Szukasz pomysłu na edukacyjny prezent dla niemowlaka lub dziecka do lat 3? Dziś chciałabym Wam chcemy pokazać zabawkę, która sprawia Ani mnóstwo radości i zajmuje ją przez dłuższą chwilę. Niebawem dzień dziecka i kolejny powód by kupić maluchom coś, co sprawi, że zajmą się zabawką nieco dużej a zabawka nie zostanie od razu rzucona w kąt. Myślę, że ta wielofunkcyjna kostka edukacyjna Janod, jest super pomysłem. U nas ostatnimi tygodniami jest totalnym hitem. Kostka ma kształt sześcianu, na bokach, którego zostały umieszczone poszczególne kolorowe drewniane i metalowe elementy służące do zabawy. Polecana dla dzieci od 18 miesiąca życia. Choć pewnie i u młodszych dzieci pewnie wzbudzi ona ogromne zainteresowanie.

Kostka manipulacyjna Janod to aż 8 aktywizujących i stymulujących rozwój zabaw, ta zabawka bawi i jednocześnie wspiera rozwój małego dziecka. My wykorzystujemy ją w ramach terapeutycznych, po operacji muszę wspomagać jej rozwój poprzez dodatkowa aktywizację w domu. Kostka jest dla nas doskonałym narzędziem do terapii. To u nas zdecydowany hit, w kategorii zabawek edukacyjnych dla dzieci. Kilka innym propozycji możecie zobaczyć we wpisie „pierwsze puzzle i układanki logiczne dla najmłodszych”.

Co jeszcze mogę napisać o kostce edukacyjnej?

Na bokach kostki znajdują się:

  • Sorter kształtów z 5-cioma bryłami do dopasowania, w tym nietypowymi. Jest tam drobnych elementów, które dziecko musi włożyć w odpowiednie miejsce. Uwielbiamy wszelkiego rodzaju sortery, które uczą rozpoznawać kolory i kształty. Kostka manipulacyjna z jednej strony jest sorterem, dzięki czemu zabawka daje możliwość dopasowywania kształtów do odpowiednich dziurek. To nie pierwszy nasz sorter, mamy też inne sortery, którymi równie chętnie bawi się Ania. Możecie zobaczyć je w tym wpisie. 
  • Na kolejnej ściance zamontowano trzy zębate kółka, lusterko i gąsienica z 4 obracanymi elementami, wszystkie te elementy mają wpływ na rozwój koordynację ruchową i rozwój motoryki małej. Małe łapki mojej córci bardzo chętnie obracają, przesuwają i kombinują, co by tu poprzestawiać.  
  • Zamontowano też młynek z różnej wielkości drewnianymi jajeczkami oraz obracające się, terkoczące pokrętło z księżycem (pomaga zauważać zależności przyczynowo – skutkowe). Przy tej ściance Ania początkowo spędzała najwięcej czasu. O jak ja fascynowało przekręcające się koło z terkoczącymi elementami.

Na jednej ze ścian znajduje się drzewo-labirynt z 6-cioma elementami do przesuwania. Wystarczy je umieścić w odpowiednim miejscu tzw. małą motorykę). Pamiętam jak tego typu zabawka fascynowała Anię w poradni zdrowia. Są tam takie drewniane labirynty przykręcane do ściany i naprawdę ciężko ją było czasem oderwać od zabawy. 

  • W górnej części znajdują się 3 metalowe, kolorowe pętle z 3, 4 i 5 elementami do przesuwania. Zostały zamocowane na okrągłej podstawie, którą można np. wyjąć ze ścianki kostki, obrócić i schować do środka. Choć tak naprawdę to w głównej mierze one zajmują malucha na dłużej.

Zabawka spełnia normy bezpieczeństwa, pozbawiona jest ostrych krawędzi i niebezpiecznych elementów. Wszystkie elementy są zaokrąglone.  Drewniane i metalowe elementy zostały pomalowane bezpiecznymi dla dzieci oraz przyjaznymi dla środowiska farbami.

janod zabawki na dzień dziecka

Aspekt edukacyjny wielofunkcyjnej kostki

Kostka edukacyjna Janod wspomaga rozwój dziecka na różnych płaszczyznach, poniżej postaram się wymienić te najważniejsze:

  • Pozwala ćwiczyć motorykę małą, rozwija zdolności manualne, usprawnia małe rączki. Warto pamiętać o tym, że motoryka mała jest niezwykle ważna w rozwoju małego dziecka.
  • Rozwija zależności przyczynowo-skutkowe, oraz doskonali koordynację ruchową, spostrzegawczość i rozróżnianie kształtów.
  • Labirynty są pomysłowe i potrafią zająć dziecko na dłużej. Warto zachęcić najmłodszych do odnajdowania w nich skomplikowanych dróżek i przez zajmującą zabawę nauczyć malucha poznawania świata. Na przeplecione ze sobą prętach, znajdują się kolorowe elementy do przesuwania, dzięki czemu mały człowiek ćwiczy sprawność manualną małych rączek.

Kostka edukacyjna Janod do kupienia TUTAJ

Wiele różnorodnych funkcji sprawia, że zabawka szybko się nie znudzi, a piękne kolory i zdobiące ją przyjazne postacie zwierzątek dodatkowo zaciekawiają i zachęcają dziecko do zabawy. Wszystkie elementy kostki są wygodne do trzymania w małych rączkach. Czyli dziecko uczy się poprzez zabawę – a to już najlepszy prezent, jaki możemy mu dać. Co więcej, wszystkie elementy kostki są wygodne do trzymania w małych rączkach.

Ta z pozoru prosta zabawka edukacyjna rozbudza ciekawość malucha, ćwiczy logiczne myślenie i wspiera rozwój motoryczny. Jednym słowem zapewnia dziecku przyjemną zabawę i stymuluje jego rozwój. Zabawki logiczne  to super pomoc dydaktyczna dla małego i starszego dziecka. Rozwijają chęć odkrywania i eksperymentowania, doskonalą umiejętność  dopasowywania, składania i budowania oraz rozwijają zmysły.  Wystarczy je tylko odpowiednio dobrać do wieku i umiejętności dziecka. Jeżeli szukacie wielofunkcyjnych zabawek dla maluszków zapraszam TUTAJ. 

One thought on “Wielofunkcyjna kostka edukacyjna z pętlą JANOD – idealny prezent dla małego dziecka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *