Kolejne książki z edukacyjnej serii z wydawnictwa Olesiejuk „Połącz kropki”  zawitały do naszego domu. Ty razem zajączek okazał się tak sprytny i zostawił je w skrzynce na listy. Zdecydowanie jest to propozycja dla miłośników kolorowania, rysowania i łączenia kropek. W książkach tych znajdziemy obrazki, które powstaną po połączeniu przez dziecko kropek, które trzeba łączyć ze sobą według ponumerowanych punktów. Od 1 do ostatniego. Jest to zajęcie wymagające skupienia, cierpliwości i dokładności.

IMG_6281

IMG_6285

IMG_6286

Co mi podoba się w tych książeczkach dla maluchów?
Tak na poważnie to chyba wszystko. Warto jednak nadmienić, że jest kilka aspektów tej książki, za które je bardzo lubię.
– Ćwiczenia z nią są bardzo dobrym wstępem do nauki prawidłowego trzymania
ołówka, kreedki lub długopisu i super ćwiczeniem motoryki małej,
– dzięki obrazkom dziecko poznaje cyfry,
– bardzo mi się podoba, że stopień trudności wzrasta z każdą następną książką,
– my zaczęliśmy od 30 na sam początek i choć na samym początku mieliśmy z synkiem trudnści, które wspólnie z Jasiem pokonaliśmy,
– rozwija wyobraźnię, kreatywność, a także rozwija umiejętność logicznego myślenia,
– ćwiczy cierpliwość, bo obrazek trzeba wykonać od początku do końca, inaczej możemy    się tylko domyślać jaki rysunek znajduje się na kartce książki.

IMG_6288

IMG_6289

IMG_6290

Pełne skupienie i precyzja to maluje sie na twarzy Jasia.

IMG_6292

IMG_6294

Świetne ćwiczenia mające na celu prawidłowe trzymanie narzedzia do pisania.

IMG_6295

IMG_6297

Którą by tu wybrać, oto jest pytanie? Czy małpka może byc niebieska, nie chyba jednak nie:)

IMG_6299

IMG_6300

W kasiążkach „Połącz kropki” z wydawnictwa Olesiejuk, stopień trudności jest bardzo zróżnicowany a w książkach plus 50 i więcej robi się już naprawdę ciekawie. Łączenie kropek to nie tylko dobra zabawa, ale i świetna okazja do nauki. Nie od dziś wiadomo, że taka forma edukacji jest najlepsza, najprzyjemniejsza i daje największe efekty. Bawcie się dobrze! Liczenie w zakresie od 1 do 30 to świetna zabawa dzięki prostym zadaniom, polegającym na łączeniu kropek, które są świetnym wstępem do świata matematyki! Ksiażki sa do zakupienia tu, lub w dbrze zaopatrzonych księgarniach. Z tej serii dostępne są 4 książki po 10, 30, 50 i 100 kropek do połączenia. Niedroga i naprawdę ciekawa pomoc dydaktyczna. Koszt zakupu jednej ksiażki to ok. 6 zł.

IMG_6283

12 thoughts on “„Połącz kropki” z wydawnictwa Olesiejuk”

  1. Mamy coś podobnego, ale nie mogę sobie przypomnieć z jakiego wydawnictwa, a książeczka została u dziadków.
    Nasza ma same kropki, po których połączeniu widoczne są różne kształty, bądź wzorki. Kropki są bardzo blisko siebie, więc dziecko intuicyjnie łączy jedną z drugą. Do tego mamy foliową podkładkę i mazak specjalny. Dziecko może malować po podkładce bądź kredkami na papierze.
    Nasze szlaczki nie zawsze wychodzą idealnie, ale zawsze się sprawdzają- dziecko ćwiczy cierpliwość 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *