Wakacje z dziećmi to nie tylko ogromna przygoda, ale także duża garść emocji i wyzwań. Pierwszym jest wybór najlepszego hotelu, w którym to nie tylko odpoczniesz od codziennego zgiełku, ale także – w którym znajdziesz ogrom atrakcji dla swojej pociechy. Jeśli więc szukasz pomysłu na rodzinny urlop, gdzie zagwarantujesz swojemu dziecku wiele udogodnień i niespodzianek – koniecznie zapoznaj się z naszymi, czterema inspiracjami i pomysłami. Dzięki nim będziesz wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas sortowania ofert i pakowania wyjazdowej walizki.

Mini- zoo, które uczy empatii i opieki

Obcowanie ze zwierzętami to nie tylko doskonała zabawa, ale także idealny sposób na naukę. Karmiąc i doglądając zwierząt dziecko uczy się empatii, poznaje świat, stara się zrozumieć prawa, rządzące w naturze. Doskonałym sposobem na uatrakcyjnienie wakacyjnych wyjazdów jest odwiedzenie lokalnego zoo. Warto także wybierać hotele, które mają nieopodal zagrody, pastwiska, rancza lub prywatne mini – zoo pełne owieczek, kóz lub królików.

Przykładem hotelu, który udostępnia taką formą atrakcji jest Hotel Bacówka Radawa & SPA, w którym to znajdziesz kucyka i osiołka. Nieopodal mieszkają także owieczki, kozy i króliczki, które doglądać można każdego dnia, spoglądając na to jak harcują i radośnie biegają w zagrodach. Codziennie, w towarzystwie animatorów, odbywa się także wspólne karmienie zwierzątek, dzięki czemu dzieci mogą obcować z czworonożnymi przyjaciółmi.

Animacje i dedykowane gry

Dzieci uwielbiają wszelkie aktywności. Niemalże każdego dnia doświadczają nowych bodźców, przez co są niezwykle ciekawe świata. Idealne atrakcje dla młodszych gości to takie, które uczą ich nowych rzeczy i pokazują nieodkryte dotychczas możliwości. Taką rolę pełnią dedykowane animacje, które prowadzą doświadczeni i kreatywni twórcy. Podczas organizowanych zajęć dzieci mają zagwarantowane warsztaty, podczas to których bawią się, pobudzają swoją kreatywność i uczestniczą w nowych aktywnościach.

Atrakcje organizowane przez hotel najczęściej odbywają się w stałych godzinach. To podczas nich tworzone są zabawy, kreatywne ćwiczenia i konkursy. Wszystko wypełnione jest pozytywnymi emocjami i ogromem, przepięknych wspomnień.

Sala Kinowa lub Kącik Czytelnika

Dzieci powinny od najmłodszych lat obcować z kulturą. Jedne uwielbiają bajki z najsłynniejszymi bohaterami, a gdy drugie wolą budować wyobraźnię podczas czytania kolorowych książeczek. Wybierając hotel z atrakcjami dla dzieci upewnij się, czy na jego terenie znajduje się kącik dla młodego miłośnika literatury lub kinematografii.

Przykładem takiego miejsca jest wspomniany już Hotel Bacówka Radawa & SPA, w którym to znajdziesz:

  • Salę Kinową, serwującą słynne filmy animowane. W sali znajdują się także konsole i gry, które odpowiedzą na potrzeby młodych miłośników gameingu.
  • Kącik Małego Czytelnika – miejsce wypełnione lekturami i przepięknie ilustrowanymi powieściami. Oprócz klasycznych, papierowych wersji maluchy znajdą tu audiobooki i słuchawki, dzięki którym wysłuchają w ciszy przepięknych opowieści.

SPA dla dzieci na wyciszenie i relaks

Maluchy również potrzebują odpoczynku i relaksu. Po intensywnych aktywnościach w ciągu dnia, ich organizm wymaga wyciszenia i regeneracji, dzięki której zdobędą siły na kolejne harce. Doskonałym pomysłem na uatrakcyjnienie rodzinnego wyjazdu będzie m.in. basen z brodzikiem dla małych pływaków, a także dedykowane SPA z zabiegami dla młodszych gości.

Hotele coraz częściej oferują zabiegi dla rodziców i dzieci, tworząc tym samym doskonałą przestrzeń do spędzenia spokojnego, wspólnego wieczoru. Podczas takiego pakietu możecie skorzystać z np. masaży, które niwelują napięcie i spajają rodzinne więzy.

W Hotelu Bacówka Radawa & SPA znajdziesz m.in. masaż czekoladowy, owocowy masaż lub rytuały dla całych rodzin. Dostępne są także tajskie masaże, które wykonuje masażystka z Bali. W podwójnym gabinecie, dzieci wraz z rodzicami, mogą skorzystać z wspólnych chwil relaksu, oddając się w profesjonalne ręce masażystów.

*partnerem wpisu jest  Hotel Bacówka Radawa ( zdjęcia sprzed kilku lat, spędziliśmy tam naprawdę sympatyczny weekend, prezent od rodziny na rocznice ślubu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *