„Wytęż wzrok! Czyli ukryte obrazki” to propozycja skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, choć i dorosły może się na chwile poczuć dzieckiem. Książka zdecydowanie poczeka jeszcze trochę na Jasia, gdyż nie był w stanie poradzić on sobie jeszcze z odszukaniem bardzo sprytnie pochowanych elementów w tej zagadkowej książki, co na pewno utrudnia fakt, że brakuje w niej kolorów. To kolejna książka na rynku, która mają na celu zapewnić dzieciom kreatywne spędzenie czasu.

IMG_5409

IMG_5410

Dziś proponuję zabawę polegającą na szukaniu ukrytych elementów. I już teraz mogę Wam zdradzić, że jest to bardzo wciągające zajęcie i mnóstwo wspaniałej zabawy. Książka Magdy Wosik to czarno-biały świat pełen ukrytych elementów, które trzeba odszukać. Od samego patrzenia na nią można nieźle się zakręcić. I nie jest to takie proste zadane, bo trzeba naprawdę się skupić, aby odszukać rzeczy, które zostały ukryte na każdej ze stron.

IMG_5411

IMG_5414

IMG_5412

Książka została podzielona na 20 części. W każdej z nich jest rymowany wierszyk, polecenie tego, co należy znaleźć i obrazek, na którym musimy znaleźć ukryte przedmioty. Dla ułatwienia na ostatnich stronach książki są podane rozwiązania, gdyby dziecko nie radziło sobie z odszukaniem ukrytych elementów. Jednak pamiętajmy to tylko zabawa i nie musimy się aż tak śpieszyć z tym odszukiwaniem. Uważam, że wspólne szukanie i zabawa to doskonały czas na rodzinną zabawą i miło spędzony czas. Co trzeba odnaleźć? Więc sprawa nie jest prosta. Zaginęły 3 parasole, 7 myszy, 14 książek, 2 krokodyle, 5 butów, 14 ptaków, 8 liter, 1 wielbłąd, 3 widelce i wiele jeszcze innych zaginionych zwierząt i przedmiotów.

IMG_5415

IMG_5416

IMG_5417

Ta propozycja to wspaniały trening spostrzegawczości, koncentracji i co bardzo ważne u dzieci cierpliwości. Połączenie nauki z zabawą to, co u nas w domu sprawdza się idealnie, to lubię najbardziej. Poświęcając czas na wspólne odkrywanie tajemnic, ćwiczymy z naszym dzieckiem logiczne myślenie, koncentrację, cierpliwość, oraz spostrzegawczość. Poza odkrywaniem ukrytych elementów w niej można sięgnąć po kredki i pokolorować obrazki, ćwicząc przy tym motorykę małą i umiejętności manualne, o których pisałam kiedyś tu. Chcąc zaproponować dziecku pewne urozmaicenie, warto sięgnąć po tę pozycję. Wytęż wzrok to wiele godzin wspólnych poszukiwań, zabawy i kolorowania. To co podejmujesz z nami to wyzwanie?

„Wytęż wzrok! Czyli ukryte obrazki”
Tekst i ilustracje: Magda Wosik
Rok wydania: 2016
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 96
Format: 24cm x 24 cm
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena katalogowa: 24,90 zł Promocyjna cena 19,90 zł

Przedział wiekowy: 3+

8 thoughts on “„Wytęż wzrok! Czyli ukryte obrazki””

  1. Ale czadowa książeczka 😀 Jak mawiają: kupił by wieś, tylko pieniądze gdzieś…hihi 😉
    Kochana, gdyby tylko była możliwość, kupiłabym każdą pozycję, którą recenzujesz.
    Niestety życie jest, jakie jest i trzeba się cieszyć z tego co się ma…ze zdrowia przede wszystkim 🙂

    1. U nas Jaą ma 2,5 roku ale tez nie chwytał jeszczeo co chodzi. Choć sporo zaginionych elementów udawało mu sie odszukać. Mamy tez na bllogu łamigłówki z Naszej księgarni takie bajecznie olorowe i mja chrześnica była zauroczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *