Rabkoland – rodzinny park rozrywki to miejsce pełne atrakcji i niespodzianek. Park sam w sobie, nie jest zbyt duży i dla mnie mamy niezwykle rozbrykanego ostatnio przedszkolaka to jest atut. Ten park rozrywki, to prawdziwe dziecięce miasteczko z marzeń! Na około (2 ha), znajduje się bardzo dużo atrakcji zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieciaków

 Tyle dobrego słyszałam o tym miejscu, że podczas naszych wakacji, na które udało się nam wybrać na kilka dni w góry, zarezerwowaliśmy sobie na tą atrakcję cały dzień. W sumie w trójkę wyszaleliśmy się za wszystkie czasy, jestem pełna podziwu również dla mojego męża, który przełamał swój strach i dzielnie walczył z lękiem wysokości. Zdecydował się i nawet wsiadł na Młyńskie Koło.

Młyńskie koło w Rabkolandzie

Rabkoland młyńskie koło
Młyńskie Koło Rabkoland

Rabkoland w Rabce Zdrój dla dzieci

Z pobytu w górach mogliście przeczytać już o naszym zdobywaniu sokolicy z Jasiem, spacerze w koronach drzew na Słowacji, a także atrakcjach, które przygotował dla nas Hotel Górski Raj***. Prawie przez cały pobytu w górach mieliśmy piękną pogodę, poza ostatnim dniem, kiedy to pogoda zrobiła nam psikusa. My jednak za szybko się nie poddajemy i pomimo przelotnych opadów deszczu prawie cały dzień szaleliśmy w Rabkolandzie.

Park rozrywki Rabkoland

Rabkoland – jak dojechać?

Rabloland to lunapark dla rodzin z dziećmi do około 12 roku życia, w dobrej cenie. Park  znajduje się w centrum Rabki Zdrój, niemal po drodze  do Zakopanego.  Dlatego planując nasze wakacje w górach, pod uwagę braliśmy takie atrakcje jak:  wycieczki górskie i wejście na Sokolicę, wjazdy kolejką górską, piesze wycieczki w tym spacer w koronach drzew, jazdę konną i inne atrakcje dla najmłodszego uczestnika wycieczki. W tym szaleństwo na karuzelach W Rabkolandzie.

relacja z Rabkolandu
Szaleństwo na karuzeli Kopalnia Złota

Rabkoland, to miejsce, które różni się od innych tego typu parków. Większość atrakcji jest przeznaczona dla młodszych dzieci. Jasiek był zachwycony i użalał się nad swoim losem jak opuszczaliśmy to miejsce. Spędziliśmy tam naprawdę miły i pełen atrakcji dzień. W mojej relacji znajdziecie sporo zdjęć, i opisów, co nam spodobało się najbardziej.

Jak dojechać do Rabkolandu

Pora byście przeczytali o atrakcjach, jakie znajdują się w Rabkolandzie. Mogę Wam jeszcze o czymś napisać. W pierwszym momencie jak tam weszliśmy myślałam, że po 2-3 godzinach skończymy zabawę i pojedziemy do domu, tym bardziej, że po 6 przeładowanych atrakcjami dniach byliśmy już trochę zmęczeni, stało się jednak inaczej. Z Rabkolanku wyszliśmy tuż przed zamknięciem. Rabkoland to 16 ulic i 6 placów tematycznych – dokładnie oznakowanych niczym w prawdziwym mieście!

jak dojechchać do Rabkolandu
Park rozrywki Rabkoland

Atrakcje Rabkolandu dla odważnych

Co do atrakcji w parku, to na pewno na jednodniowy pobyt na terenie lunaparku jest ich wystarczająco dużo? My niestety nie skorzystaliśmy z wszystkich, ponieważ pogoda nam na to nie pozwoliła. Dla nas wszystkich na pewno atrakcją, jaka dostarczyła niesamowitych atrakcji i podniosła poziom adrenaliny była karuzela Musik Express. Szczerze gdybym wiedziała jak to będzie to pewne bym się zastanowiła dwa razy. Nie ma tego złego, przetrwaliśmy a ja byłam pod wrażeniem jak poradził sobie na niej Jasiek. Ja byłam mega zdezorientowana a on wyszedł z niej jak gdyby nigdy nic. Chyb już jestem za stara na takie atrakcje.

Szaleństwo na karuzeli Musik Express
Karuzela Musik Express

Mojemu mężowi ostatecznie bardzo przypadł do gustu Wielki Młyn, zwany przez wielu diabelskim młynem. Przy jego lęku wysokości to było wyzwanie. Podobało mi się to, że gondole są 4-osobowe, więc mogliśmy jechać wszyscy.

Z latających atrakcji udało się nam zaliczyć „Latający autobus”.  To atrakcja, która z dołu wydaje się bardzo łagodna. Jednak tu możecie się pomylić, ponieważ autobus wiruje jak szalony do przodu, do tyłu, a będąc już w środku nie ma wyjścia trzeba dotrwać do końca. Ja po jednym razie miałam dosyć, Jasiek zaliczył kolejną przejażdżkę z tatą.

Atrakcje idealne dla maluchów

Dla najmłodszych fanów karuzeli Rabkoland przygotował Karuzelę Wenecką. Jaśkowi bardzo spodobała się też przejażdżka różową limuzyną po bajecznie kolorowym Kredkowym Lesie i Kwiatowe Safari.

Karuzela Wenecka

KARUZELA DLA DZIECI Szalony Lotnik
Szalony Lotnik
Kredkowy las w „Rabkolandzie”

rABKOLAND DLA MALUCHÓW

Z wielką ochotą jeździł też samochodem a potem wspólnie pływaliśmy dmuchanymi pontonami. Muszę się przyznać, że ta atrakcja mnie spodobała się chyba najbardziej i poczułam się jak wielki dzieciak na placu zabaw.

 Disko Boat Rabkoland
Disko Boat czyli pływające pontony

Było jeszcze szaleństwo na   mini  karuzeli Wiking Coaster. Choć mówię Wam, że to maleństwo  rozwoja  niesamowite pędkości.

karuzela Wiking Coaster
Rabkoland karuzela Wiking Coaster

Bardzo spodobało się Jaśkowi wystąpienie czarodzieja. Udało nam się zobaczyć występ iluzjonisty Rafała Mułki. Jasiek dzięki temu, że zgłosił się na ochotnika brał czynny udział w czarowaniu.  Ja do tej pory nie wiem jak on to robił.

Pokaz czarodzieja

Nasze przygody w parku zakończyliśmy na wizycie w „Cyrku Luna”, w którym jedzie się kolejką i mija „artystów” cyrkowych  oraz zwierzęta wykonujące różne sztuczki. Na mnie nie zrobiło to ogromnego wrażenia, jednak Jaś jechał wagonikiem kolejki w napięciu, co się jeszcze wydarzy.

W Rabkolandzie znajdziecie Muzeum Orderu Uśmiechu oraz  Muzeum Rekordów i Osobliwości.

Magię tworzą aż 254 ruchome figury, które śpiewają piosenki, recytują wierszyki, odgrywają przedstawienia i opowiadają bajki. Teatr Ruchomych Figur to hipnotyzująca atrakcja dla dzieci, tak samo jak teatr Śpiewające warzywa.

Wesoła farma w Rabkolandzie 

Wesołej Farmie   na placu, farmer gra i śpiewa piosenkę ”Stary Donald farmę miał”, farmę zamieszkuje rodzina, z 31 zwierzętami mieszkającymi w Rabkolandzie.

Od 2017 roku w Rabkolandzie istnieje  Dolina Trzmiela i już mamy plan na kolejny raz. Niestety nie zdołaliśmy dotrzeć do  Pana Trzmiela, ponieważ pod sam koniec lało już jak z cebra. Wiem z eta atrakcja bardzo się dzieciakom podoba.  Z tego co przeczytałam w dolinie można wybrać się na podróż łódeczkami po dolinie, zabawę z rybkami na karuzeli oraz karuzelę, w której wyrusza się  na trzmielowe safari. Żałuję, że nam się nie udało tego zobaczyć.

Leżące krowy, dla dorosłych nic wielkiego, ale dla maluchów bya to niesamowita atrakcja.  Chyba każde dziecko się koło nich zatrzymywało.

 

AutoStop dla dzieciaków i szaleństwo na 4 kołach,  jak na prawdziwego faceta przystało, Jasiek choć raz musiał spróbować szlonej jazdy autkami.Pamiętam tą atrakcję z własnego dzieciństwa.

Kwiatowe Safari  Rabkoland

Kwiatowe Safari przejazd autami

Dom do góry nogami

Plac zabaw dla dzieci

Rabkoland dla małych

Cenny wejścia do Rabkolandu?

 Ile kosztuje bilet wstępu i jak kupić go taniej?   Bilet normalny (powyżej 85 cm wzrostu) kosztuje 39 zł, kupując online – zapłacisz 37 zł. Jeśli wcześniej zapiszesz się do newslettera, odbierzesz kod promocyjny w wysokości – 5 proc. Dzięki temu możesz zaoszczędzić kilka złotych.  Bilet pozwala na skorzystanie z niemal wszystkich atrakcji parku.

Czy warto wybrać się do Rabkolandu?

To miejsce, w którym nie ma nudy, jest wręcz idealne na rodzinną wycieczkę do parku rozrywki z mniejszymi dzieciakami. Bilety są w przystępnej cenie. Bilety są w przystępnej cenie, a atrakcji na miejscu naprawdę sporo. Część z nich jest pod dachem, więc w sytuacji, kiedy zaskoczy Was deszcz też jest, co robić. Jako, że pogodę mieliśmy dość deszczową, z części atrakcji musieliśmy zrezygnować, ale i tak nie żałujemy, że spędziliśmy tam prawie cały dzień? W sumie niezależnie od pogody, dobra zabawa jest gwarantowana. Muszę się Wam przyznać, że przez ten dzień spędzony na karuzelach sama poczułam się jak dziecko.

W Rabce Zdrój polecam odwiedzić park zdrojowy z tężnią solankową i wieloma atrakcjami dla małych i dużych.

25 thoughts on “Rabka Zdrój i Rabkoland z dziećmi– relacja z pobytu w rodzinnym parku rozrywki”

  1. Kiedy byłam dzieckiem przebywałam w sanatorium w Rabce Zdrówj. Wtedy jednak nie było tam takich ciekawych urozmaiceń! Chętnie bym tam wróciła dla samych górskich widoków 🙂

  2. Zdecydowanie musimy się tam wybrać 🙂 Tylko czekamy jeszcze trochę, by Dziubdziak mógł skorzystać z większej ilości karuzeli. Ja uwielbiam wesołe miasteczka, mój mąż nie bardzo, więc ciężko nam się zsynchronizować i wybrać, ale wygląda rewelacyjnie. Moja mama była w tym roku, z dziećmi na koloniach i też bardzo jej się podobało. Sama jeździła na kilku karuzelach, podejrzewam, że przypomni mi się dzieciństwo i to będzie świetna wycieczka 🙂

  3. Też zwróciłam uwagę na to miejsce. Kiedyś na pewno się wybierzemy, ale musimy być w okolicy bo od nas trochę daleko. Moje dzieci uwielbiają takie miejsca. Na pewno by im się spodobało.

  4. Zastanawiałam się na wyjazdem do Rabkolandu, ale nie wiedziałam czy atrakcje będą odpowiednie dla mojego czterolatka. Teraz już wiem, że warto jechać ?

  5. Świetne miejsce dla dzieci głównie w wieku do 12 lat, masa atrakcji, tak naprawdę jeden dzień nie wystarczy żeby wszytsko zobaczyć. Są atrakcje dla tych najmniejszych, jak i tych trochę większych. Wszytsko dopięte na ostatni guzik, tylko się bawić razem z dziećmi.

  6. Właśnie planowałam wybrać się tam z moimi dzieciakami, jednak zastanawiałam się jakie są tam atrakcje. Super wpis, bardzo mi pomógł i teraz wiem, że z chęcią się tam wybierzemy. Widać, że Wy bawiliście się tam naprawdę świetnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *