Elektryczny laktator na dwie piersi  to świetny gadżet, który z pewnością przyda się każdej karmiącej mamie. Idealny pomocnik dla kobiet, które cenią sobie wygodę i oszczędność czasu. Laktator na dwie piersi doskonale sprawdzi się podczas zastojów i nawałów pokarmu,  by przynieść ulgę przepełnionym piersią, ale nie tylko. Będzie cudownym pomocnikiem zawsze wtedy kiedy maluch będzie musiał zastać pod opieką taty lub kogoś innego i trzeba będzie dla niego zostawić mleczko. Muszę przyznać, że laktator uratował mnie w trudnym dla mnie momencie. Laktator, to gadżet, który  powinien się znaleźć w wyprawce przyszłej mamy

ile razy karmić noworodka

Temat laktatora pojawił się wraz z rozpoczynającym się Światowym Tygodniem Karmienia Piersią. Potrwa od 1 do 7 sierpnia. Eksperci zalecają wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka. Nie jest tajemnicą, że mleko mamy jest najlepszym pokarmem dla dziecka! Dlatego warto zrobić wszystko, by maluszek był jak najdłużej karmiony mlekiem mamy. „Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia dziecka oraz jego kontynuację w trakcie rozszerzenia diety nawet do 2. roku życia lub dłużej, jeśli chcą tego mama i dziecko”. Tak naprawdę każda kropla pokarmu mamy jest ważna. W przypadku problemów z laktacją warto skonsultować się z doradcą laktacyjnym oraz wyposażyć się w pomocnika w postaci laktatora, który w kryzysowych sytuacjach będzie wsparciem.

 Czym kierowałam się podczas wyboru laktatora ?

Najważniejszym  kryterium podczas wyboru laktatora  było to, że musi być elektryczny i na czas dotrzeć do szpitala. Mając w tym temacie całkiem spore doświadczenie, ręcznego laktatora w ogóle nie brałam pod uwagę. Drugim dosyć istotnym kryterium była możliwość odciągnięcia pokarmu z dwóch piersi jednocześnie a trzecim jego cicha praca. Po włączeniu oczywiście słychać, że działa – ale działa na tyle cicho, że nigdy nie obudził mojej córeczki. Na dodatkowe gadżety i wygląd tak szczerze nie zwracałam uwagi. Po dłuższym czasie użytkowania w różnych warunkach muszę stwierdzić, że brakuje mi w tym zestawie torby i gorsetu, tak by podczas odciągania pokarmu ręce były wolne. Torba, kosmetyczka bardzo przydałaby mi się w szpitalu. Po to by po skończonym odciąganiu mogło wszystko być w jednym miejscu zabezpieczone przed kurzem i zanieczyszczeniami.

Chicco, podwójny laktator elektryczny to oszczędność czasu i więcej mleka

Chicco, podwójny laktator elektryczny

Odciągając pokarm elektrycznym laktatorem z dwóch piersi jednocześnie, zyskuję czas i więcej mleka w krótszym czasie. Odciąganie pokarmu z obydwu piersi w tym samym czasie pozwalało uniknąć marnowania mleka, które bardzo często, szczególnie kiedy piersi są przepełnione samoistnie wypływa także z drugiej piersi.

Podwójny laktator elektryczny Chicco jest łatwy w użyciu, dzięki cyfrowemu wyświetlaczowi LCD, na którym można zobaczyć czas odciągania mleka, sprawdzić poziom naładowania baterii oraz poziom stymulacji / ekstrakcji. Zakres regulacji siły ssania jest naprawdę spory wiec łatwo dostosować go do własnych potrzeb.

Podwójny laktator elektryczny Chicco jest łatwy w użyciu,

Dzięki smoczkowi Natural Feeling oraz hermetycznej nakładce, które są dołączone do zestawu, pojemnik laktatora z odciągniętym pokarmem przekształca się w butelkę o pojemności 150 ml lub po zakręceniu specjalną zakrętką zamienia się w praktyczny pojemnik do przechowywania mleka. W szpitalu to rozwiązanie bardzo się sprawdzało. Wystarczyło zakręcić i wstawić do lodówki. Nie  trzeba było odciągniętego pokarmu przelewać do innego pojemnika lub butelki.

Laktator posiada dwie fazy odciągania pokarmu. Początkowy proces odciągania pokarmu rozpoczyna się fazą stymulacji, która ma za zadanie pobudzić produkcję mleka. Po 2 minutach automatycznie przełącza się w tryb ekstrakcji (odciągania), który jest wolniejszy, i sprzyja naturalnemu wypływowi mleka. To wspaniałe odwzorowanie naturalnego dwufazowego przebiegu funkcji ssania dziecka (fazę stymulacji wypływu pokarmu i fazę głębokiego ssania).

To wszystko sprawia, że kobieta może odciągać więcej mleka w krótszym czasie. Choć nie ukrywam, że trzymanie dwóch butelek jednocześnie bywa po dłuższej chwili męczące. Oczywiście skraca czas potrzebny na odciągnięcie pokarmu, ale przy dłuższym użytkowaniu może przeszkadzać.

Podsumowanie po kilku miesiącach użytkowania

Podwójny laktator elektryczny Chicco to rozwiązanie, które pozwoliło mi na odciąganie większej ilości mleka i oszczędność czasu o czym przekonałam się podczas pobytu z córeczką w szpitalu. Tak naprawdę, wtedy każda minuta miała dla mnie ogromne znaczenie. Ze względu przepisów covidowych byłam w szpitalu sama z dzieckiem przez ponad 30 dni, to było ogromne wyzwanie i stres. Szczególnie te pierwsze dni po operacji były bardzo trudne, zarówno dla mnie, jaki i dla niej. Ze mnie schodził stres, a ona potrzebowała czasu na regenerację.

Wcześniej karmiłyśmy się piersią bez większych problemów aż do czasu choroby Ani. Niestety po operacji Ani, która nas wszystkich zaskoczyła przez jakiś czas byłyśmy z Anią rozdzielone. Mnie z racji rozłąki i braki możliwości nakarmienia córci po prostu zalewało, nie wspomnę o okropnym bólu, który temu towarzyszył. Ania potrzebowała mleka, jednak po operacji musiałam bardzo na nią uważać. Lekarze zalecali ograniczać jej wysiłek. Karmie piersią było dla niej w tym czasie zbyt męczące, W związku z tym wspólnie z panią doktor podjęliśmy decyzję, że przez kilka dni Ania będzie karmiona butelką, ale moim mlekiem. Wtedy nie dopuszczałam innej opcji. I bardzo dobrze, przetrwałyśmy kryzysy a dziś mija 20 miesiąc naszej mlecznej drogi.

W całym tym stresie okazało się, że laktator, który wcześniej wybrałam do wyprawki, mój szanowny małżonek przez nieuwagę spalił, podłączając  go pod inny kabel. W związku z tym zrobiło się nieco nerwowo, tamten laktator ostatecznie po jakimś czasie udało się naprawić, a w szpitalu ratowałam się z opresji podwójnym laktatorem, który dla mnie okazał się zbawieniem. Doskonale sprawdziły się też antybakteryjne wkładki laktacyjne w dwu kolorach, białym i czarnym oraz chusteczki pielęgnacyjne i termożelowe okłady na piersi.

Podwójny laktator to doskonały produkt dla mam chcących jak najdłużej karmić swoje dziecko własnym mlekiem. Idealny pomocnik dla aktywnych zawodowo kobiet, które po powrocie do pracy mają zamiar karmić maluszka własnym mlekiem. Odciągnięte mleko nie traci swoich właściwości i jest pełnowartościowym posiłkiem dla maluszka. Pod warunkiem jego prawidłowego przechowywania. O czym możecie przeczytać TUTAJ.

*partnerem wpisu jest marka Chicco, która uratowała mnie z opresji w trudnym dla mnie momencie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *