Gry planszowe to doskonała okazja do zabawy, nauki. Gry Smart z Granny, które dziś Wam pokażemy, zrobiły na nas bardzo dobre wrażenie już od samego początku. W pokazane przez nas dziś gry Smart, dziecko może grać samo lub z pomocą rodzica. Gry to fantastyczny sposób na dobrą zabawę. Jakiś czas temu pokazywaliśmy Wam grę z drewnianym króliczkiem.   Do zobaczenia na blogu pt: „Króliczek Granna – gra logiczna dla przedszkolaka”.

Czasami mnie pytacie, czy mój dwu, trzy czy czterolatek może już grać w gry planszowe? Pytacie też o to, jakie gry możemy Wam polecić. Na pierwsze pytanie, odpowiedź, jest bardzo prosta. Oczywiście, że tak! Grać mogą już najmłodsze dzieci. Jako dziecko bardzo lubiłam grać w gry i żałuję, że wtedy nie było aż takiego wyboru. Dziś chcemy Wam pokazać gry, które ostatnio u nas robią furorę. Mamy je od marca i jeszcze nam się nie znudziły. Choć były chwile, że szły w odstawkę po to, by wrócić do łask je za jakiś czas. Bardzo lubimy gry z serii „Smart Games”! Dziś chcemy wam pokazać, je z bliska.

Gry dla dzieci Smart Games Granna– ciekawe gry dla przedszkolaka

Smart Games „Czerwony Kapturek Deluxe”

Ten znany chyba każdemu tytuł „Czerwony Kapturek Deluxe” i bajka o Czerwonym Kapturku teraz pokazana w wersji, stworzonej przez Raf Peeters’a. Dla mnie to mistrzostwo. Gra została stworzona dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale podoba się równie starszym graczom. Gra uczy logicznego myślenia, rozwiązywania zadań, strategii i planowania. Doskonale ćwiczy koncentrację, a także rozwija wyobraźnię. Czerwony Kapturek to łamigłówka, która opowiada znaną nam historię w zupełnie inny sposób. W pudełku znajduje się również książeczka z ilustracjami do bajki o Czerwonym Kapturku. Dzięki niej możesz opowiedzieć własną wersję bajki o małej dziewczynce w czerwonym ubranku.

Zawartość pudełka:


W pudełku z grą znajdują się:
• Plastikowa plansza
• Czerwony Kapturek
• Gumowy wilk
• 3 zielone choinki
• Domek babci
• 6 elementów ścieżki z kwiatkami
• Książeczka z 48 zadaniami (24 bez wilka, 24 z wilkiem)
• Książeczka w sztywnej oprawie z bajką, bez tekstu, która rewelacyjnie pobudza wyobraźnię

Jak grać w Czerwonego Kapturka?

Zadanie jest proste, dziecko musi ułożyć na planszy ścieżkę prowadzącą do domku babci. Wszystkie figurki trzeb tak ułożyć, by zgadzały się z wyznaczonym w książeczce obrazkiem. Zadania są podzielone na 2 części, każda licząca po 24 zadania dla dziecka w 4 stopniach trudności.


Pierwsza część-tu dzieci mają za zadanie ułożenie ścieżki prowadzącej od Czerwonego Kapturka do domku babci. Druga część-to część, w której buduje się drogę również od wilka. Dziecko ma do dyspozycji 5 płytek ścieżek, które stara się umieścić na planszy we właściwych miejscach. W najprostszych zadaniach korzysta z 1 płytki, w najtrudniejszych z 5. Przy układaniu płytek należy pamiętać, że mają prowadzić od figurki do drzwi domku, tworząc ciągłą trasę, oraz muszą zmieścić się na planszy.

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest to, że w płytkach jest podpowiedź w postaci kolorowych kwiatów. Liczba kwiatów to liczba płytek, w dodatku kolory podpowiadają jakie płytki należy użyć. Czerwony Kapturek to gra logiczna z serii Smart games. Jet ona idealna dla młodszych graczy, mój niespełna czterolatek świetni sobie z nią radził od samego początku. To jedna z lepszych łamigłówek, w jakie graliśmy z Jasiem. Mój synek ją uwielbia.


Dodatkowo tak jak wspomniałam o tym wcześniej, do zestawu dołączono niewielką książeczkę obrazkową przedstawiającą bajkę o Czerwonym Kapturku. Gra jest fantastyczna. Czerwony Kapturek to świetna łamigłówka.

„Trzy małe świnki” Smart Games- Gra Granna

Trzy małe świnki kolejna gra, w którą może grać jedna osoba. W grze chodzi o to, by ustawić świnki na planszy w taki sposób, aby mogły bawić się na podwórku bezpiecznie? Gra „Trzy małe świnki” Smart Games to świetna gra logiczna dla najmłodszych.
To gra logiczna dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Zabawa grami    logicznego myślenia i koncentracji u malucha. Nawiązanie do znanej i lubianej bajki dodatkowo ją uatrakcyjnia.

Zawartość pudełka:

• 3 świnki
• plansza zwana podwórkiem
• Wilk
• domki z ogródkiem,
• książeczka z zadaniami

Poziom trudności zadań:

Zadania mają różne poziomy trudności (jak we wcześniejszych tytułach serii Smart Games) – starter, junior, expert i master.

Mamy tu 2 rodzaje zadań: z samymi świnkami, określane jako „dzień” (tu mamy 24 zadania) oraz-ze świnkami i wilkiem – „noc” (też 24 zadania).  Zadania dzienne-polegają na takim układzie płytek z domkami, żeby świnki pozostały na zewnątrz swoich domków. Wybieramy zadanie i układamy świnki tak, jak przedstawia ilustracja. Następnie należy tak ułożyć płytki terenu z domkami, aby świnki pozostały na swoich miejscach i nie trafiły do domków.   *Po drugiej strony karty zadania jest podpowiedź w postaci rozwiązania.

Jak grać w grę „Trzy świnki” ?

Dziecko musi tak ułożyć płytki, aby świnki znalazły się bezpiecznie w swoich domkach , wcześniej rozmieszczamy je oraz wilka na planszy zgodnie z ilustracją zadania. Warto pamiętać, że każde z zadań ma tylko jedno rozwiązanie, dlatego nasze pociechy niejednokrotnie będą musiały się sporo nagłowić, aby na nie wpaść. Elementy układa się łatwo, każdy element wykonany jest należytą starannością i dopasowuje się do planszy bez problemu. Kolory domków nawiązują do materiałów, z których  zostały wykonane zgodnie z fabułą znanej nam doskonale bajki o „Trzech świnkach”.

Podobnie jak tam, zadanie jest proste i polega na takim ułożeniu klocków, aby świnki były bezpieczne w swoich małych domkach.

Gra świetnie rozwija wyobraźnię przestrzenną, uczy logicznego myślenia i ćwiczy koncentrację. Uwielbiam się przyglądać jak Jaś w skupieniu układa domki.

Granna Smart-Gra Logiczna Układanka Dżungla

Gra jest niezwykle wciągająca i dosyć trudna jak dla początkującego gracza. Trzeba odkryć wszystkie zwierzęta, które wskazano w zadaniu, a należy tak ułożyć i dopasować kostki, by ukryć pozostałe z nich? Smart-Dżungla zawiera 80 zadań i dwustronną planszę, tak jakby dwie gry w jednej.

Zawartość pudełka:

• dwustronna plansza
• 4 dwustronne elementy tropikalnego lasu (zielona i niebieska)
• 2 książeczki z zadaniami i ich rozwiązania z podziałem na dzień i noc.

Puzzle są dwustronne, ich kolorystykę dopasowano do pory dnia. Płytki są śliskie a wzór liści i konarów pasuje do wyglądu dżungli. Pięknie wykonana gra.

Jak grać w grę?
W książeczkach znajdują się obrazki, które mają być widoczne po zasłonięciu pozostałych zwierząt. Jeśli dany symbol powtarza się kilka razy na planszy, to może to być obojętne, który z wybranych, każde zadanie ma jednak tylko jedno właściwe rozwiązanie. Odpowiedzi znajdują się na końcu każdej książeczki.

Gra uczy dzieci przede wszystkim planowania, rozwiązywanie problemów, a także ćwiczy koncentracja i percepcję wzrokową.

Strona dzienna (zielona), została podzielona na cztery mniejsze pola. Polecam ją na sam początek dla mniej wprawionych graczy. Podział pól stanowi spore ułatwienie dla młodszych graczy. Strona nocna, czyli niebieska, to plansza z jednym polem co stanowi spore utrudnienie.

Znakomita łamigłówka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Poszukujemy dzikich zwierząt, zakrywając pozostałe z nich na planszy, Rewelacyjna gra na spostrzegawczość!

 Gry są świetnie wykonane, a każdy element jest idealnie dopasowany. Bajkowa tematyka w dwóch pokazanych na początku grach zachęca przedszkolaka do zabawy. Gry z serii smart games, jest to gry dla jednego dziecka, które mają cztery poziomy trudności (starter, junior, expert i master). W książeczce z zadaniami znajdziemy odpowiedzi. Z czego zdarzyło się nam kilka razy skorzystać, grając w dżunglę, wtedy kiedy stwierdzaliśmy po długim czasie, że się nie da. A jak się potem okazywało, rozwiązanie było niesamowicie proste. W dżunglę grał mój prawie osiemnastolatek i też miał czasem zagwostkę jak ułożyć płytki, by odnaleźć rozwiązanie danej łamigłówki.

Tego typu gry są doskonałym pomysł na prezent dla dziecka na różne okazje. Jeżeli często masz dylemat, jaki prezent podarować dziecku? Z czego będzie zadowolone lub Jak wybrać uniwersalny upominek dla malucha? Szczególnie jeśli szukasz pomysłu na mądry prezent, to zerknij. Gra planszowa to forma zabawy, która uczy zdrowej rywalizacji, jednocześnie bawi i uczy. Dodatkowym jej plusem jest to, że integruje całą rodzinę.   Więcej gier  z serii Smart dla dzieci i młodzieży znajdziecie na stronie sklepu Granna-klik

Za możliwość  dobrej zabawy dziękuję firmie Granna.

granna-logo

Po więcej ciekawych  propozycji gier planszowych i nie tylko zapraszam  serdecznie na stronę13226937_253631751692927_110721789273488289_n

gdzie znajdziesz bardzo dużo  ciekawych propozycji na gry i zabawy z dziećmi.

Lubicie grać w    planszówki ? Co polecacie dla 5 latka?

27 thoughts on “Gry dla dzieci Smart Games Granna- ciekawe gry dla przedszkolaka”

  1. Uwielbiam je tak samo jak moje dzieciaki. Potrafią wciągnąć na długo i przyznam, że nie jeden dorosły łamał sobie przy nich głowę. Z czego oczywiście dzieciaki miały niezły ubaw. Mamy Dżunglę i Dinozaury.

  2. O rany te gry są świetne! Gramy w planszówki całą rodziną,ale żadna z nich nie przypomina tych. Myślę, że wybierzemy którąś na nasz następny zakup 🙂

  3. Gry wyglądają świetnie, nie słyszałam o nich do tej pory. Kupię takie moim chłopakom za jakiś czas. Bardzo mi zależy żeby grali w tego typu gry, bo to bardzo rozwijające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *