Jesienne wieczory, klimatyczne spotkania przy lampce czerwonego wina, ogień w kominku.  Nie, to  nie tylko za to ją lubię.  Wieczory mam wypełnione po brzegi, karmię piersią, więc nie pije a kominka zwyczajnie nie posiadam. Ale jest całe mnóstwo innych powodów, dlaczego ją uwielbiam.

Lubię ją za tysiące barw, jakimi nas wita.

Za szeleszczące pod stopami liście, jak duchy skradające się za nami.

Za słoneczniki mieniące się na polach w słońcu.

Za wyprawy do lasu w poszukiwaniu żołędzi i kasztanów.

Za to, że czasem słońce czasem deszcz

Za spacery w deszczu.

Za to, że kakao nigdy nie smakuje lepiej.

Za to,  że jest to już trzecia wspólna jesień z Jasiem.

Za szarlotkę na gorąco i ciasto śliwkowe, które jesienią smakuje najlepiej.

Za spacery do lasu i dokarmianie wiewiórek.

IMG_7535 (3)

IMG_7584

IMG_7585 (2)

Za zupę dyniową, którą mogłabym jeść bez końca. I ciasto śliwkowe, które znika w niewyjaśnionych okolicznościach w godzinę po upieczeniu.

IMG_8909

IMG_9079

Sok malinowy robiony specjalnie dla dzieciaków, kupiony nigdy nie smakuje jak ten domowy.

IMG_8290

IMG_8331

IMG_9154

IMG_9360

A na koniec, za co jej jednak  nie lubię to za to, że wciąż chodzę i płaczę. Niestety alergicy tak maja, że ich oczy wyglądają jak oczy zombie, mam nadzieje, że już niebawem przestanie mi to dokuczać. Najważniejsze  jednak, by wady nie przysłaniały nam zalet jakże pięknej i barwnej pory roku, jaką jest jesień. Jesienne wieczory to czas dla nas, naszej rodziny i dzieci. Oj ile kreatywnych zabaw można wspólnie wymyśleć. My rozkminiamy nowe gry i coraz więcej czytamy. Czasem zwyczajnie chciałabym się ponudzić ale obowiązki matki na to nie pozwalają.

A jesień cóż za rok przyjdzie następna, nam przybędzie kolejny rok. Powiększymy swój bagaż doświadczeń czasem dobrych czasem złych. A jesień niech pachnie, mieni się tysiącem barw i hula sobie za oknami naszych domów. A na blogu za kilka dni przepis na najlepszą zupę dyniową jaka jadłam w życiu, sok malinowy i kruche ciasto ze śliwkami.  A Wy lubicie jesień ?

12 thoughts on “Dlaczego lubię jesień?”

  1. Lubię za kolorowe liście,gorąca pyszną herbatę… Jednak jesień ma niestety swoje minusy,trzeba palić w kominku,bo temperatura na zewnątrz spada,jednak w tym roku zapowiadają,że będzie długo ciepło.

  2. Kocham las jesienią. Gdyby tylko nocami było trochę cieplej t i pod namiot bym częściej jesienią jeździła. A tak tylko wypady spacerowe zostają 🙂

  3. Ja też kocham liście spadające z drzew <3. Twoje cisto śliwkowe wygląda obłędnie! Ufff, że nie jestem alergikiem i mogę się w pełni cieszyć piękna jesienna pogodą.
    Jasio jak zwykle uroczy 🙂

  4. a ja lubię jesień za kasztany, za przepiękne kolorowe liście, za to że to będzie nasza pierwsza wspólna jesień we trójkę.
    Gosiu powiedz mi gdzie kupiłaś taka śliczną apaszkę (nie wiem jaka jest fachowa nazwa) co ma Jasio?

    1. Kupiłam ja za 6 zł w Łodzi na piotrkowskiej. W jakimś zwykłym sklepie. Podobał mi się kolor , mamy takie 2 bo kupiłam i dla siebie, choć czasem wiążę mu jako chustkę na głowę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *