Wakacje z dziećmi to nie tylko ogromna przygoda, ale także duża garść emocji i wyzwań. Pierwszym jest wybór najlepszego hotelu, w którym to nie tylko odpoczniesz od codziennego zgiełku, ale także – w którym znajdziesz ogrom atrakcji dla swojej pociechy. Jeśli więc szukasz pomysłu na rodzinny urlop, gdzie zagwarantujesz swojemu dziecku wiele udogodnień i niespodzianek – koniecznie zapoznaj się z naszymi, czterema inspiracjami i pomysłami. Dzięki nim będziesz wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas sortowania ofert i pakowania wyjazdowej walizki.

Mini- zoo, które uczy empatii i opieki

Obcowanie ze zwierzętami to nie tylko doskonała zabawa, ale także idealny sposób na naukę. Karmiąc i doglądając zwierząt dziecko uczy się empatii, poznaje świat, stara się zrozumieć prawa, rządzące w naturze. Doskonałym sposobem na uatrakcyjnienie wakacyjnych wyjazdów jest odwiedzenie lokalnego zoo. Warto także wybierać hotele, które mają nieopodal zagrody, pastwiska, rancza lub prywatne mini – zoo pełne owieczek, kóz lub królików.

Przykładem hotelu, który udostępnia taką formą atrakcji jest Hotel Bacówka Radawa & SPA, w którym to znajdziesz kucyka i osiołka. Nieopodal mieszkają także owieczki, kozy i króliczki, które doglądać można każdego dnia, spoglądając na to jak harcują i radośnie biegają w zagrodach. Codziennie, w towarzystwie animatorów, odbywa się także wspólne karmienie zwierzątek, dzięki czemu dzieci mogą obcować z czworonożnymi przyjaciółmi.

Animacje i dedykowane gry

Dzieci uwielbiają wszelkie aktywności. Niemalże każdego dnia doświadczają nowych bodźców, przez co są niezwykle ciekawe świata. Idealne atrakcje dla młodszych gości to takie, które uczą ich nowych rzeczy i pokazują nieodkryte dotychczas możliwości. Taką rolę pełnią dedykowane animacje, które prowadzą doświadczeni i kreatywni twórcy. Podczas organizowanych zajęć dzieci mają zagwarantowane warsztaty, podczas to których bawią się, pobudzają swoją kreatywność i uczestniczą w nowych aktywnościach.

Atrakcje organizowane przez hotel najczęściej odbywają się w stałych godzinach. To podczas nich tworzone są zabawy, kreatywne ćwiczenia i konkursy. Wszystko wypełnione jest pozytywnymi emocjami i ogromem, przepięknych wspomnień.

Sala Kinowa lub Kącik Czytelnika

Dzieci powinny od najmłodszych lat obcować z kulturą. Jedne uwielbiają bajki z najsłynniejszymi bohaterami, a gdy drugie wolą budować wyobraźnię podczas czytania kolorowych książeczek. Wybierając hotel z atrakcjami dla dzieci upewnij się, czy na jego terenie znajduje się kącik dla młodego miłośnika literatury lub kinematografii.

Przykładem takiego miejsca jest wspomniany już Hotel Bacówka Radawa & SPA, w którym to znajdziesz:

  • Salę Kinową, serwującą słynne filmy animowane. W sali znajdują się także konsole i gry, które odpowiedzą na potrzeby młodych miłośników gameingu.
  • Kącik Małego Czytelnika – miejsce wypełnione lekturami i przepięknie ilustrowanymi powieściami. Oprócz klasycznych, papierowych wersji maluchy znajdą tu audiobooki i słuchawki, dzięki którym wysłuchają w ciszy przepięknych opowieści.

SPA dla dzieci na wyciszenie i relaks

Maluchy również potrzebują odpoczynku i relaksu. Po intensywnych aktywnościach w ciągu dnia, ich organizm wymaga wyciszenia i regeneracji, dzięki której zdobędą siły na kolejne harce. Doskonałym pomysłem na uatrakcyjnienie rodzinnego wyjazdu będzie m.in. basen z brodzikiem dla małych pływaków, a także dedykowane SPA z zabiegami dla młodszych gości.

Hotele coraz częściej oferują zabiegi dla rodziców i dzieci, tworząc tym samym doskonałą przestrzeń do spędzenia spokojnego, wspólnego wieczoru. Podczas takiego pakietu możecie skorzystać z np. masaży, które niwelują napięcie i spajają rodzinne więzy.

W Hotelu Bacówka Radawa & SPA znajdziesz m.in. masaż czekoladowy, owocowy masaż lub rytuały dla całych rodzin. Dostępne są także tajskie masaże, które wykonuje masażystka z Bali. W podwójnym gabinecie, dzieci wraz z rodzicami, mogą skorzystać z wspólnych chwil relaksu, oddając się w profesjonalne ręce masażystów.

*partnerem wpisu jest  Hotel Bacówka Radawa ( zdjęcia sprzed kilku lat, spędziliśmy tam naprawdę sympatyczny weekend, prezent od rodziny na rocznice ślubu)

One thought on “4 wakacyjne atrakcje, których warto wypróbować z dzieckiem”

  1. Lubię takie miejsca, gdzie dziecko może się bez problemu wyszaleć i znaleźć rozrywkę dla siebie a rodzic może odpocząć. Zwłaszcza jak się ma więcej niż jedno dziecko. Chętnie przetestuję ten hotel 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *