Ubieranie noworodka nie jest takie trudne, jak się wydaje. Wystarczy że poznacie kilka sposobów jak łączymy ubranka niemowlęce. Przydadzą się też sprawdzone porady, ponieważ pomogą Wam uniknąć błędów przy kupowaniu ubranek, lub ubieraniu maluszka.  Jeśli przygotowujecie się na zakup pierwszej wyprawki, oto kilka fajnych spostrzeżeń, które mogą Wam się przydać.

Jak ubrać noworodka do snu? Rodzaje ciuszków dla dziecka

Podstawowe ubranka niemowlęce, których będziecie potrzebować dla dziecka to bielizna niemowlęca. Są to ubranka, które jednocześnie służą jako ciuszki do snu, oraz na czas dnia. Powinny być przede wszystkim wygodne, i wykonane z miękkiej i oddychającej bawełny. Mają one bezpośredni kontakt z delikatną skóra noworodka, dlatego jakość materiału to rzecz na którą powinniśmy zwracać szczególną uwagę. Ubranka które będą potrzebne na początku to body kopertowe, pajace do snu, śpiochy i kaftany, oraz półśpiochy. Rozróżniamy trzy podstawowe sposoby na ubieranie dziecka. Pierwszym jest ubieranie dziecku body razem z półśpiochami. Możemy też ubrać maleństwo w śpiochy, pod którymi założymy kaftan lub body. Ostatnim popularnym rozwiązaniem jest też pajacyk niemowlęcy, który jest ubrankiem jednoczęściowym. Ubranka nie mogą być za ciasne, powinny luźno leżeć na maluszku, i zostawiać mu swobodę ruchów.

Jaki rozmiar ubranek zabieramy do szpitala?

Rozmiary ubranek dla niemowląt są nazywane od wzrostu dziecka. Rozmiar ubranka 56 będzie odpowiadał dziecku które ma 56 cm długości. Pierwszym rozmiarem dla noworodka jest zazwyczaj 56. Zazwyczaj, ponieważ wyjątkowo drobne maluszki ubiera się w rozmiar 50 i 52. Bywa też, że dziecko rodzi się większe, i od razu zaczyna nosić rozmiar 62. Dlatego najlepiej będzie, jeśli zapakujemy ubranka do szpitala w rozmiarze 56 i 62. Najwygodniej będzie Wam wybrać pajacyk, śpiochy, lub body z półśpiochami niemowlęcymi. Te ubranka są łatwe do zakładania i do zmiany pieluszki. Do szpitala wybierajcie proste formy ubranek, z delikatnej bawełny. Dobrze sprawdzą się też ubranka niemowlęce z bawełny organicznej, które będą działały kojąco na skórę noworodka. Bawełna organiczna jest poddawana zdecydowanie mniejszej ilości obróbki chemicznej przy tworzeniu, dlatego jest fajnym rozwiązaniem na pierwsze ubranka dla noworodka.

Na co zwracamy uwagę przy kupowaniu ubranek dla noworodka?

Pierwsze ubranka dla dziecka powinny być przede wszystkim bezpieczne i wygodne. Dlatego właśnie powinniśmy skupić się na bawełnianych ubrankach, i bezpiecznych dodatkach. Możecie kupić ubranka Polskich firm, szyte z certyfikowanej bawełny. Takie ciuszki zazwyczaj mają też bezniklowe napki które mają właściwości antyalergiczne. Dobre Polskie marki ubranek niemowlęcych wykonują tez nadruki farbą wodna, która nie uczula dziecka. Na pierwsze tygodnie kupujcie proste ubranka, bez fantazyjnych form i dodatków. Jeszcze przyjdzie czas na strojenie malucha, a w pierwszym okresie skupmy się na jego wygodzie i bezpieczeństwie. Body dla noworodka powinno być rozpinane na boku, lub kopertowe. Będzie Wam łatwiej ubrać dziecko, i przebrać je do zmiany pieluszki. U nas hitem są pajacie, półśpochy i body kopertowe.

Jakie ubranka sprawdziły się u Was?

2 thoughts on “Ubieranie niemowlaka do snu: sprawdzone porady”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *