Zapraszam was do poznania wierszy, które zachwycają dzieci i dorosłych ponieważ pomagają im w edukacji swoich pociech. Jest to książka Michała Zawadki, autora bestsellerowej „Mądrości z natury”, o której będzie kolejny wpis na blogu. Wspólnie z Rafałem Olbińskiego pokazał nam niezwykłą rzeczywistość. „Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem” Mind&Dream to historie małych bohaterów, które przez autora zostały zamknięte w wierszach. Dzięki nim możemy z naszym dzieckiem doświadczyć  doskonały sposób na naukę relacji międzyludzkich. Niezwykła, pomocna i pouczająca -tak opisałabym ją w trzech słowach. Czytając tę książkę z dzieckiem nauczymy je postaw społecznych i odpowiednich wzorców zachowań.

Można ją przeczytać jako zwykłą bajkę przed snem. Warto jednak w pełni wykorzystać jej potencjał. Dobrze żeby rodzic przeczytał ją pierwszy raz, sam bez dziecka, wraz ze wszystkimi wskazówkami od autora skierowanymi do dorosłych. Dzięki czemu podczas lektury tej książki z dzieckiem zostanie w pełni wykorzystany jej potencjał. Autor Galerii Bajek podpowiada nam co jeszcze można zrobić z dzieckiem po przeczytaniu tej książki, w jaki sposób wykorzystać ją do zabawy, aby ważne informacje i nauka nie uleciały za szybko z głowy małego czytelnika i zaowocowały w przyszłości.

IMG_5388

IMG_5389

Galeria Bajek to zbiór pięknych i mądrych wierszy dla dzieci, z przewodnikiem dla rodziców, dzięki któremu możemy tę książkę wykorzystać w 100%. Czytanie jej to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu, naukę, poznawanie świata, rozmowy o uczuciach i emocjach (również tych złych). Ta książka to niezwykłe historie, które wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, zawierają wiele praktycznych wskazówek, opowiadają nam w bardzo mądry sposób o świecie dziecięcych emocji i problemach z którymi dzieci mogą się spotkać (szczególnie w takich czasach jak teraz). Bajki, które znajdują się w tej książce pokazują jak zachować się w wielu sytuacjach. Pozwalają wspólnie zastanowić się nad takimi tematami jak bezpieczeństwo, rozsądek, wiara w siebie, rywalizacja, marzenia i wiara w nie oraz rozsądek, a to tylko kilka z podejmowanych tematów w publikacji.

Książka jest dwujęzyczna, polsko-angielska.

IMG_5390

IMG_5391

11 bajek uczy wiary w siebie, asertywności, doceniania innych, określania marzeń, zarządzania swoim czasem oraz współdziałania w grupie co bardzo się przydaje na samym początku funkcjonowania dziecka w przedszkolu, szkole, na zajęciach dodatkowych, a potem już w dorosłym życiu np. w pracy. Publikacja wskazuje drogę, której celem jest wypracowanie u dzieci dobrych nawyków oraz pokazanie postaw i zachowań, które ułatwią podjęcie słusznych decyzji w dorosłym życiu. Galeria Bajek doskonale nadaje się również do wspierania kreatywności i wyobraźni u dziecka.

IMG_5386

IMG_5387

Dopełnieniem tej wyjątkowej publikacji jest „Przewodnik dla rodziców” który opisuje postawy i zachowania przedstawiane w wierszach. Przewodnik ten jest gotowym narzędziem do budowania świadomego rozwoju społecznego dzieci. Na samym końcu książki znajdziecie „Małą galerią” do kolorowania, w której dzieci mogą tworzyć obrazy według własnego spojrzenia na świat. Gotowe szablony do kolorowania dają im inspiracje do kolejnych prac plastycznych. Książka jest dwujęzyczna, polsko-angielska, zakupić ją możecie tu.  Pierwsza książka tego autora w moim domu, ale nie ostatnia.

IMG_5395

IMG_5396

 

 

 „Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem” / „The Gallery of fairy tales – to be read through images”

Autor: Michał Zawadka

Ilustracje: Rafał Olbiński

Przedmowa: Tony Buzan

Przekład angielski: Zdzisław Zabierzewski

Rok wydania: 2015 listopad

Oprawa: Sztywna

Liczba stron: 112

Format:  x  cm

Wydawnictwo:  Mind&Dream

Wydanie dwujęzyczne: polski/angielski

Cena katalogowa: 49zł

Super promocja dla czytelnikow naszego bloga.

Wiem,że podobała się Wam ta ksiażka.
Promocja trwa do konca maja 2016 roku.

Aby otrzymać kod rabatowy od Wydawnictwa Mind&Dream należy:
1. udostępnić publicznie u siebie na profilu link do recenzji „Galerii bajek” na blogu Jaśkowe klimaty na fb lub instagramie
2. napisać w opisie, dlaczego chciałbym/chciałabym mieć tę książkę
3. wysłać link z udostępnieniem na adres e-mailowy biuro@mindanddream.pl

Kod rabatowy 35% uprawnia do jednorazowego zakupu dowolnych tytułów Wydawnictwa na stronie www.mindanddream.pl

25 thoughts on “„Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem” Mind&Dream”

  1. Czyżby kolejna książka na naszej liście? 😉 Nic dodać nic ująć w Pani opisie. Z samego oglądania zdjęć z książeczki i opisu jestem zadowolona, tylko co na to znów kieszeń hihi

  2. Pięknie wydana 🙂
    I przede wszystkim nauka poprzez zabawę.
    Dodatkowo dwujęzyczność – wielki plus dla autora.
    Z chęcią widywałabym więcej takich książek dla dzieci 🙂

  3. Gosia to bardzo ciekawa pozycja z tego co piszesz. Dla mnie wskazówka na co zwrócić uwagę w kwestii literatury dla dzieci, ponieważ na moim blogu jest też trochę rodzicielstwa. Pozdrawiam bardzo ciepło!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *