Jeżeli wybieracie się w okolice Trójmiasta to być może będziecie mieli ochotę poeksperymentować i zapewnić dzieciom odrobinę rozrywki np. podczas wakacji.   Takim miejscem, w którym nuda jest nie straszna jest Centrum Nauki EXPERYMENT. W obiekcie znajdziecie dużo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zdecydowanie jest to miejsce, do którego warto wybrać się ze swomi pociechami. Jako atrakcja i odpoczynek od plażowania to świetny pomysł. Z pewnością spędzicie tam kilka godzin na beztroskiej zabawie. Miejsce zachęca do działania, pobudza ciekawość świata, rozbudza zmysły, zachęca do podejmowania wyzwań i wspólnej zabawy. A już niebawem na blogu pojawi się wpis z naszych ostatnich wakacji nad morzem.

miejscem, w którym nuda jest nie straszna jest Centrum Nauki EXPERYMENT

Kiedy byliśmy dwa lata temu z koleżanką i jej córeczką, mój 4-latek latek nie chciał opuszczać tego miejsca. W tym roku było bardzo podobnie. Zabawa była przednia. Chyba wszyscy wciągneli się w zabawę. Teraz planujemy odwiedziny do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jaś tam jeszcze nie był, a ja jestem ciekawa, co się zmieniło od ostatniego mojego pobytu ze starszymi dziećmi.

Wystawy edukacyjne w Centrum Nauki EXPERYMENT

Wystawy edukacyjne w Centrum Nauki EXPERYMENT

Już od samego wejścia wspólnie z dzieckiem uczestniczymy w niesamowitej przygodzie. Zabawa wciąga niemal od chwili przekroczenia bramek. Nie sposób jest to wszystko opisać i pokazać z bliska. Jedno jest pewne niemal wszystkie interaktywne stanowiska zachęcają do zabawy i przeprowadzania eksparymentów i doświadczeń. Zabawa w Eksperymentarium edukuje, pozwala zrozumieć wiele zjawisk i gwarantuje dzieciakom świetną zabawę.

Wystawy edukacyjne w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni czy warto

Hydro Świat

To miejsce jest wyjątkowe, to tu było  najwięcej dzieci podczas naszego pobytu. Wszystkie elementy wystawy gwarantują mnóstwo wspaniałej zabawy i nauki w jednym. Nie trudno się dziwić, mojemu dziecku zabawa z wodą sprawiała ogromną radość. Ciężko było go oderwać od wodnego świata.

Hydro Świat w Gdyni

Hydro Świat miejsce wyjątkowe, to tu było chyba najwięcej dzieci podczas naszego pobytu

wystawa Hydro Świat

Drzewo Życia 

To kolejna galeria, która w interaktywny sposób przybliży fascynujący świat  przyrody.  Punktem centralnym tej strefy jest Drzewo Życia, czyli stanowisko z drzewem. Stojąc, obok niego usłyszeć można śpiew ptaków.

 Punktem centralnym tej strefy jest Drzewo Życia, czyli stanowisko z drzewem.

Przy stanowisku zbudowanym z plastrów miodu można zrobić sobie pamiętkowe zdjęcie i przesłać na pocztę elektroniczną.  Mamy kilka pamiątkowych zdjęć z tego miejsca. Juzżsamo pstrykanie zdjęć było doskonała zabawą.

Podczas zabawy dowiedzielismy  się jak zbudowny jest pień drzewa!

WUYSTAWA W GDYNI DRZEWO ŻYCIA

Doskonała okazja by nauczyć się rozpoznawać śpiew poszczególnych ptaków:)

mIEJSCE PRZYJAZNE DZIECIOM W GDYNI

Czy wiecie jak określić wiek drzewa?

Często spotykając stare i olbrzymie drzewo zadajemy sobie pytanie, ile ono ma lat. Szukamy tabliczek informacyjnych albo opisów w przewodnikach turystycznych. Tu z pewnością znajdziecie podpowiedzi jak można oszacować wiek ściętego drzewa.

 

Dla odważniejszych polecam doświadczenie    trzęsienia ziemi. Warto również sprawdzić, jak widzą zwierzęta. Zachęcam też do sprawdzenia swoich sił i szybkości, dzięki wirtualnemu wyścigowi ze zwierzętami. Na terenie znajduje się zjeżdżalnia dla dzieci, budowla w kształcie plastrów miodu i wiele ciakwostek o pszczołach i ich życiu.

WYSTAWA W GDYNI

Akcja: Człowiek

Trzecia przestrzeń z wystawy,  którą chciałam opisać dokładniej jest Akcja: Człowiek. To tu maluchy zapoznają się funkcjonowaniem ludzkiego organizmu. Interaktywne stanowiska odpowiedzą między innymi na pytania: jak funkcjonują nasze zmysły, jak zbudowany jest człowiek, jak udzielić pierwszej pomocy, to stanowisko było oblegane niemal przez cały czas.

Kierunek Zdrowie

Ostatnią bardzo ciekawą wystawą na terenie obiektu jest Kierunek Zdrowie, który składa się z dodatkowych czterech stref tematycznych, są to:

 • Styl życia,
 • Profilaktyka
 • Emocje
 • Pierwsza pomoc, czyli wszelkie zagadnienia, o których powinniśmy rozmawiać z dziećmi od najmłodszych lat.

Centrum Nauki EXPERYMENT z dzieckiem

 Jeżeli zastanawiacie się czy wygodnie się leży na kulkach?Jaśka odpowiedź brzmiała tak i to bardzo 🙂

Na terenie obiektu znajdują się jeszcze takie wystawy jak:

 • Eksperymentuj
 • Niewidoczne siły
 • Wynalazki Leonarda da Vinci
 • Maszyna Goldberga

Wspaniale, że pomyślano o rodziach z maleńkimi dziećmi. Dbając o ich komfort na terenie obiektu przygotowano pokój dla rodziców z maluszkami, w którym znajduje się przewijak. Na terenie obietku można kupić pamiątki i jakieś przekąski w razie wilczego głodu. O innych naszych podróżach możecie poczytać TUTAJ.  Słuchając opowieści mojego przedszkolaka dowiedziałam się, że to jedno z fajniejszych miejsc, w jakich do tej pory byliśmy. Wszystko, dlatego, że wszystkiego można dotknąć, zobaczyć, złożyć lub rozłożyć. Doświadczeniom i eksperymentom nie ma końca.  

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni – adres

Dzięki interaktywnym stanowiskom możemy przeprowadzić eksperymenty i wspaniale bawić się z dziećmi.Taki relaks jak najbardziej jest wskazany. Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni  to jedno z ciekawszych miejsc, które odwiedziliśmy z Jasiem. Już od samego wejścia uczestniczymy w niesamowitej przygodzie.  W tym roku podczas pobytu w uwielbiam Trójmieście nie było mowy o tym by się tam nie wybrać. Po raz pierwszy byliśmy z Jasiem 2 lata temu, wprawdzie w innym składzie, ale i tak było super.

Jak dojechać do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Adres:    Al.Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia
www.experyment.gdynia.pl

 Nie mamy czasu na nudę

Uwielbiamy rodzinne wycieczki i chyba nigdy nie mamy ich dość. Jak na razie skupiamy się na Polsce. Z innych parków rozrywki, w których byliśmy z naszym smykiem mogę polecić Magiczne Ogrody, Farmę Iluzji, Rabkoland i Sady Klemensa ( i gwarantowana  zabawa na świeżym powietrzu, pewnie niedługo na blogu pojawi się mała wzmianka o nich). W lipcu tego roku odwiedzimy,  JuraPark Bałtów ( nie możemy się doczekać tego wyjazdu). Natomiast w przyszłym roku stawiamy na Energylandię i Legoland. Cudownie, że w ciągu ostatnich lat w Polsce powstaje coraz więcej tego typu obiektów. Obiektów, które zapenianiają dzieciom i rodzicom moc atrakcji, choć nie wszystkie są godne polecenia.  Na naszej liście miejsc, które zamierzamy odwiedzić jest jeszcze kilka perełek, ale na wszystko trzeba mieć czas. Nie wszystko na raz.

 ****Obiekt chonoruje Kartę Dużej Rodziny

Może znacie jakieś miejsca, które możecie nam polecić.  Chętnie byśmy się wybrali gdzieś w odległości do 100-150 km od Łodzi. Co możecie nam polecić?

17 thoughts on “Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni – tu nie ma czasu na nudę”

 1. Byliśmy tydzień temu i było super. Podobało mi się wszystko. Wspaniałe, że jest tam też kącik dla maluszka. Nasza druga pociecha mogła się tam pobawić.My byliśmy w czwartek, akurat w jeden deszczowy dzień naszego pobytu w Gdyni. Reszta na szczęście była słoneczna 🙂 W centrum tego dnia była cała masa ludzi, a do niektórych miwjsc były bardzo długie kolejki np.do samochodu, który imitował jazdę…po spożyciu alkoholu! Ogólnie miejsce bardzo ciekawe i warte zobaczenia!

 2. Jakie wspaniałe miejsce – z pewnością smyki byłyby oczarowane (y) Póki co nie planujemy wyjazdu na drugi koniec Polski, ale zapisujemy na naszą listę (do wykorzystania w przyszłości). Fajnie, że napisałaś o zniżkach z KDR, bo niestety czasem taka informacja rzadko pojawia się na widoku 😛
  Pozdrawiamy :*

 3. Byliśmy tam jakiś czas temu i zdecydowanie to miejsce warte odwiedzenia 🙂 Na pewno wrócimy tam przy kolejnej wizycie w Trójmieście

 4. Byłam jako opiekun na wycieczce piątoklasistów właśnie w Eksperymencie. Najbardziej podobało im się tańczenie jako szkielet i prowadzenie samochodu.

 5. Centreum nauki wydaje się być miejscem godnym odwiedzenbia. Napewno do niego zajrzymy podczas odwiedzin w Trójmieście 🙂

 6. Kilka dni temu bezskutecznie próbowałam się tam dostać z dziećmi ale ze względu na złą pogodę wszyscy wczasowicze właśnie tego samego dnia postanowili odwiedzić Centrum Nauki Eksperyment 🙁 Na szczęście w Trójmieście jesteśmy często więc przy najbliższej okazji to nadrobimy :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *