Czy plamy z kredek na dziecięcych ubrankach świadczą o rozwoju dziecka? Poniekąd tak! Każda mama przyzna, że dziecięce talenty i zainteresowania najlepiej rozwija się przez zabawę, w tym także plastyczną. A jeśli tej twórczej pracy towarzyszą plamy na ubraniu – to nic! Znamy sposoby na to jak skutecznie i delikatnie je sprać!

Dziecięca twórczość plastyczna – ważny etap rozwoju

Wychowanie plastyczne (choć często okupowane plamami na ubrankach) jest koniecznym i nieodzownym czynnikiem rozwoju dziecka. Kultura przeżyć, ich siła i jakość będą tym bogatsze, im wcześniej dziecko zacznie obcować ze sztuką, która jest niezbędny element pełnego i twórczego życia człowieka. Twórczość plastyczna rozwija zdolności manualne u dziecka i pozwala ćwiczyć rozwój motoryczny, ale ma ona jeszcze więcej zalet. Należą do nich: wrażliwość na piękno, kształtowanie osobowości i kreatywności. Proces twórczy sprawia, że dziecko zdobywa wiarę we własne możliwości, a tym samym wzrasta w nim wiara w siebie. Sztuka uwrażliwia na świat i umacnia poczucie samoświadomości. Warto też pamiętać, że głównym czynnikiem pobudzającym aktywność twórczą jest stosowanie ciekawych technik i narzędzi, które pozwolą dziecku na swobodne eksperymentowanie, odkrywanie i ujawnienie światu swojego „Ja”, dlatego zdecydowanie warto proponować maluchowi różne techniki plastyczne dla dzieci.

Jak prać ubrania dziecięce? Delikatne i skuteczne sposoby!

Jednak radosna twórczość plastyczna ma jeszcze jedną stronę: plamy z kredek, farb i pisaków, czyli ubranka, które trudno jest doprać. Jak sobie poradzić z poplamioną odzieżą dziecięcą? Przede wszystkim watro pamiętać, że do prania należy stosować specjalne środki piorące dla dzieci – są skuteczne, a jednocześnie delikatne i nie podrażniają reaktywnej skóry dziecka. Hipoalergiczny powinien być nie tylko proszek i płyn do prania, ale także płyn do płukania. Łagodne detergenty możesz stosować zarówno do prania, jak i namaczania lub aplikować miejscowo na plamę, aby się jej łatwiej pozbyć. Aby usunąć bardzo silne zabrudzenia po kredkach, należy działać szybko. Najlepiej od razu, gdy tylko zobaczyłaś plamę na ubraniu. Co należy zrobić? Kliknij i poznaj sprawdzony patent na usuwanie plam z kredek – czytelna instrukcja krok po kroku pozwoli ci pozbyć się z ubrań śladów radosnej twórczości dziecięcej. Pamiętaj też, że zapieranie plam przed włożeniem do pralki pozwala uniknąć utrwalenia ich.

Pralka Amica Dream Wash

 „A co jak nie da się sprać plam?

Jeżeli wszystkie sposoby zawiodły i na ubraniach nadal pozostają ślady wesołej twórczości naszego dziecka można rozważyć inne sposoby polegające nie na walce z plamą a na ich zamaskowaniu. Bywa niestety tak, że plamę zauważymy zbyt późno – kiedy już ubranie wyszło z suszarki lub niechcący ją zaprasowaliśmy. Nie jest to powód jednak, aby pożegnać się z ubraniem na dobre. Ciekawym sposobem na rozwiązanie kwestii plam (i to nie tylko z farb czy kredek) może być: przyszycie specjalnej łatki w miejscu plamy. Sklepy oferują teraz szeroki asortyment tego typu rozwiązań. Możemy wybrać wspólnie z dzieckiem i przyszyć tzw. “łatkę” z jego ulubionym bohaterem, która nie tylko zakryje plamę ale i ozdobi bluzkę, t-shirt czy spodnie. Innym rozwiązaniem może być też próba przefarbowania całego ubranka pod kolor plamy. Jest to na pewno bardziej “inwazyjny” sposób, ale na rynku jest sporo barwników i farb, które gwarantują piękny i trwały kolor. Taka metoda jest dobrym rozwiązaniem w przypadku rozległych i licznych plam. Barwnik nadaje się nawet do takich tkanin jak: bawełna, len, jeans, denim, sztruks”.

Jak radzicie sobie z plamami na dziecięcych ubraniach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *