Wejście w drugi rok życia to wspaniały etap, w którym pełen energii maluch z radością odkrywa świat. I choć samodzielnych kroczków Ania jeszcze nie zrobiła to wszędzie jest jej pełno. Często zastanawiam się skąd ona ma aż tyle energii. Każdego dnia staram się zachęcać ją do coraz wiekszej aktywności. Uwielbiam obserwować jak podczas zabaw uczy się nowych umiejętności i poznaje świat. Dlatego też, dziś z przyjemnością pokazujemy wam wybrane zabawki, które wspomagają jej rozwój, na co dzień.

Prezenty dla roczniaka, idealne pod choinkę

Druga połowa listopada to idealny moment by zacząć myśleć o świętach i prezentach. Wraz z markami @janodpolska i @liliputiens przygotowaliśmy gwiazdkowy zestaw prezentów dla roczniaka. Poniżej przegląd zabawek, tzw. hitów, które ostatnio są u nas w użyciu niemal każdego dnia. Jakie zabawki polecam dla roczniaka? Edukacyjne, kreatywne i rozwojowe, takie, które rozwijają motorykę małą i dużą, mają wpływ na rozwój mowy, słuchu i wyobraźni. Zapraszam na pierwszą część propozycji prezentowych dla dzieci.

Wielofunkcyjny stolik edukacyjny drewniany Sweet Cocoon ( wersja z regulacją wysokości!)

Wielofunkcyjny stolik edukacyjny drewniany Sweet Cocoon

To hit hitów ostatnich dni.  Od kilku dni stał się absolutnie ulubioną zabawką. Warto w niego zainwestować, np., może to być prezent składkowy. Zabawka ta zachwyca estetyką i jakością wykonania od pierwszej chwili! Na okrągłym blacie maluszek obserwuje uroczy mikroświat z torem dla autek, pętlami do ćwiczeń małych raczek. Rozwój motoryki małej gwarantowany. Sortowanie, dopasowywanie kształtów,  labirynt, i dzwoneczki.

Aby pobudzać wyobraźnię maluszków zamocowano dzwoneczek i koła zębate, które w fantastyczny sposób pobudzając wyobraźnię dziecka i wspierają jego rozwój oraz ciekawość świata. Co jeszcze istotne, dla bezpieczeństwa tak malutkich dzieci te brązowe wystając z blatu drewniane elementy, pod wpływem nacisku zginają się, co ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo podczas zabawy. Nawet gdyby dziecko się potknęło upadło na stoliczek, to na nic się nie nadzieje.

Stolik ma bezpieczny okrągły kształt i cztery szeroko rozstawione, stabilne nóżki, które można zamocować na dwa sposoby. To właśnie szeroko rozstawione nóżki zapewniają bezpieczeństwo podczas zabawy. Po zamontowaniu nóżek niżej, blat znajduje się na wysokości 14 cm od podłogi. Po zamontowaniu nóżek wyżej blat znajduje się na wysokości 22,5 cm, – czyli odpowiednio do wzrostu rocznego dziecka. Ja zamontowałam go od razu wyżej i jest super.

W ofercie Janod jest jeszcze kilka innych stolików. Nam jednak od samego początku przypadł do gustu ten pastelowy z regulowanymi nóżkami.

Wielofunkcyjny stolik edukacyjny drewniany Sweet Cocoon – znajdziesz TUTAJ

  • Wielofunkcyjny stolik edukacyjny drewniany Łąka
  • Stolik edukacyjny duży drewniany Baby Forest,
  • Drewniany progresywny stolik aktywizujący (blat można odwrócić i stworzyć stolik do zabawy, np. rysowania).
  • Wielofunkcyjny stolik edukacyjny drewniany Sweet Cocoon (bez regulacji wysokości!)

Który Wam spodobał się najbardziej?

Sortery, piramidy i pierwsze puzzle dla roczniaka

W okolicy pierwszych urodzin dzieci zaczynają opanowywać układanie prostej wieży, uczą się rozpoznawania kształtów i układanie stosów w piramidy. Zabawki tego typu cieszą się dużą popularnością wśród dzieci.  Myślę, że to idealny czas na pierwsze drewniane proste układanki. Maluch potrafi w skupieniu układać nawet przez kilka minut.  Uwielbiam przyglądać się, z jakim skupieniem Ania zaczyna starać się dopasowywać poszczególne elementy. W ten sposób trenuje koncentrację i doskonali rozwój motoryki małą. Ależ te małe rączki maja roboty.

Foodtrack Nosorożec Marius – Liliputiens

To nowość z drewnianej kolekcji zabawek tej marki. Do tej pory mieliśmy kilka zabawek sensorycznych dla niemowląt, które pokazywałam Wam w tym wpisie. W skład zestawu wchodzi pojazd-platforma, na której można umieszczać kabinę kierowcy i – na dwóch wyższych drążkach. Całość to pojazd i 4 kwadratowe klocki (po 2 na każdym ruchomym drążku) z kolorowymi grafikami jedzenia (rybny, mięso, warzywa i cukiernia).

Ułożenie ich wcale nie jest takie proste. Sorter jest jednocześnie puzzlami, z których można ułożyć obrazek. Do zestawu dołączony jest niebieski miły, delikatny w dotyku pluszowy Nosorożec Marius, idealnie pasujący do kabiny foodtrucka.

Wykonania i bezpieczeństwo pierwsza klasa. Dodatkowym plusem jest to, ze zabawka jest wykonana z drewna. A my uwielbiamy drewniane zabawki. Są praktyczne i ponadczasowe.

Prezenty dla roczniaka

Foodtrack Nosorożec Marius – do kupienia TUTAJ

Sorter w kształcie autobusu z kurką Paulette – Liliputiens

Niepozorna zabawka w kształcie autobusu z kurką Paulette to idealny prezent na każdą okazję. Ania od samego początku załapała, o co chodzi. Pojazd sprawdza się do popychania, ciągnięcia, ma zaczepiany sznureczek oraz do zabawy w sortowanie!

Zestaw składa się z pojazdu, który ma w dachu otwory o kształtach, odpowiadających dołączonym do zestawu klockom w kształcie: koła, półkola, trójkąta i kwadratu. Prostota, która wygrywa i się broni. Pobudza dziecięcą wyobraźnię, uczy rozpoznawania kształtów i kolorów, wspiera rozwój motoryki małej, dzięki pracy małych rączek.

Sorter w kształcie autobusu z kurką Paulette – Liliputiens

Drewniane zabawki Lilliputiens są perfekcyjnie wykończone i pomalowane bezpiecznymi farbami wodnymi, które są bezpieczne dla alergików. Ideą marki jest, poprzez niezwykłe zabawki, oferowanie pomocy rodzicom w wychowywaniu twórczego i otwartego pokolenia. Pierwszy raz z ta marka zetknęłam się, kiedy Jaś był przedszkolakiem, od tego czasu minęło kilka lat, a my wciąż mamy jeszcze mamy dla Ani zabawki po nim.

Po sorter w kształcie autobusu – odsyłam TUTAJ

Wózki – pchacze, jeździki

Idealne zabawki na tym etapie rozwoju. To z pewnością będzie idealny prezent dla coraz bardziej aktywnych maluchów. Każda z tych zabawek zapewni dziecku mnóstwo wspaniałej zabawy! Zabawki te z pewnością urozmaicą dziecięce zabawy a dodatkowo umożliwią bezpieczne przemieszczanie się po domu. Kilka propozycji jeździków Janod, przy których maluszek może bezpiecznie stawiać pierwsze kroki i przemieszczać się znajdziecie TUTAJ.

My mamy, co prawda inny, prezent od starszego rodzeństwa na urodzinki. Cóż mogę powiedzieć, najważniejsze, że jest bezpieczny i bardzo stabilny. Często pchacze dodatkowo wzbogacone są tablicami manipulacyjnymi, które w fantastyczny sposób angażują małe dzieci. W sumie tablica manipulacyjna powinna znaleźć się w tym, zestawieniu, ale oddzielnej tablicy manipulacyjnej nie mamy. Zastanawiałam się przez chwilę nad taką wiszącą, ale nie mamy jej gdzie powiesić.

Rozkładany „Domek Farma” ze zwierzątkami, rolnikiem i traktorem – Liliputiens

Cudowna farma dla każdego malucha. W zestawie są zwierzęta oraz farmer z traktorem 🙂 Gwarantuje zabawy co nie miara. W fantastyczny sposób, można nauczyć maluszka, jakie dźwięki wydają z siebie poszczególne zwierzęta. To zabawka, która pobudza dziecięcą wyobraźnię. Rozwija małą motorykę maluch ćwiczy chwytanie, przesuwanie, zapinanie i otwieranie, aktywizuje zmysł wzroku i zmysł dotyku, ba dodatkowo przy wsparciu rodzica, opiekuna lub starszego rodzeństwa poznaje gatunki zwierząt hodowlanych.

Ta niebanalna, miękka, wieloelementowa zabawka, angażuje malucha na wiele godzin. Wszystkie elementy uszyte są z bezpiecznych materiałów o różnorodnych fakturach i wzorach. Zobaczcie sami, budynek ma otwierany jeden długi bok wraz z dachem, – który po rozłożeniu stanowi wiejską zagrodę z nadrukiem grządek, pastwiska, stawu czy błota dla świnki.

Na drugiej długiej ścianie farmy jest otwarte okno na poddaszu i otwierane wrota do zagrody. Ależ to wszystko zostało przemyślane i zaprojektowane. Z boku farmy jest kurnik z ruchomymi drzwiami, a z drugiej strony są namalowane ogrodowe narzędzia i paw. Wszystkie otwierane elementy farmy maja zapięcia na rzepy, a na jej dachu znajduje się poręczny uchwyt do przenoszenia.

Rozkładany „Domek Farma” – do kupienia TUTAJ

Inne zabawki Lilliputiens dla roczniaka do zobaczenia TUTAJ, warto zerknąć na książeczki dla maluszków.

To byłoby na tyle…..

Myślę, że propozycje te będą idealne zarówno pod choinkę i na każdą inną okazję.  Wybierając zabawki da roczniaka warto kierować się oznaczeniami wiekowymi. Nie musi to być koniecznie zabawka oznaczona napisem „12m+”. Dla rocznego dziecka idealna może okazać się zabawka „18m+” tak jak w przypadku naszej składanej farmy, którą Ania bardzo lubi. Warto wybierać zabawki, które będą rosły razem z dzieckiem. W przygotowaniu mam wpis z zabawkami interaktywnymi dla najmłodszych oraz wpis typowo książkowy, oj dawno takiego u nas nie było.

Jestem ciekawa, jakie niespodzianki chcecie przygotować w tym roku dla swoich dzieci? Będą to prezenty duże czy małe? Chętnie dowiem się, co u Was sprawdzało się najlepiej dla takich maluszków jak Ania?

3 thoughts on “Prezenty dla roczniaka, idealne pod choinkę i na każdą inną okazję”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *