Urządzanie domu lub mieszkania nie jest łatwe, a urządzanie pokoju dla dziecka dla wielu osób potrafi stanowić szczególne wyzwanie. Oferta sklepów i producentów mebli dziecięcych jest dziś bardzo szeroka i różnorodna, a na samo przeglądanie ofert często tracimy całe godziny. Jak się w niej nie zgubić i wybrać łóżeczko, które będzie najlepsze dla naszego malucha?

Szukasz łóżeczka dla swojej pociechy? Pomożemy ci wybrać najlepsze rozwiązanie!

Przykładem polskiego sklepu, który sprzedaje dobrej jakości produkty jest sklep z łóżkami InterBeds. Na stronie znajdziesz produkty dedykowane zarówno maluszkom, jak i nieco starszym dzieciom. Oferta łóżek jest niezwykle szeroka i obejmuje nie tylko łóżka dla najmłodszych, ale też modele dla młodzieży. Producent łóżek zadbał również o dostępność rozwiązań dla osób, które mają więcej niż jedno dziecko, a jednocześnie nie dysponują dużą przestrzenią. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się łóżka piętrowe lub trzyosobowe. Duża różnorodność modeli sprawia, że niezależnie od potrzeb i możliwości, każdy rodzic znajdzie łóżko, które będzie spełniało oczekiwania jego dziecka.

Ciekawe rozwiązania estetyczne

Praktycznie każdy producent łóżek dziecięcych ma w swojej ofercie mniej i bardziej tradycyjne modele łóżeczek. Oprócz tych najprostszych i najbardziej klasycznych można znaleźć również łóżka kolorowe lub ozdobione naklejkami. Kolor i elementy dekoracyjne nie są jedynymi czynnikami, które wpływają na wygląd łóżka. Duże znaczenie ma również sama forma. Forma jest o tyle interesującym zagadnieniem, że dla dzieci łóżko często jest czymś znacznie więcej, niż tylko miejscem do spania. Wiele maluchów uznaje łóżko również za miejsce do zabawy, relaksu i spędzania czasu z kolegami i koleżankami. Dlatego, jeżeli masz taką możliwość, a twoje dziecko wykazuje chęci posiadania mniej typowego łóżka, to warto rozważyć zakup np. łóżeczka w kształcie domku.

Warto pamiętać, że meble mają wpływ na ogólny wygląd pokoju dziecka. Dobrze jest więc zadbać o to, by były dopasowane do stylu, w którym pokój został urządzony. Jeżeli twoje dziecko jest nieco starsze, to dobrym pomysłem może być zaproszenie go do wspólnego szukania łóżka. Dzięki temu dziecko nauczy się, że ma wpływ na to, co znajduje się w jego pokoju, a dodatkowo, poczuje, że jego zdanie jest ważne. Takie włączanie malucha w proces podejmowania decyzji daje mu poczucie sprawczości oraz pokazuje, że jego własne wybory mają konsekwencje.

Na rynku znajdziesz niejeden sklep z łóżkami, który oferuje np. łóżka w kształcie tipi lub domków. Istnieją również nieco bardziej zabudowane modele, zazwyczaj piętrowe, pod którymi znajduje się przestrzeń na dodatkową szafkę lub biurko. Wybranie mebla, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny pozwoli ci wykorzystać łóżko jako dodatkowy element dekoracyjny pokoju.

Praktyczne wskazówki – na co zwrócić uwagę kupując łóżko?

Łóżka drewniane producentjakie modele łóżeczek dostępne są na rynku? Oferta producentów jest tak szeroka, że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Możemy za to zastanowić się, jakie parametry należy wziąć pod uwagę wybierając łóżeczko, żeby jak najlepiej pełniło ono swoją funkcję. Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest bezpieczeństwo dziecka. Dlatego dobrze jest wybierać łóżka o zaokrąglonych krawędziach, które zmniejszają ryzyko urazów. Dodatkowo, w przypadku łóżeczek dla najmłodszych, dobrym pomysłem jest zakup mebla z barierką, która zabezpieczy naszą pociechę przed spadnięciem.

Kolejną ważną kwestią jest funkcjonalność mebla. Warto od razu przemyśleć, jakie mamy nawyki dotyczące przechowywania różnych przedmiotów. Być może schowek w postaci szuflady lub szuflad znajdujących się pod łóżkiem ułatwi nam utrzymywanie porządku. No i na koniec, równie ważna kwestia – dopasowanie rozmiaru mebla do potrzeb dziecka. Jeżeli chcesz, żeby mebel służył twojemu maluchowi jak najdłużej, warto kupić łóżeczko, które będzie odpowiednio większe. Jednocześnie nie należy przesadzać – w zbyt dużym łóżku maluch może czuć się obco i niekomfortowo. Takie odczucia mogą powodować np. problemy z zasypianiem lub niechęć do spania samemu.

*wpis gościnny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *