Jak wiecie gry planszowe i inne zabawki edukacyjne są dla nas bardzo ważne. Wybierając je dla Jasia staram się by wspierały one jego rozwój gwarantując przy tym dobrą zabawę. Zapraszam na kolejny wpis z cyklu o mądrych zabawkach, tym razem zajmę się grą. Króliczek Granna – gra logiczna dla przedszkolaka to doskonała gra dla najmłodszych, dzięki której, wspólnie z Jasiem odkrywamy świat przestrzeni trójwymiarowej. Lubimy gry planszowe, układanki, różnego rodzaju puzzle, układanki przestrzenne, piramidy i różnego rodzaju sortery-które nie tylko uczą rozpoznawania kształtów i kolorów, ale wspierają rozwój poznawczy i motorykę małą i dużą u dziecka o której kiedyś pisałam tu (klik).

Gra Króliczek spodobała mi się w chwili, gdy ujrzałam ją na stronie Granny. Wpadłam na pomysł, by zamówić ją dla mojego małego odkrywcy, choć szczerze nie myślałam, że będzie to zabawa na dugi czas. I sama byłam zaskoczona zainteresowaniem Jasia, z pozoru banalnie prostymi elementami tej gry.  Oprócz zestawów łamigłówek, puzzli i gier planszowych dla najmłodszych nie mieliśmy w domu typowej gry logicznej, jaką jest ten mały króliczek. Jest to niesamowicie pomysłowa i niezwykle prosta gra, która u najmłodszych graczy rozwija wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. A wszystko zaledwie przy użyciu 4 elementów. Dlatego postanowiłam ją pokazać również Wam.

Co znajdziecie w kolorowym pudełku?

W pudełku znajdują się 4 elementy gry, dzięki którym zapewnimy i sobie i dziecku bardzo wiele bardzo ciekawej i kreatywnej zabawy! Króliczek oraz 3 różnej wielkości klocki w 3 kolorach wykonane z drewna. Jakość klocków jak dla mnie na 5+. Dopracowane pod każdym względem. W opakowaniu znajdziemy dodatkowo jeszcze karty, a na nich 60 zadań o różnym stopniu trudności, ale to nie koniec zabawy! To dopiero początek.

IMG_1079

IMG_1619

IMG_1622

IMG_1637

IMG_1671

IMG_1668

Dla kogo Króliczek Granna?

Karty z zadaniami mają różne poziomy trudności oznaczone kolorami. Dzięki temu zabawę możemy dostosować już dla najmłodszych dzieci. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Poziom pierwszy tzw. starter to 18 zadań do wykonania i od tego z dzieckiem powinniśmy zaczynać zabawę. Jest idealną rozgrzewką przed coraz trudniejszymi kombinacjami i pozwoli dziecku zrozumieć, na czym polega gra z Królikiem. Potem zwiększamy poziomy trudności na poziom junior, w którym jest 12 zadań do wykonania, kolejny poziom trudności to expert mamy tu 12 zadań do wykonania i wreszcie ostatni, czyli master to 18 zadań dla prawdziwych specjalistów, świetnie sobie z nimi radzi mój 3-latek.

Zadania na nich dostosowane są odpowiednio do stopnia trudności i zaawansowania małego gracza. Dziecko musi tak ustawić drewniane klocki, by odzwierciedlić obrazek na karcie z zadaniem. Niby proste, ale dziecko samo tego nie załapie, jak z nim nie popracujemy i nie pokażemy, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi.

Króliczek Granna – gra logiczna dla przedszkolaka. Niby proste, nie?

Jednak niektóre kombinacje są naprawdę skomplikowane dla dziecka, a odwzorowanie ustawienia z karty może sprawić nie raz kłopot małemu graczowi. Dzięki nim nasze dziecko w istotny sposób rozwija się intelektualnie oraz ćwiczy motorykę małą.

Jasiek grę załapał od samego początku, oczywiście najpierw sama zapoznałam się z instrukcją gry i kartami oraz ich stopniem trudności, po czym pokazałam ją synkowi. I moje zdziwienie było ogromne, jak po pokazaniu mu najprostszych ustawień króliczka odwzorowanych z kart pomocniczych chciał więcej i więcej. Nasza pierwsza rozgrywka trwała ponad godzinę, co przy ruchliwym 3 latku jest naprawdę dużym osiągnięciem. Skupienie na jego buźce podczas rozwiązywania pierwszych łamigłówek było naprawdę niesamowite. W celu rozluźnienia teraz czasem przerywamy sobie grę na zabawę w zimno ciepło i chowamy królika w pomieszczeniu i zaczynamy go szukać. I ta zabawa z nim również podoba się synkowi.

Króliczek Granna - gra logiczna dla przedszkolaka

Jaki wpływ na rozwój dziecka ma układanka „Króliczek” Króliczek Granna – gra logiczna dla przedszkolaka?

Każde zadanie to kolejny krok do przodu to kolejne odkrycie własnych umiejętności, zręczności oraz spostrzegawczości. Dziecko musi nauczyć się takich określeń jak (nad, pod, obok, pomiędzy), oraz samo musi dobierać sobie elementy układanki potrzebne do wykonania zadania. Biorąc pod uwagę cechy poszczególnych elementów układanki-gry uczy się tak je ustawić, tak by uzyskać odwzorowanie z konkretnej karty. Czasem może sprawiać to malcowi kłopot, ale nie pozwalajmy mu się za szybko poddawać, pokazujmy, w jaki sposób ustawić dane klocki i zachęcajmy do tego. Bo radość z każdym zaliczonym zadaniem jak kartę odkładaliśmy na bok po wykonanym zadaniu, była ogromna.

Kilka pomysłów na dobrą zabawę uroczym króliczkiem:

Gra może być wykorzystywana na wiele innych sposobów, a wszystko zależy od kreatywności naszej i naszych dzieci.  My polecamy nasze propozycje:

 • układanie elementów zgodnie z instrukcją i obrazkami,
 • układanie elementów jeden na drugi, budowanie wieży,
 • liczenie poszczególnych elementów,
 • segregowanie kart kolorami,
 • odrysowywanie kształtów,
 • niekończące się opowieści o małym króliczku, co dzień może być to zupełnie inna historia,
 • zabawa w naśladowanie zwierzątka, skoki zajęcze, oraz rozmowy o tym, co jedzą i gdzie zamieszkują króliki.

Króliczek Granna - gra logiczna dla przedszkolaka

IMG_1623

IMG_1625

Króliczek Granna - gra logiczna dla przedszkolaka

IMG_1639

Grając w „Króliczka” możemy bardzo miło spędzać wolny czas z dzieckiem. Potrafi ona zająć malucha przez naprawdę długi czas, pierwsze nasze rozgrywki trwały ponad godzinę, teraz z upływem czasu jest to krócej, ale to dlatego, że Jasiek w mig układa klocki. Gra „Króliczek” może być super pomysłem na prezent już dla najmłodszych dzieci jako kolorowe klocki, w których można schować króliczka bez użycia kart.

Moim zdaniem to super inwestycja w rozwój malca i na pewno nie będą to zmarnowane pieniądze. Choć cena dla niektórych może być zaporowa, to jakość zabawki i sam pomysł na jej skonstruowanie oraz niekończące się możliwości jej zastosowań w zabawie są jej warte. My staramy się wybierać dobre jakościowo i edukacyjne zabawki dla synka. Gra to idealne ćwiczenia logicznego myślenia, wyobraźni oraz rozwój motoryki małej. Gra „Króliczek” to tytuł z serii Smart Games firmy Granna. I bardzo chętnie sięgniemy po jej kolejne części, tym bardziej że uwielbiamy drewniane zabawki dla naszego smyka. Dla mnie jest to świetna gra podróżna, która zajmuje niewiele miejsca w bagażu a daje mnóstwo interesującej, kreatywnej i ciekawej zabawy. Możecie ją zamawiać na stronie sklepu Granna tu (klik).

IMG_1630

IMG_1631

IMG_1620

Króliczek Granna - gra logiczna dla przedszkolaka

IMG_1649

IMG_1663

Za możliwość dobrej zabawy i egzemplarz gry do recenzji dziękuję firmie Granna

granna-logo

Po więcej ciekawych  propozycji gier planszowych i nie tylko zapraszam  serdecznie na stronę13226937_253631751692927_110721789273488289_n

 

gdzie znajdziesz bardzo dużo  ciekawych propozycji na gry i zabawy z dziećmi.

19 thoughts on “Króliczek Granna – gra logiczna dla przedszkolaka”

 1. Ciekawa zabawka, mamy sortera ale taką podstawowa kostkę a ta prezentowana przez ciebie rzeczywiscie zajmie dziecko na dłużej i warta swojej ceny.

 2. Super propozycja dla najmłodszych dzieci. Z pozoru prosta i nie skomplikowania, ale jak piszesz bardzo rozwijająca pamięć i spostrzegawczość.

 3. To jeden z moich ulubionych typów gier. Króliczka nie znam, ale mogę polecić coś podobnego – Mądry Zamek od firmy Granna. Zabawa ma 48 poziomów trudności i przyznam, ze z kilkoma ustawieniami elementów sam miałem problem 🙂
  Dzięki za inspirację do urodzinowych zakupów 🙂

 4. Świetna gra, mój Piotruś też ją uwielbia. Na początku wymaga sporo zaangażowania rodzica, by dziecko wiedziało dokładnie o co chodzi, ale potem rozrywka na długie godziny gwarantowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *