyć za przysłowiowe złotówki.

Arturówek (21)

Arturówek (28)

Arturówek (29)

Arturówek (30)

Arturówek (31)

Arturówek (32)

Zdecydowanie Arturówek od czasu kiedy byłam tam ostatni raz zmienił się na plus, jest sporo atrakcji dla dzieci ale również dla rodziców w postaci siłowni pod chmurką. Fajna sprawa,  kiedy dzieciaki szaleją na placach zabaw, można samemu sie troszkę rozruszać.

Arturówek (20)

Czy korzystacie z pięknej pogody i wyruszacie za miasto, odpocząć w parkach lub nad wodnymi zbiornikami? Dla zwiedzających Łódź polecam  też   Se-ma-for Muzeum Animacji. Cudowne miejce związane  z łódzkim kinem, powstawaniem filmów i świat bajek przyjazny dzieciom.

Co możecie polecić od siebie, nie koniecznie w Łodzi? Chętnie poczytam o róznych zakątkach Polski.

31 thoughts on “Piknik za miastem-Arturówek idealne miejsce na wypoczynek prawie w samym sercu miasta”

  1. o arturówek – mamy bardzo blisko i zarazem cieszę się, że trafiłam tutaj na kogoś z Łodzi 😉 Bardzo mi miło 😉 słyszałam, że arturówek się „poprawił” – przybyło trochę nowych atrakcji 😉

  2. Świetne miejsce, moja mała cudownie by się tam bawiła. Niedawno odkryliśmy Wilkowice za Tarnowskimi Górami – miejsce w podobnym klimacie 🙂

    Bardzo się cieszę, że w wielkich miastach i pod wielkimi miastami powstają takie miejsca. Nie trzeba jeździć daleko, aby pobyć na świeżym powietrzu i pobawić się z rodziną.

  3. Arturówek uwielbiam, w okolicach Łodzi do polecenia są również Zgniłe Błota czy wioska indiańska Solca Mała, Zoo Borysew, Ogród Zmysłów Poddębice, Termy Uniejów, DinoPark Kołacinek, Dolina Skrzatów Florentynów, Mikrokosmos Ujazd, a w samej Łodzi Stawy Stefańskiego czy Jana.

  4. SZKODA że w moim mieście nie pomyślano o takich rozrywkach. Rewelacyjna miejscówa dla rodziny i nietylko. Można aktywnie wypocząć lub po prostu poleżeć na kocu.

  5. Fajna sprawa taki piknik. I do tego jeszcze sporo atrakcji wokół – super miejscówka! Chociaż u mnie na Opolszczyźnie jest też sporo równie ciekawych miejsc 🙂

  6. Nie ma to jak odpoczynek od codzienności na świeżym powietrzu, zwłaszcza po stresującym tygodniu…. Nawet naczynia mogą zostać w zlewie, pranie też może poczekać do wieczora… Trzeba korzystać z jeszcze pięknej wakacyjnej pogody 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *