W dzisiejszym artykule skupię się na rodzajach ubranek niemowlęcych, które należy przygotować do pierwszej wyprawki niemowlęcej. Wiele z ubranek będzie towarzyszyło nam również w kolejnych miesiącach, dlatego dzisiaj przybliżę Wam czym się różnią poszczególne modele. Z doświadczenia opiszę zalety i wady najpopularniejszych modeli ubranek dla dzieci.

Jakie ubranka powinny znaleźć się w pierwszej wyprawce?

Kupowanie pierwszych, malutkich ubranek dla spodziewanego maleństwa to wzruszające momenty. Wszystko jest tak słodkie, malutkie – tylko jak rozeznać się w tych wszystkich ubrankach, i które kupić? Pierwsze rozmiary ubranek dla noworodka to 56, choć dostępne są też te całkiem malutkie dla wcześniaków. Nie każde maleństwo jednak nosi ten rozmiar, dlatego lepiej przygotować ubranka niemowlęce również w kolejnym rozmiarze 62. Do pierwszej wyprawki przyda się po kilka sztuk z każdego rozmiaru, z najpopularniejszych modeli ciuszków. Nie ma potrzeby kupowania zbyt wielu ubranek do wyprawki niemowlęcej w tych najmniejszych rozmiarach, ponieważ dziecko będzie nosiło je dość krótko.\

Pajacyki dla niemowląt do pierwszej wyprawki

Pajac niemowlęcy to ubranko jednoczęściowe, które zakrywa ciało, raczki, oraz nóżki bobasa. Ważne jest aby pierwsze pajacyki były uszyte z bezpiecznej, prawdziwej bawełny. Taki pajacyk rozpinamy zazwyczaj po całej długości i w kroczku, na zatrzaskowe napy. Dzięki temu wystarczy odpiąć sam dół ubranka, aby zmienić pieluszkę dziecku. Pod pajacyk możemy założyć również body, aby zapewnić dziecku więcej ciepła. Pajacyk to jedno z najpopularniejszych ubranek niemowlęcych w ostatnim czasie. W sklepach znajdziemy również pajacyki rozpinane na ekspres, ale na początku bardziej polecamy Wam antyalergiczne napki.

Śpiochy dla niemowlaka zamiast pajaca

Alternatywą do jednoczęściowego pajacyka będą klasyczne śpiochy niemowlęce. Śpiochy to ubranko które zakrywa ciałko i nóżki, i rozpinamy je na ramionkach. Pod śpioszki zakładamy kaftan lub body, w zależności od preferencji. Jest wiele zwolenniczek kaftaników jako ubranka łatwiejszego w ubraniu, oraz bodziaków, które nie rolują się na pleckach dziecka. Które ubranko sprawdzi się lepiej? To musicie ocenić same, wypróbowując zarówno body jak i kaftanik. Śpioszki niemowlęce również rozpinamy w kroczku, dzięki czemu możemy szybko zmienić pieluszkę, bez potrzeby zdejmowania całego ubranka.

Body niemowlęce do pierwszej wyprawki

Dobrze dobrana wyprawka dla niemowlaka nie obejdzie się bez najpopularniejszych ubranek, czyli bodziaków. Body niemowlęce to najprościej pisząc koszulka, którą rozpinamy w kroku. Dla najmłodszych dzieci zazwyczaj body są rozpinane również na boku, lub kopertowo na zakładkę. I właśnie takie body najbardziej polecamy Wam do pierwszej wyprawki. Ten rodzaj ubranka będzie towarzyszył Wam przez najbliższe dwa lata. Body są bardzo wygodne, i uniwersalne. Łatwo przebierzemy dziecko do zmiany pieluszki, a samo body założymy zarówno na dzien. jak i na noc.

Jaskie ubranka sporawdziły się u Was? Śpiochy, pajace, rampersy?

2 thoughts on “Co kupić dla noworodka do pierwszej wyprawki?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *