Wyjazd wakacyjny naszego dziecka to zawsze ogromne wyzwanie dla nas jako rodziców. Jak wybrać sprawdzone biuro turystyczne i na co zwracać uwagę wybierając konkretne biuro turstystyczne? Wiadomo, że powinniśmy ostrożnie podchodzić do ofert operatorów oraz sprawdzać ich wiarygodność. I tak nigdy nie będziemy mieć stuprocentowej pewności, że nic złego w czasie wyjazdu się nie wydarzy. Jednak możemy zminimalizować to ryzyko. A jak? O tym przeczytacie w tym wpisie.

Almatur to biuro turystyczne oferujące obozy i wyjazdy wakacyjne dla dzieci i młodzieży oraz kursy językowe. W ofercie mają również letnie i zimowe wyjazdy rodzinne. W branży turystycznej działa już od ponad 60 lat i pokazuje świat. Pierwszy raz wysłałam z nimi mojego syna w ubiegłym roku, a tym roku również to oni są brani pod uwagę. Czekam tylko na decyzje młodego czy chce jechać, ostatecznie jeszcze jej nie podjął. Aby pomóc w wyborze oferty oraz w przygotowaniu dziecka do wyjazdu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw związanych z organizacją i realizacją wyjazdów.

Kadra dla mnie jako rodzica jest to niezwykle ważny element każdego wyjazdu mojego dziczka na kolonie, obóz czy wycieczkę za granicę. Ważne by biuro turystyczne, z którym chcę wysłać syna na letni wypoczynek, zatrudniało sprawdzonych i wykwalifikowanych opiekunów, bo przecież to im powierzam życie i zdrowie mojego największego dziecka. Wszyscy powinni posiadać wymagane uprawnienia, które są weryfikowane przez Kuratoria Oświaty. Kadra to nie tylko wychowawcy. To także kierownicy, ratownicy, animatorzy, instruktorzy. Dobrze, żeby to byli ludzie z pasją. Jeden z nielicznych sms-ów, jaki trzymałam w ubiegłym roku z wyjazdu do Bułgarii.

„Cześć mamo. U mnie wszystko jest ok, hotel jest bardzo fajny, mamy duży basen, jedzenie jest też bardzo dobre a kadra super. Codziennie mamy organizowane zajęcia sportowe i wyjścia poza hotel. Zaraz mamy Mam talent. Tylko nie mamy internetu, bo jest płatny” Kadra opiekunów na wyjeździe była na 5+. Najlepsi opiekunowie na letnim wypoczynku mojego syna. A wyjeżdża od 8 roku życia.

Jeśli planujemy wyjazd naszego dziecka na wakacje, dla młodego człowieka często wyczekiwany i wymarzony, postarajmy się do tego odpowiednio przygotować. Sprawdźmy wybrane biuro podróży i bądźmy czujni, licho nie śpi. Tym bardziej że wciąż się słyszy o upadających biurach turystycznych.

Czym kierować się przy wyborze konkretnej oferty wyjazdowej?

Czas funkcjonowania takiego biura na rynku usług turystycznych. Im dłużej działa tym lepiej.
Renoma. Bardzo ważne jest, jaką biuro ma renomę, jak się utrzymuje na rynku i jakie ma opnie. Opinii powinno szukać się wśród znajomych i osób, które korzystały z jego usług. Bo opinie w Internecie bywają czasem pisane na zamówienie. Niestety taka jest prawda.
Bezpieczeństwo. O wypadki podczas takich wyjazdów nie trudno, ale o to możemy zapytać przy podpisywaniu umowy. Sami jednak wiecie, że nie wszystko się da przewidzieć.
Kadra- biuro turystyczne powinno zatrudniać tylko sprawdzonych i wykwalifikowanych opiekunów, im przecież powierzamy życie i zdrowie naszych dzieci.
Cena- na którą warto zwrócić uwagę, szukając takiego wyjazdu dla dziecka. Pewnie, że wszyscy lubimy korzystać z promocji, ale jeżeli on w drastyczny sposób jest zaniżona, to powinna nam się zapalić lampka kontrolna. Bo cena często jest bardzo złym doradcą. Pamiętajcie, że nie ma nic za darmo. Na super promocje oczywiście można trafić, ale nie są one zazwyczaj dostępne dla wszystkich klientów.

Warto sprawdzić, czy biuro podróży, w którym chcemy wykupić taki wyjazd, działa legalnie. Możemy to zrobić na stronie www.turystyka.gov.pl. Umieszczone są tam wszystkie podstawowe dane dotyczące firmy, adres jej siedziby, od kiedy działa, nazwisko właściciela. Dane firmy możemy zweryfikować w urzędzie marszałkowskim, gdzie prowadzona jest ewidencja biur. Ważne, by sprawdzać to w urzędzie właściwym dla miejsca rejestracji firmy. Tam dowiemy się, czy firma działa legalnie, od jak dawna, jakie ma gwarancje. Warto też sprawdzić biuro podróży w Polskiej Izbie Turystyki.

Wakacje z biurem podróży-jak uniknąć kłopotów? Najważniejsze jest to, by dokładnie przeczytać umowę zawartą z biurem, zadawać pytania, jak je mamy, zwracać uwagę na warunki ubezpieczenia, sposób rozpatrywania reklamacji, oraz na dodatkowe opłaty za atrakcje już na miejscu. Wybierajmy zatem mądrze i cieszmy się z naszymi dziećmi z udanych wyjazdów. Mam nadzieje, że już teraz wiecie jak uniknąć kłopotów i dobrze wybrać biuro podróży.

Planujesz wakacje? Weź udział w wakacyjnym konkursie Almatur!

Przechwytywanie
Zdjecie skopiowane ze strony http://www.almatur.pl/

 

Czas najwyższy pomyśleć o wakacjach! Macie już jakieś plany? A może zainteresują Was ciekawe obozy tematyczne dla dzieci i młodzieży? A nawet zagraniczne obozy i kursy językowe. Prawda, że ciekawy pomysł na spędzenie wakacji? Mało tego, dzięki akcji, o której chcemy Wam dziś trochę napisać, możemy zyskać bardzo atrakcyjne zniżkiWszystko to dzięki marce Almatur, która rusza z wyjątkowym konkursem wakacyjnym skierowanym do dzieci i młodzieży. Tegoroczna akcja będzie realizowana pod hasłem „Zapracuj na swoje wakacje”, Zaś celem konkursu jest zaangażowanie jak największej grupy dzieci i młodzieży do pożytecznych działań oraz pochwalenia się swoimi talentami i osiągnięciami. Akcja potrwa do 31 maja bieżącego roku, a skierowana jest do dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Zapraszam do udziału w konkursie wakacyjnym w którym do zdobycia macie zniżki na wyjazdy z Almaturem. Szczegóły konkursu dostępne tu. My z Kacprem chyba jednak podejmiemy to wyzwanie i zawalczymy o jego wakacje. Filmik poniżej rozłożył go na łopatki, więc”żeby wygrać trzeba grać”

6 thoughts on “Wyjazd wakacyjny naszego dziecka. Jak wybrać sprawdzone biuro turystyczne i na co zwracać uwagę?”

  1. Nam upłynie trochę lat nim wyśle synka samego na wakacje, ciekawe co się do tego czasu zmieni.. Teraz byłabym tylko w strachu, że wakacje zarezerwowane, opłacone a nagle nic z tego.
    Na pewno wtedy skorzystam z tych informacji 🙂

  2. Jak zwykle świetny post z mnóstwem pożytecznych informacji. My nie wysyłamy córki samej na wakacje,
    za duży koszt, jak i obawa, że coś mogłoby się stać, nie mogłabym spokojnie funkcjonować.
    Filmik czadowy, uśmiałam się razem z synkiem, świetna reklama dla biura.

  3. Ja właśnie korzystałam z rekomendacji znajomych, bo to najlepsza reklama biura podróży, najbardziej wiarygodna i bezpośrednia 😉 Do wysłania dziecka na obóz trzeba naprawdę dobrze się przygotować, żeby zapewnić sobie i dziecku spokój podczas wyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *