W literaturze dziecięcej bardzo lubię zbiory opowiadań lub bajek zawarte w jednej książce, ponieważ w jednej pozycji można zawrzeć maksimum różnorodnej treści. Ponadto dzięki temu, czytelnik ma możliwość wyboru odpowiedniej historii do aktualnych potrzeb. Usypianki jest to zbiór stu bajek, w których bohaterowie to najczęściej zwierzątka, choć zdarza się również, że jest to  kropla wody, chmurka lub dziecko. Każde z opowiadań  porusza inną tematykę, dlatego mali czytelnicy mają duży wybór różnorodnych historii do czytania.

IMG_5194

IMG_5195

U nas furorę zrobiło opowiadanie „Zgubione pisklątko”Usypianki to idealna lektura dla najmłodszych dzieci, które mają jeszcze problem z wytrzymaniem w skupieniu podczas czytania przez dłuższy czas.

IMG_5196

IMG_5198

Jestem zachwycona ilustracjami w książce, które są niezwykle proste, a jednocześnie mają w sobie nesamowity urok. Ilustracje które do każdego opowiadania dobrane z niezwykłą starannością.

IMG_5200

Usypianki, bo chyba takie było przesłanie tej książki to opowiadania, które wprawiają dziecko w senny nastrój i są doskonałe do czytania wieczorem w celu wyciszenia naszej pociechy. W tej książce znajdziecie między innymi takie bajki jak: „Czyj to ślad”, „Miś”, „Prima aprlis”,”Jaskólki”, „Jeseń”,Zima” oraz wiele innych bardzo ciekawych krótkich utworów. W bardzo wielu nich wystepują zwierzątka powszechnie uwielbiane przez nasze dzieci. Jak dla nas idealnym rozwiązaniem jest to, że bajki są dosyć krótkie, dzięki czemu Jasiek za szybko się nie nudził podczas czytania, a wręcz przeciwnie po skończonej jednej historii prosiło więcej.

IMG_5201

Historia o krowie to bardzo ciekawa i interesujaca historia dla małego cztelnika.

IMG_5203

IMG_5202

Bajeczki o kotkach, którym sie nudziło to kolejna pozycja, która bardzo przypadła Jaśkowi do gustu.

IMG_5205

IMG_5204

Bajki Marty Berowskiej są bardzo przyjemną propozycją do czytania przed snem. 

IMG_5210

IMG_5212 IMG_5213

IMG_5215

Zabrakło mi tu troszeczkę takiej złotej myśli przewodniej, która podsumowałaby każde opowiadanie, jednocześnie przekazując jego wartościową treść, którą warto zapamiętać i zastanowić sią nad nią. Duży atut to, że bajeczki nie są zbyt długie, więc nawet młody czytelnik będzie nimi na pewno zainteresowany i za szybko sie nie znudzi. Zreszta możecie zobaczyć sami jaka jest to piękna książka. U nas rytuałem się stało czytanie przed snem. Czytanie rozwija  mózg dziecka oraz jego intelekt, więc myślę, że każda chwila naszego wsólnego czytania kiedyś zaprocentuje. 

„Usypianki” 100 bajek ”

Autor: Marta Berowska

Ilustracje: Dorina Maciejka

Rok wydania: 2013

Oprawa: Sztywna

Liczba stron: 128

Format: 20,5 x 20,5 cm

Wydawnictwo:  Bis

Cena katalogowa: 29zł

4 thoughts on “„Usypianki” 100 bajek – Marta Berowska”

  1. Myślę, że książka idealna dla wiercipięt 😉 Mój synek także uwielbia wieczorne czytanie przed snem.
    Kładzie się do łóżeczka z kubeczkiem mleczka i woła mamę, żeby przeczytała mu baję 🙂
    Gdy są to krótkie opowiadania, także domaga się czytania następnej i następnej, aż zaśnie.
    Świetna jest ta książeczka, na pewno niejeden mały czytelnik się w niej zakocha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *