IMG_0037

Czas świąt wielkanocnych zbliża się wielkimi krokami, czas przygotować się do nich i pomyśleć o bliskich. To czas, kiedy chcemy spędzić z naszymi bliskimi na rozmowach, przy wspólnym śniadaniu. To czas, w którym dobrze jest również pamiętać o tych, z którymi niedane jest zasiąść do świątecznego śniadania. Może własnoręcznie zrobiona kartka, będzie takim symbolem. Dekoracje wielkanocne i ozdoby na Wielkanoc zawsze pozytywnie mnie  nastrajają.

Po co robić jak można kupić, ostatnio usłyszałam taki tekst od koleżanki, chce Ci się tak siedzieć i dłubać? Na to pytanie, jak widać, odpowiedź pewnie znacie. Chce mi się i to bardzo. Tym bardziej że do tych prac zachęcam mojego Jaśka. Tym bardziej że takie zajęcia i czas spędzony z synkiem sprawiają mi radość. Przyjemne z pożytecznym, rozwijam w ten sposób motorykę małą u mojego niespełna 4-latka, to, czemu ma tego nie robić. Niebawem święta wielkanocne i to już ostatni dzwonek, by zgromadzić kartki dla rodziny, bliskich nam osób i znajomych. Ja uwielbiam zaskakiwać i na te święta również robiliśmy z Jasiem swoje kartki na święta.

Kartki na Wielkanoc DIY-zrób to sam

Jako że moje zdolności manualne cały czas rozwijam z Jaskiem za i chyba widać tego fajny efekt. Kartki na Boże Narodzenie diy  cieszyły oko i cieszyły się dość dużym powodzeniem wsród naszych czytelników, zobaczyć je możecie tu-klik. Dziś  zobaczcie, jakie kartki Wielkanocne udało mi się zrobić z Jasiem. Jak się okazuje nie taki diabeł straszny, a wykonanie kartek wielkanocnych poszło nam dość sprawnie. Można się w to naprawdę nieźle wkręcić. Trochę chęci, wolnego czasu, małe łapki do pomocy i odpowiednie materiały. I zabawa gwarantowana.   Praca nad motoryką małą i rozwojem  manualnym wskazana jest każdemu.

IMG_0029

Co będzie potrzebne do zrobienia  kartek na Wielkanoc?

  • Kolorowe lub białe tekturowe kartoniki na bazę do kartek,
  • kartki z kolorowymi wzorami, lub inne dowolne wzory i kolory,
  • króliczki, wstążeczki i inne ozdoby, u nas przydały się kolorowe biedronki i kwiatuszki z pianki,
  • bibuła lub papier kolorowy,
  • nożyczki,
  • klej szkolny, (bardzo przydaje się klej na gorąco).

Na sam początek należy przygotować bazę do kartek wielkanocnych. Może to być ozdobny papier lub sztywniejsze kartki w dowolnym kolorze. Od nas zależy, jaka będzie wielkość i kształt kartek, kwadratowe, prostokątne lub jeszcze inne. Kartki zginamy na pół, dzieląc je na dwie równe części. Następnie zginamy je na pół i gotowe. W ten sposób otrzymujemy idealną bazę na nasze WIELKANOCNE KARTKI.

Kartki wielkanocne DIY – inspiracje

DIY zdecydowanie pobudza do myślenia a także rozwija nasze ukryte talenty. Mnie taka praca niesamowicie relaksuje, uwielbiam te nasze wycinanki. Za każdym razem jak siadam do takich prac z nożyczkami w ręku, pod koniec prac okazuje się, że często bawię się lepiej niż Jasiek.  Dziś kilka inspiracji na kartki, które zrobiliśmy z Jasiem na święta Wielkanocne. Jeżeli szukacie inspiracji na zrobienie swoich kartek na święta, to zapraszam do nas. Może któraś z naszych kartek spodobał się również Wam.

IMG_0034

Kolorowe kartki wielkanocne diy

IMG_0019

IMG_0019-tile

Kartki wielkanocne DIY - inspiracje

IMG_9978-tile

IMG_0037

IMG_9975-tile

IMG_0023

Kartki   wielkanocne diy  z kolorowymi jajeczkami

IMG_0023-tile

IMG_0022

Delikatne pastelowe kolory z odrobiną fioletu 🙂

IMG_0015

IMG_9999

IMG_9985-tile

IMG_0001

IMG_9987-tile

Kartki wielkanocne diy z królikiami

Kartki na Wielkanoc DIY zrób to sam

IMG_0020

IMG_9988-tile

IMG_9995

IMG_9997

IMG_9996-tile

Kartki na Wielkanoc DIY zrób to sam

IMG_0011

IMG_0003-crop-tile

Wysyłacie kartki tradycyjną pocztą, czy zazwyczaj wystarcza SMS? A może i Wy robicie kartki sami?

Więcej inspiracji na prace ręczne  związane z Wielkanocą znajdziecie we wpisie

  5 pomysłów na zająca-DIY ozdoby wielkanocne   oraz w zakładce na blogu  DIY-KLIK.

44 thoughts on “Kartki na Wielkanoc DIY-zrób to sam”

  1. O raju, jakie cudne. Mam pewien problem z diy, bo robię dużo, tylko rzadko kiedy moje prace podobają mi się tak, jak te w internecie. Twoje kartki są magiczne, a osoby obdarowane na pewno będą zachwycone.

  2. Uwielbiam wszelkiego typu kartki, a już ręcznie robione są najlepsze! Musisz koniecznie dołączyć do grupy fb – MIŁOŚNICY DIY, bo tam dzielimy się takimi pomysłami 🙂

  3. Ja również robię świąteczne kartki razem z moją córką. Zresztą świąteczne dekoracje, które możemy robić razem z dziećmi to wspaniała zabawa i cudowny sposób na wspólne spędzenie czasu <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *