Od tygodnia z Jasiem poznajemy twórczość Renaty Piątkowskiej, niestety wcześniej żadna z jej książek nie zawitała do naszego domu, ale trzeba to będzie zmienić. Autorka pisze książki dla dzieci. Opisany w niej jest jeden dzień z życia Marcinka. Poznamy przygodny jego małych sprytnych paluszków i dowiemy się, co one robią przez cały dzień.

IMG_5809

Jak sami wiecie, przedszkolaki bywają nadzwyczaj żwawe i ciężko im usiedzieć w jednym miejscu, to samo dzieje się z ich rękami i paluszkami. Pewnie sami wiecie, że warto dbać o paluszki naszych dzieci i je rozwijać, o zabawach mających wpływ na rozwój „Motoryki małej” pisałam kiedyś tu.

 

IMG_5810

Jak widać rączki mojego Jaśka też nigdy się nie nudzą, wycinają, wyklejają. ugniatają ciasto na ciasteczka lub ciastolinę, poszukują wody w kubku lub nakręcaja kolejkę. Oj maja one roboty co nie miara.

IMG_1597

IMG_4880

IMG_4242

Renata Piątkowska „Paluszki, czyli o dziesięciu takich, co się nigdy nie nudzą” opisuje nam, jak wiele niezwykłych zdarzeń spotyka małego Marcinka każdego dnia i że nawet zwykłe śniadanie dla małych paluszków okazuje się dużym wyzwaniem i świetną gimnastyką. Oczywiście figlarne palczaste kończyny, a to ustawiają wieżę z klocków, odwijają cukierki z papierka lub zwyczajnie trzymają się maminej dłoni i z punktu ich widzenia są dla nich ciekawą przygodą i wyzwaniem. Czasem bywają nieposłuszne i wtedy zaciskają się w pięści, wspomnę również o tym, że zdarza im się dłubać w nosie. Oj to nie jest miły widok. Jednak czasem po wielkiej odmianie, gdy już złagodnieją, to wręczają mamie kwiatek, pomagają biedronce wyjść z kałuży i bardzo lubią się myć. Choć zdarza się, że nawet w nocy zdarza im się nie odpoczywać i na przykład smyrać smoka po brzuchu. Pewne jest to, że paluszki małego Marcinka nigdy się nie nudzą. Wszystko jest dla nich niezwykle ciekawą przygodą.

IMG_5812

IMG_2550

IMG_2165

IMG_1967

IMG_5813

Jak sami zdążyliście zauważyć to małe dziecięce dłonie, mają przez cały dzień bardzo dużo pracy i przez prawie cały czas są niesamowicie zajęte. Jedno jest pewne, że one nigdy się nie nudzą, bo w końcu ich właścicielem jest mały przedszkolak. Więcej szczegóów z ich niesamowitych przygód przeczytacie w tej niezwykle pogodnej książce Renaty Piątkowskiej „Paluszki”. Jest to niezwykle ciepła opowieść idealna dla dziecka w wieku przedszkolnym. Napisana bardzo zrozumiałym językiem dostosowanym do tego przedziału wiekowego. Myślę, że każdy maluch może identyfikować się z bohaterem tej książki. Ilustracje Jolanty Richter-Magnuszewskiej w książce są niezwykle kolorowe i dziecko patrzy na nie z dużym zainteresowaniem. Przynajmniej tak było u nas. A wierszyk o dziesięciu paluszkach, który znajduje się w środku, z Jasiem znamy już prawie na pamięć i razem z nim liczymy nasze paluchy.

Paluszki, czyli o dziesięciu takich, co nigdy się nie nudzą ”

Autor: Marta Berowska

Ilustracje: Jolanta Richter-Magnuszewska

Rok wydania: 2011

Oprawa: Sztywna

Liczba stron: 32

Format: 16,4 x 21,6 cm

Wydawnictwo:  Bis

Cena katalogowa: 19,99 zł, cena promocyjna: 17 zł.

Przedział wiekowy: 3-7 lat.

25 thoughts on “Renata Piątkowska „Paluszki, czyli o dziesięciu takich, co się nigdy nie nudzą””

  1. Kolejna świetna pozycja do przeczytania 🙂
    To prawda, że paluszki naszych dzieci, zawsze mają co robić, nigdy się nie nudzą 😀

  2. Mamy tą książeczkę. Niedawno do nas trafiła. Bardzo podobają mi się wszelkie paluszkowe zabawy, to nie tylko super zabawa ale okazja do nauki i ćwiczenia umiejętności manualnych dzieci. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *