5 pomysłów na zajaza - ozdoby wielkanocne DIY

Wiosna, niebawem Wielkanoc nic tylko się cieszyć. Dziś z Jasiem zapraszamy  na nasze inspiracje na króliczka, zajączka Wielkanocnego. Myślę, że nie będzie to nasz ostatni wpis na Wielkanoc. W planach mamy jeszcze inne wpisy w wiosennym i wielkanocnym klimacie. Mamy nadzieję, że będziecie na nie czekać.

5 pomysłów na zajaza – ozdoby wielkanocne DIY

Zapraszam do oglądania i tworzenia fantastycznych, kolorowych królików wielkanocnych. Znajda się tu króliki do kolorowania, wyklejanki, kolorowe króliczki, królicze opakowanie na cukierki, piękne opakowanie na kredki oraz piękne opakowanie prezentu na zajączka. Oczywiście dla osób, które tak jak ja mają czasem problem z narysowaniem konturów królika, zapraszam po gotowe szablony, które udało mi się narysować. Nie są idealne, ale Jaśkowi się podobały. Znajdziecie je na końcu wpisu.

Wystarczy tylko trochę kleju, skrawki materiałów, kolorowych tasiemek, kartek z kolorowego papieru i odrobina wyobraźni. Której zapewne Wam nie brakuje. Oddajcie się wielkanocnym szaleństwom i przygotowaniom do świąt. Każda z tych prac na pewno sprawi Wam dużo radości. Czas spędzony na pracach plastycznych z dziećmi oraz na przygotowaniu ozdób świątecznych na pewno sprawi Wam dużo radości. Napiszcie, które z pokazanych przez nas królików, skradły dziecięce serca.

Kolorowy króliczek z papierowych paseczków

IMG_9715

IMG_9730

IMG_9591

5 pomysłów na zająca-DIY ozdoby wielkanocne

IMG_9589

IMG_9590

IMG_9593-tile

Materiały: Kolorowe paseczki, klej, oczy dla królika, można wyciąć z kartonu i szablon królika.

Wykonanie: Odrysowujemy kontur królika, potem docinamy paseczki i naklejamy z drugiej strony. Po naklejaniu wszystkich paseczków wycinamy zgodnie z szablonem. Można również naklejać na wycięty już szablon królika, ale wtedy trzeba będzie dociąć po naklejeniu pasków.

5 pomysłów na zająca-DIY ozdoby wielkanocne

IMG_9582

5 pomysłów na zająca-DIY ozdoby wielkanocne

IMG_9588

IMG_9585-tile

Kolorowa torebka, koszyczek na  słodycze, owoce 🙂

Materiały:  Kolorowe kartka z papieru, klej, nożyczki, wstążka.

Wykonanie:   Robimy tubę z kartki kolorowego papieru i sklejamy, docinamy tak by zrobić z tego stożek. Z kawałka odciętego papieru docianamy uszy i przyklejamy.  Dziurkaczem robimy dziurki i  przewiązujemy tasiemkę.  Wypełniamy smakołykami i gotowe.

5 pomysłów na zająca-DIY ozdoby wielkanocne

IMG_9601-tile

IMG_9600

IMG_9729-tile

Królicze opakowanie na kredki

IMG_9616-crop

 

Materiały:  Kolorowa  kartka biała lub inny kolor jak chcemy., klej, klej na gorąci, puszka, słoik ub inne plastikowe pudełko, oczy dla królika.

Wykonanie:  Wycinamy królika  tak jak na zdjęciu poniżej.  Wycinamy trawkę,  słoik oklekjamy białym papierem z wyciętymi uszami, naklejamu na  niego zieloną trawkę, potem oczy i wąsy.  Z szarego papieru wycinamy uszy i naklejamy na biały papier.  Nosek można zrobić z czasnego pompona, kartki papieru lub innego materiału.

IMG_9610-tile

IMG_9613

IMG_9615

IMG_9613-tile

Torebka prezentowa zajączek/króliczek z papieru lub materiału

IMG_9720

IMG_9575-tile

Materiały: Zwykła torebka papierowa, szary papier lub worek jutowy, ewentualnie beżowe lub szare materiał. Mały kawałek czarnego kartonu, klej do papieru lub na gorąco, oczy można kupić takie gotowa za grosze plus kokardka ewentualnie pompon na ogonek.

Wykonanie: Torebkę zgiąć mniej więcej, aby po zagięciu górna część torebki stanowiła 1/3 całości torebki po złożeniu; miejsce zgięcia przewiązać wstążką a z czarnego kartonu wyciąć wąsy zająca, a następnie nakleić nos i królicze wąsy gdzieś pośrodku. W ten oto sposób pięknie zapakujecie wielkanocny prezent od zajączka wielkanocnego. W ten sam sposób można zrobić torebkę z materiału, ja tą malutką sklejałam klejem na gorąco.

IMG_9724

Piekne króliczki zrobione z dzieckiem na pewno będą pięknymi ozdobami w Waszym domu.

IMG_9729-tile

Zapraszam do korzystania z szablonów królików, kontury doskonale mogą posłużyć jako kolorowanki, lub szablony do innych prac z dziećmi.

IMG_9731-tile

IMG_9731

IMG_9734

Po wydrukowaniu wystarczy wyciąć i przerysować na sztywny karton w ten sposób zrobicie dla siebie gotowy szablon do dalszych prac. A co z tym zrobicie z nimi dalej, zależy już tylko od Was.

  Królik z kartonu

IMG_8733

Ten królik powstał sporo wcześniej przy okazji naszych wcześniejszych zabaw, zapraszam do wpisu DIY zwierzaki z papieru-klik.  W naszym tekturowym zoo znajdziecie, pszczołę, hipopotama, bociana, kotka, żabki, oraz sowę. Jesteście ciekawi? Zapraszamy 🙂

Zapraszam do korzystania z szablonów królików, kontury doskonale mogą posłużyć jako kolorowanki.

001

002

Ramka  Diy  z dekorem w plastikowym jajku-klik

 

Zapraszam również na wpis  z inspiracjami na kartki świąteczne

Kartki na Wielkanoc DIY-zrób to sam-klik

IMG_0038

IMG_0028

25 thoughts on “5 pomysłów na zająca – DIY ozdoby wielkanocne”

  1. Jesteście niesamowicie uzdolnieni Piekne te Wasze prace nie omieszkam spróbować zwłaszcza królika na kredki.Jasiu slicznie maluje a jak sobie daje rade z przyklejaniem paseczkow❤

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *