Rozpoczęcie roku szkolnego, pierwszy dzwonek już za moim starszym synem. Jasiek młodszy synek od września poszedł do przedszkola a mnie dziś wzięło na wakacyjne wspominki. Mamy prawie połowę października a ja zaczynam tęsknić za miejscem, w którym jestem zakochana prawie tak długo jak w moim mężu. To nad jeziorem Białym spędzamy każde nasze wakacje, jest to już 9 rok z rzędu i wiecie, co wcale mi się tam nie nudzi. A jeszcze teraz jak Jaś jest mały i dla niego wieś to w pewnym stopniu inny świat i inne życie uwielbiam tam wyjeżdżać choćby ze względu na niego. Zwierzęta na podwórku gospodarzy, krowy na łąkach, bociany chodzące nieopodal, łabędzie przypływające rano i wieczorem to są widoki i przeżycia dla niego nie do opisania. Spędziliśmy tam pierwszą połowe lipca, kawałek sierpnia i praktycznie, co każdy weekend, i zaczyna mi powoli tego brakować.

IMG_5350

Zaczyna mi brakować widoku jeziora, kumkających żab, kaczek na wodzie i naszych wycieczek rowerowych po okolicy Gostynina. Te i inne wspomnienia z wakacji przypominam sobie przez wiele następnych miesięcy i lubię wracać do nich myślami. Uwielbiam wstać raniutko, jak dzieciaki jeszcze śpią, zgarnąć Pawła i posiedzieć na pomoście. Wypić gorąca kawę i czekać na wschód słońca. Przypomnieć sobie poprzednie lata i nasze rozmowy na pomoście, wyznania, przegadane długie godziny o wszystkim i o niczym. Czasem się zastanawiam, dlaczego wakacje trwają tak krótko, gdzie tu sprawiedliwość?

IMG_4886

IMG_5598

Dzieciaki kąpiące się w jeziorze, Jasiek czasami też się z nimi kąpie, chociaż ja zdecydowanie jestem spokojniejsza jak wyciągamy jego ulubiony basen intex, nalewamy mu wody i może się w nim chlapać do woli. Czasami wypływamy na naszym pontonie na środek jeziora i to dopiero jest dla Jaśka frajda. Oczywiście Jaś ma specjalna kamizelkę ratunkową, bez której się nie ruszamy. A tak teraz trzeba czekać kolejnych kilka miesięcy, aż do maja, bo zawsze pierwszy wyjazd robimy sobie na majowy weekend i tęsknić.

WP_20150606_15_27_49_Pro

IMG_5129

IMG_5372

IMG_5108

A czy wy też już czekacie na kolejne lato?

5 thoughts on “Wakacyjne tęsknoty-wspomnienia znad Jeziora Białego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *