IMG_0037

Czas świąt wielkanocnych zbliża się wielkimi krokami, czas przygotować się do nich i pomyśleć o bliskich. To czas, kiedy chcemy spędzić z naszymi bliskimi na rozmowach, przy wspólnym śniadaniu. To czas, w którym dobrze jest również pamiętać o tych, z którymi niedane jest zasiąść do świątecznego śniadania. Może własnoręcznie zrobiona kartka, będzie takim symbolem.

Po co robić jak można kupić, ostatnio usłyszałam taki tekst od koleżanki, chce Ci się tak siedzieć i dłubać? Na to pytanie, jak widać, odpowiedź pewnie znacie. Chce mi się i to bardzo. Tym bardziej że do tych prac zachęcam mojego Jaśka. Tym bardziej że takie zajęcia i czas spędzony z synkiem sprawiają mi radość. Przyjemne z pożytecznym, rozwijam w ten sposób motorykę małą u mojego niespełna 4-latka, to, czemu ma tego nie robić. Niebawem święta wielkanocne i to już ostatni dzwonek, by zgromadzić kartki dla rodziny, bliskich nam osób i znajomych. Ja uwielbiam zaskakiwać i na te święta również robiliśmy z Jasiem swoje kartki na święta.

Kartki na Wielkanoc DIY-zrób to sam

Jako że moje zdolności manualne cały czas rozwijam z Jaskiem za i chyba widać tego fajny efekt. Kartki na boże narodzenie diy  cieszyły oko i cieszyły się powodzeniem, zobaczyć je możecie tu-klik. Dziś  zobaczcie, jakie kartki Wielkanocne udało mi się zrobić z Jasiem. Jak się okazuje nie taki diabeł straszny, a wykonanie kartek wielkanocnych poszło nam dość sprawnie. Można się w to naprawdę nieźle wkręcić. Trochę chęci, wolnego czasu, małe łapki do pomocy i odpowiednie materiały. I zabawa gwarantowana.   Praca nad motoryką małą i rozwojem  manualnym wskazana jest każdemu.

IMG_0029

Co będzie potrzebne do zrobienia  kartek na Wielkanoc?

  • Kolorowe lub białe tekturowe kartoniki na bazę do kartek,
  • kartki z kolorowymi wzorami, lub inne dowolne wzory i kolory,
  • króliczki, wstążeczki i inne ozdoby, u nas przydały się kolorowe biedronki i kwiatuszki z pianki,
  • bibuła lub papier kolorowy,
  • nożyczki,
  • klej szkolny, (bardzo przydaje się klej na gorąco).

Na sam początek należy przygotować bazę do kartek wielkanocnych. Może to być ozdobny papier lub sztywniejsze kartki w dowolnym kolorze. Od nas zależy, jaka będzie wielkość i kształt kartek, kwadratowe, prostokątne lub jeszcze inne. Kartki zginamy na pół, dzieląc je na dwie równe części. Następnie zginamy je na pół i gotowe. W ten sposób otrzymujemy idealną bazę na nasze WIELKANOCNE KARTKI.

Kartki wielkanocne DIY – inspiracje

DIY zdecydowanie pobudza do myślenia a także rozwija nasze ukryte talenty. Mnie taka praca niesamowicie relaksuje, uwielbiam te nasze wycinanki. Za każdym razem jak siadam do takich prac z nożyczkami w ręku, pod koniec prac okazuje się, że często bawię się lepiej niż Jasiek.  Dziś kilka inspiracji na kartki, które zrobiliśmy z Jasiem na święta Wielkanocne. Jeżeli szukacie inspiracji na zrobienie swoich kartek na święta, to zapraszam do nas. Może któraś z naszych kartek spodobał się również Wam.

IMG_0034

Kolorowe kartki wielkanocne diy

IMG_0019

IMG_0019-tile

Kartki wielkanocne DIY - inspiracje

IMG_9978-tile

IMG_0037

IMG_9975-tile

IMG_0023

Kartki   wielkanocne diy  z kolorowymi jajeczkami

IMG_0023-tile

IMG_0022

Delikatne pastelowe kolory z odrobiną fioletu 🙂

IMG_0015

IMG_9999

IMG_9985-tile

IMG_0001

IMG_9987-tile

Kartki wielkanocne diy z królikiami

Kartki na Wielkanoc DIY zrób to sam

IMG_0020

IMG_9988-tile

IMG_9995

IMG_9997

IMG_9996-tile

Kartki na Wielkanoc DIY zrób to sam

IMG_0011

IMG_0003-crop-tile

IMG_0038

Na zdjęciu nasz uroczy króliczek od MAFAf.pl- szyte by tulić.

Jak jest u Was czy wysyłacie kartki tradycyjną pocztą, czy zazwyczaj wystarcza SMS? A może i Wy robicie kartki sami?

Więcej inspiracji na prace ręczne  związane z Wielkanocą znajdziecie w e wpisie

  5 pomysłów na zająca-DIY ozdoby wielkanocne   z

oraz w zakładce na blogu  DIY-KLIK.

43 thoughts on “Kartki na Wielkanoc DIY-zrób to sam”

  1. O raju, jakie cudne. Mam pewien problem z diy, bo robię dużo, tylko rzadko kiedy moje prace podobają mi się tak, jak te w internecie. Twoje kartki są magiczne, a osoby obdarowane na pewno będą zachwycone.

  2. Uwielbiam wszelkiego typu kartki, a już ręcznie robione są najlepsze! Musisz koniecznie dołączyć do grupy fb – MIŁOŚNICY DIY, bo tam dzielimy się takimi pomysłami 🙂

  3. Ja również robię świąteczne kartki razem z moją córką. Zresztą świąteczne dekoracje, które możemy robić razem z dziećmi to wspaniała zabawa i cudowny sposób na wspólne spędzenie czasu <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *