Dziś chciałam pokazać Wam, czym zajmowałam się przez ostatnich kulka dni. Pomimo tego ze mój 2 latek dobrze mówi, to jednak, jako dziecko ma problemy z wypowiadaniem takich głosek jak :”dź””s”, „c”,”sz”, „ż” „cz”, „dż”, „r””w” „g”,” ś”, „ź”, „ć”, „dz”, dlatego bardzo chętnie sięgnęłam po pomoc dydaktyczną, jaka ukazała się ostatnio na rynku czyli, „Zeszytowy trening mowy, ćwiczenia logopedyczne dla dzieci”, z Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

IMG_0417

IMG_0429

Jest to pomoc przeznaczona do przy z dziećmi zarówno przez rodziców jak i nauczycieli. Autorka poradnika jest Marta Galewska-Kustra która z wykształcenia jest logopedą i pedagogiem dziecięcym. Dlatego bez najmniejszego zastanowienia sięgnęłam po tą książkę.

IMG_0420 IMG_0421 IMG_0422

IMG_0423

IMG_0424 IMG_0425 IMG_0426 IMG_0428

Książka ma 64 strony, na których znajdziemy wiele świetnych ćwiczeń, które możemy wykorzystać do zabaw z naszym dzieckiem. Praca z tą książka to zabawa zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Zdecydowanie uświadomiła mi, nad czym muszę popracować z Jasiem. Na które głoski  zwrócić większa uwagę i je ćwiczyć. Dla mnie nie jest to taki zwykły zeszyt ćwiczeń, dla mnie są to ćwiczenia na wesoło. Wiadomo, że luźna atmosfera, zero stresu sprzyjają lepszej nauce, zapamiętywaniu i przyswajaniu bardzo dobrze wpływają na dziecko.

Czytelny przekaz informacji, jakie głoski w danej chwili ćwiczymy opisano tu w bardzo prosty i zrozumiały sposób. Na każdej ze stron są one zaznaczone na różowo w prawym górnym rogu.  Urozmaiceniem pracy z tą książką są takie polecenia jak wycinanie czy rysowanie. W ten sposób wpływamy również na rozwój manualny naszego dziecka. Co jest niezwykle ważne w pierwszych latach jego życia. Jeżeli chodzi o ilustracje w niej oraz kolory, jakich użyto to jak dla mnie wszystko jest bardzo przemyślane. Ponieważ zbyt pstrokate kolory mogłyby niepotrzebnie rozpraszać nasze dziecko, a dzięki pastelowym i stonowanym kolorom nie ma z tym problemu. Dziecko patrząc na ilustracje musi się na nich skupić. A na końcu książki za nasz trud i ciężka prace z dzieckiem otrzymamy dyplom. A kolejną nagroda będą bezbłędnie wypowiadane słowa przez nasze dziecko. Więc zanim udamy się z maluchem do logopedy, może warto po nią  sięgnąć i popracować trochę w domu. U mnie Jas mówi bardzo dobrze, ale zjada np. takie głoski jak s, w. Po prostu ich nie wymawia, wiem, że ma na to jeszcze czas, bo ma dopiero 2 latka. Ale my już ćwiczymy i mamy swoje pierwsze sukcesy. Wczoraj pierwszy raz powiedział nie doda a woda. Więc dla mnie jest to nagroda za nasze ćwiczenia. Jeżeli i Was zainteresowała ta książka to  możecie kupić ją TU.

„Zeszytowy trening mowy czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci”

Autor:  Marta Galewska-Kustra

Ilustracje: Joanna Kłos

Rok wydania: 2015

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 64

Format:  20X28Cm

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 

Cena katalogowa: 16 zł

13 thoughts on “„Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci””

  1. Muszę powiedzieć o książeczce koleżanką których dzieci mają problemy z wymową.Z wymową córki nie mam problemu,zobaczymy jak syn będzie sobie radził.

    1. Można pracować w domu , na spacerze gdziekolwiek, ale warto poczytać na co zwracać uwagę. Jasiek niby mówi dobrze ale jeszcze nie wymawia pewnych głosek dlatego ćwiczymy. Teraz książka kosztuje cos koło 12, 50 zł. Czyli naprawdę niewiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *