Czy warto czytać przedszkolakowi? Pewnie, że warto, my czytamy od urodzenia. Dziś chciałbym Wam podsunąć kilkanaście propozycji książkowych, które warto czytać przedszkolakowi! Czytanie książek ma ogromny wpływ na rozwój dziecka.  Książki, uczą, bawią, stymulują rozwój, oraz poszerzają wiedze i horyzonty. Z okazji zbliżających się świat i tego, że książki to jeden z najlepszych prezentów dla każdego dziś pokażę wam kilka pozycji, które trafiły do nas w ostatnich miesiącach.   Filip lis i magia słow + cała seria książek o zajączku Filipie to genialne narzędzie do pracy z dziećmi od Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne . To wspaniałe, wartościowe i piękne książki. Zobaczcie sami.

Co czytać przedszkolakowi? – inspiracje książkowe dla dzieci

„Książka to prezent idealny dla małego i dużego”. Dziś chciałabym przedstawić kilka nowości, które ostatnio przeczytaliśmy z moim małym „wielkim”  molem książkowym. Niektóre przeczytaliśmy nawet po kilka razy. Być może ten wpis będzie dla Was inspiracją na prezenty pod choinkę. Może w zestawieniu znajdziecie odpowiednie książki dla Waszych dzieci. Sami zobaczcie, co dla Was wyszukaliśmy.

Książki dla przedszkolaka

Jako że bardzo dawno nie było zestawienia z książkami dla przedszkolaka, uzbierało się kilkanaście nowości książkowych dla dzieci, które zaskoczyły nas swoją różnorodnością. Nie brakuje w nim przepięknych książek obrazkowych takich jak „Krasnoludki” z Wydawnictwa Nasza Księgarnia, książek spełniających funkcje wychowawcze i terapeutyczne, oraz pięknych i ciepłych opowiadań i wierszy. W zestawieniu znalazła się również  seria książek wywołujących wzruszenie u najmłodszych czytelników o przygodach  zajączka Filipa pani Elżbiety Zubrzyckiej . W przygotowaniu mam dla Was wpis z najnowszymi przygodami    sympatycznego wikinga„Tappiego” z wydawnictwa Zielona Sowa oraz kilka bardzo ciekawych  książek edukacyjnych dla najmłodszych.

POGODA DLA  PUCHACZY — JESIEŃ  I  ZIMA — MARCIN KOZIOŁ — BARTEK JĘDRZEJAK

POGODA DLA  PUCHACZY — JESIEŃ  I  ZIMA — MARCIN KOZIOŁ — BARTEK JĘDRZEJAK

Opis
Książki z cyklu „Pogoda dla Puchaczy” wyjaśniają wiele rzeczy, związanych ze zjawiskami pogodowymi oraz zmieniającymi się porami roku ale są również fantstyczną opowieścią o życiu puchaczy. To cudowne książki edukacyjne dla najmłodszych czytelników z wydawnictwa Prószyński i s-ka! Piękno przyrody zostało przedstawione w bardzo ciekawy i przestępny da młodego czytelnika sposób. Sposób, który sprawia, że dziecko zadaje masę pytań związanych ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Dziecko poznaje pory roku i razem z sympatycznymi puchaczami wyrusza w podróż!

Książki z cyklu „Pogoda dla Puchaczy”

„W pierwszej serii puchacz Bubbo już jesienią znalazł dla siebie wymarzony kawałek lasu. Usłyszał głos natury i zamieszkał na Bubbowych Mokradłach. Zbliża się zima, a jego sympatyczne rodzeństwo — Bubisia, Bubuś i Bubel — nadal szuka dla siebie domu. W kolejnych częsciach ksiażek będziemy śledzić ich niesamowite przygody i przyglądać się, jak na swój sposób odkrywają świat.

Książki z cyklu „Pogoda dla Puchaczy”

Dziecko dowiaduje się czym, jest pogoda i jak można ją przewidywać. „Podróżując” z Babusię i jego rodzeństwem maluch dowie się co, to jest babie lato. Ptasie rodzeństwo Bubuś, Bubisia, Bubbo i Bubel wyruszają w świat, by odnaleźć swój własny kawałek lasu. I tak rozpoczyna się ich podróż, w której my chcemy uczestniczyć dalej. Lektura ma za zadanie pokazać najmłodszym, czym jest naturalny cykl zmieniających się pór roku. Dzięki tym puchatym ptakami poznajemy z maluchami tajniki pogody. Jak do tej pory w serii pojawiła się „Jesień i Zima”, a my z niecierpliwością już czekamy na wiosnę i lato.

Książka: Pogoda dla puchczy -Zima do kupienia pod tym linkiem>>

FILIP LIS I MAGIA SŁÓW + SERIA KSIĄŻEK O ZAJĄCZKU FILIPIE — ELŻBIETA ZUBRZYCKA

FILIP LIS I MAGIA SŁÓW + SERIA KSIĄŻEK O ZAJĄCZKU FILIPIE — ELŻBIETA ZUBRZYCKA

Opis
To już czwarty tom z serii przygód zajączka Filipa, napisany na prośbę dzieci, wśród których trzy poprzednie cieszyły się wielką popularnością. Poniższa seria to pełne ciepła opowieści o przyjaźni, poświęceniu i wierności, przepełnione szacunkiem do świata i miłością do przyrody. W dodatku „Słowo do rodziców, wychowawców i nauczycieli” autorka podpowiada, w jaki sposób wykorzystując przygody bohaterów, przekazać dzieciom ważne zasady i wartości.

FILIP LIS I MAGIA SŁÓW

Filip jest uroczym zajączkiem, który wraz z przyjaciółmi przeżywa wiele przygód, przez co staje się coraz bardziej samodzielny.  Pewnego dnia mały zajączek Filip pada w pułapkę i staje oko w oko z rudym lisem.  Czy i jak sobie poradzi? Czy ktoś mu pomoże wyjść z tej opresji? A może uratuje go wiara we własne możliwości wynikająca z magii dobrych słów?

Książki dla przedszkolaka co wybrać?

   Autorka w książce skupia się na „magi słów i ich znaczeniu” w życiu.   Uczy i pokazuje, jak ważne są słowa, którymi się posługujemy. Seria książek o lisie Filipie porusza inne ważne kwestie takie jak np. przyjaźń czy współpraca. Jako rodzić bardzo dziękuję za „Słowo do rodziców, wychowawców i nauczycieli”, które znajduje się na końcu książki, gdzie znajdujemy wskazówki wychowawcze.   Wykorzystując historie zawarte w książce możemy je wykorzystać do rozmów i przepracowania ich z dziećmi. Ja jestem zachwycona! To bardzo pozytywna książka, która  zawiera wiele pięknych i mądrych słów. Piękna historia zajączka i jego przyjaciół pokazuje, że prawdziwa przyjaźń nie zna granic!  To nie tylko książka dla dzieci, ale także dla rodziców. Często w pośpiechu i brak czasu zapominamy o tym, co ważne.

Na końcu książki znajduje się niespodzianka  dla najmłodszych, jest nią teatrzyk do własnoręcznego stworzenia, dzięki któremu jeszcze raz możemy przeżywać przygody, które spotkały naszych bohaterów jeszcze raz. A może wymyślimy całkiem inny scenariusz? Dla mnie ogromnym plusem i dopełnieniem są ilustracje Klary Wincenty, która sprawiła, że książkę ogląda się z przyjemnością dla mnie to coś absolutnie wspaniałego.

Książka: Filip lis i magia słów do kupienia pod tym linkiem >>

SERCE NA SZNURKU- MAŁGORZATA DOMAGALIK

SERCE NA SZNURKU- MAŁGORZATA DOMAGALIK WILGA

Opis
To książka, w której z pewnością nie brakuje emocji. Ba w oczach mojego synka w pewnym momencie pojawiły się wielkie jak grochy łzy,  kiedy mała Foczka traci mamę. Jesteście ciekawi co ptem stało się z małą biedną foczką? Jeżęli tak, to zdradzę Wam kilka szzcegółów.  W tych tragicznych okolicznościach jej losy nieoczekiwanie krzyżują się z losami Ksawerego – który jest niedźwiedziem polarneym. Czy możliwa jest przyjaźń pomiędzy małą foczką i wielkim niedźwiedziem? Sama byłam ciekawa jak to się zakończy!

”Serce na sznurku” to przepiękna opowieść o uczuciach, o więzi, poświęceniu i miłości. To niezwykle wzruszająca historia opowiedziana w sposób bardzo przystępny dla dzieci. Pomimo iż ilustracje są czarno białe, mają w sobie jakąś magiczną siłę przyciągania. Z pewnością chwyta za serce małych, jak i dużych czytelników. Z pewnością jest to trudna, ale wspaniała opowieść dla małego czytelnika.

SERCE NA SZNURKU- MAŁGORZATA DOMAGALIK

Poznając bohaterów książki „Serce na sznurku”, sami zaczynamy mierzyć się ze stratą. Zapraszam Was do świata stworzonego przez Małgorzatę Domagalik, w którym to właśnie zwierzęta są najlepszymi nauczycielami tego, co ważne w życiu. Tego, o czym my dorośli często zapominamy. Jak myślicie, czy mała Foczka poradzi sobie sama pośród polarnego pustkowia? Czy znajdzie się ktoś, kto zechce jej pomóc? Jesteście ciekawi tej niezwykle poruszającej historii? Książka przeczytana była przez nas w jedno popołudnie.

Książka: Serce na sznurku do kupienia pod tym linkiem>>

KTO SIĘ CHOWA NA LĄDZIE I W WODZIE? HANACKOVA PAVLA, DAO LINH

KTO SIĘ CHOWA NA LĄDZIE I W WODZIE? HANACKOVA PAVLA, DAO LINH ADAMADA

Opis
Czy jest tu ktoś, kto się boi żab? My mamy w rodzinie, taką jedną osobę, która panicznie boi się tych uroczych zielonych stworzonek. A Jasiek to wykorzystuje, jak tylko nadarza się okazja. Z tą książką poznajcie żaby, które potrafią udawać mech albo liście. Zwierzęta naprawdę genialnie potrafią się maskować! W tej książce jest ich aż 20 i udało się nam znaleźć je wszystkie?

KTO SIĘ CHOWA NA LĄDZIE I W WODZIE?

We wnątrz czeka na dzieciakó niespodzianka czyli   ruchome obrazki! Czy Wasze dzieci uwielbiają, jak coś się rusza w książeczkach? To jest genialne. Takie aktywne czytanie zachęca już najmłodsze dzieci do sięgania po książki. Czytanie dzięki któremu pobudzamy zmysły dziecka i rozwój motoryki małej. To tegoroczne nowości od Wydawnictwa Adamada, które w tym roku wydało piękne książki o zwierzętach. Jestem zachwycona ilustracjami Linh Dao.

KSIAŻKI OBRAZKOWE ADAMADA

Pomimo tego, że Jasiek lubi książki, które mają dużo treści, te go wręcz zachwyciły. Dla dziecka jest to świetna nauka połączona z zabawą. Z książkami poznawaliśmy, w jakim środowisku żyją poszczególne zwierzęta, czym się żywią itd.? Uczyliśmy się też rysować zwierzęta i mieliśmy z tego całkiem niezłą frajdę. To było tzw. aktywne czytanie. Książki są przepiękne i bajecznie kolorowe.

Książka: Kto się chowa na lądzie i w wodzie do kupienia pod tym linkiem >>

„KTO SIĘ CHOWA W LESIE I NA ŚNIEGU” – WYDAWNICTWO ADAMADA

„KTO SIĘ CHOWA W LESIE I NA ŚNIEGU” – WYDAWNICTWO ADAMADA

Opis
I tak jak opisałam już poprzednią książkę, książka „KTO SIĘ CHOWA W LESIE I NA ŚNIEGU” to równie piękna, jak i kolorowa książka, idealna dla ciekawskiego przedszkolaka. Książki mają 16 kartonowych sztywnych stron. W tej części, jak i w poprzedniej wewnątrz książki znajdują się ruchome obrazki, dzięki którym dziecko może odkryć jakie zwierzę zostało tam ukryte.

Jesteście ciekawi jak wygląda życie  u zwierząt lądowych? Czy wiecie, jak te potrafią się maskować małe gepardy? Zdradzę Wam w sekrecie, że małe gepardy posiadają grzywę, która wrogów wprowadza w błąd. A dlaczego? Co jeszcze mają takiego i jak to wykorzystują, by ukryć się w zaroślach afrykańskiej sawanny? My to już wiemy, a Wy jesteście ciekawi?

NOWOŚCI KSIĄŻOWE DLA DZIECI 2018

Dodatkową atrakcją dl dzieci jest rozkładówka, w której zis tao ukryte aż 20 zwierzaków. Nam udało się odszukać je wszystkie. Czujne oko 5-latka dało radę. Doskonałe ćwiczenie na spostrzegawczość. Warto sprawić dziecku radość kupując tą niesamowicie ciekawą książkę. Tym bardziej, że na chwilę obecną są one w super cenie.  Autorką obu tytułów jest Pavla Hanácková.

„KTO SIĘ CHOWA W LESIE I NA ŚNIEGU” – WYDAWNICTWO ADAMADA

Książka: Kto się chowa w lesie i na śniegu do kupienia pod tym linkiem>>

Zostań Świętym Mikołajem, podaruj dziecku książkę

Święta to czas radości i dzielenia się tym, co najlepsze. Zostań Świętym Mikołajem i podaruj dziecku prezent w postaci książki. W związku z tym, iż święta już blisko i wielu z nas nadal poszukuje  idealnego prezentu, dziś kuszę Was  książkami dla dzieci. Dla mojego synka książki są jednym z najbardziej wyczekiwanych prezentów.

Pokazane przeze mnie książki dla dzieci do kupienia są  na:

Powyższa lista książkowa to prezentowe „pewniaki”, które z pewnością ucieszą każdego przedszkolaka. Może jeszcze szukacie pomysłów na prezenty świąteczne. Zachęcam do sprawdzenia poradnika prezentowego na Merlin.pl, który nie tylko zadbał o szeroką ofertę prezentową, ale gwarantuje bezpłatną dostawę zakupów do kiosku Ruchu  aż do 19 grudnia. A na dodatek do każdego zamówienia powyżej 49 zł z płatnością   Masterpass  dokłada rabat 15 zł! Jaka dla mnie to super promocja 🙂

 Co u Was ostatnio cieszy się powodzeniem? Jaką książ kę czytaliście ze swoimi dziećmi lub przeczytaliście sami?

Jeśli wpis Ci się  spodobał, to miło mi będzie jak  podzielisz  się nim ze światem.

*Partnerem wpisu jest Merlin.

22 thoughts on “Co czytać przedszkolakowi? – piękne książki dla dzieci”

  1. Serce na sznurku, ta wspaniaala książeczka o emocjach wprost dla mojego synka powinna byc skierowana. Olivier kocha zwierzęta, libi rozmawiać o miłości mamy do dziecka i nie wyobraża sobie utraty ukochanej osoby.

  2. Z Twoich propozycji mamy jedynie zajączka Filipa. Korcą mnie Krasnoludki. Mieliśmy teraz tydzień chorób twa i przeczytałam w 2 dni synowi Kubusia Puchatka, stare wydanie, moje z dzieciństwa. Smialismy się razem podczas lektury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *