Uwielbiam czytać książki i moim marzeniem jest by i moi synowie chętnie po nie sięgali. I jak z małym Jasiem już to widzę i wiem, że mam za sobą mały sukces to ze starszym synem bywa różnie. Czytać za bardzo nie chce. Chyba za mało uwagi kiedyś poświęciłam na wspólne czytanie. Dlatego teraz nadrabiam i każdy wolny czas spędzamy na czytaniu z Jasiem. Jasiek uwielbia słuchać, kiedy mu czytam, przeglądać książki, a ostatnim hitem są tzw. gadające książeczki, o których pisałam tu i tu. U nas w domu książki są niezwykle ważne i właśnie miłości do książek i czytania chcę nauczyć mojego malca. Mam nadzieję, że za jakiś czas sam będzie wiedział, że książka to coś wyjątkowego i wspaniałego.

Dziś na blogu cudowna książka, która trafiła do naszego domu całkiem nie dawno. Utwory w tej niezwyklej książce spisane są chronologicznie począwszy od pierwszego z nich Króliczek Potruś, który napisała w 1902 r. Każda z powiastek została przez autorkę pięknie zilustrowana. Któż z nas nie słyszał o słynnej postaci Królika Piotrusia? A jeżeli są takie osoby, to gorąco zachęcam, do poznania tego ów przyjemnego jegomościa i jego przyjaciół. A mi od bardzo dawna marzyła się ta książka do naszej biblioteczki. W chwili kiedy pojawiła się powiem na rynku nowa wersja historyjek Beatrix Potter w bardzo przystępnej cenie, ponieważ można je kupić już za ok. 25zł. Wtedy stwierdziłam, że muszę ją dla nas zamówić.

IMG_5228

Ilustracje w książce są niezwykle ciepłe, lekkie, przejrzyste, i pokuszę się o napisanie, że są niezwykle sielankowe, jakby zatrzymane w czasie.  A oto niektóre z jej przepięknych ilustracji, zapraszam do wspólnego oglądania.

IMG_5220

IMG_5221

IMG_5222

IMG_5224

Opowiadania są niesamowicie mądre, uczące życia, dokonywania wyborów tego, co jest dobre a co złe, odpowiedniego zachowania. Nie raz pokazują młodemu czytelnikowi jak pomagać innym i być w stosunku do nich uczynnym, i wreszcie pokazują nam prawdziwe oblicza przyjaźni. Bohater wykreowany przez autorkę jest królikiem, i to jest naprawdę zabawne. Ponieważ królik Piotruś to niesforny zwierzaczek, amator przygód, które zamieniają się w serię niezwykłych nie zawsze dobrych zdarzeń. Bawią one zarówno młodych, jak i nieco starszych czytelników, powiastki, które czyta się z niesłabnącą radością i szerokim uśmiechem na ustach.

IMG_5249

IMG_5243

IMG_5244

Zdecydowanie ta książka to nasze odkrycie ostatnich miesięcy i zasługuje na specjalne wyróżnienie. W opowieściach Beatrix Potter dominują przede wszystkim zwierzęta, ponieważ autorka uwielbiała przyrodę i zwierzęta i to one stanowiły inspirację do napisania kolejnych powiastek. Wspaniałe jest również to, że przed każdą powiastką znajduje się krótkie wprowadzenie, informujące czytelnika, kiedy i w jakich okolicznościach dany utwór powstał i komu został zadedykowany. Warto podkreślić fakt, że książka ta to także doskonały materiał dydaktyczny, skierowany zwłaszcza do najmłodszych dzieci. Beatrix Potter podkreśla, że nieposłuszeństwo nie obędzie się bez kary, natomiast dobre zachowania zawsze spotyka zasłużona nagroda. W opowieściach bez przerwy coś się dzieje, a bohaterowie wydają się nieustannie w ruchu i zdecydowanie nie ma miejsca na nudę. Ksążkę można zakupić tu w cenie 34,99 zł na stronie Wydawnictwa  Olesiejuk. 

Historyjki Beatrix Poter fragment z powiastki „Niegrzeczne Myszki” idealne przed snem.

16 thoughts on “„Historyjki Beatrix Potter” Olesiejuk”

 1. Urzekły mnie w tej książce przede wszystkim fenomenalne ilustracje!!! Córka dostała wydanie w pudełku kilka lat temu na jakąś okazję, była chyba za mała bo po kilku stronach się znudziła. Jednak książka stoi na półce, pięknie sie prezentuje i myślę, że sięgniemy po nią ponownie!

   1. Witam,
    jeśli podobały się Państwu obrazki z tego wydania, to proszę zapoznać się z oryginalnymi obrazkami z innych wydań książeczek Beatrix Potter. Cena książki wydanej przez wyd. Olesiejuk rzeczywiście jest bardzo przystępna a to dlatego, ze ilustracje nie są ilustracjami autorki a jakimiś uproszczonymi wariacjami na ich temat.

 2. Piękna jest ta książeczka 🙂 Jeżeli finanse będą mi pozwalały,
  będę co jakiś czas inwestowała w nową książeczkę dla synka.
  Bynajmniej bardzo bym chciała, bo widzę ile radości sprawia mu,
  gdy czytamy i wspólnie oglądamy nowe bajeczki.

 3. Piękna książka! Uwielbiam bajki z przesłaniem , z morałem, takie które czegoś uczą i odnoszą się do codzienności. Dzisiejszym bajkom niestety tego brak – dlatego sami szukamy ciekawych i niebanalnych opowieści. Za czasów mojego dzieciństwa czytałam bajki Ezopa – tam zawsze był morał a każda bajeczka odnosiła się do jakiegoś konkretnego zachowania bądź sytuacji – uwielbiałam je! Dziś chciałabym zaszczepić chęć czytania w moich dzieciakach – mam nadzieję, że mi się to uda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *