Tappi i wspaniała przyjaźń to najnowsza książka z kolorowej serii Tappi i przyjaciele. Jest to zbiór 10 krótkich ciekawych i niezwykle wciągających opowiadań, idealnych do czytania z dzieckiem.

IMG_0852

Książka zaczyna się opowiadaniem „Chichotek i pierwszy dzień w przedszkolu” a ja sama już nie wiem ile razy przeczytałam je Jasiowi. Jest to jego ulubione opowiadanie z całej książki, choć nie powiem, że pozostałe nie zrobiły na nim wrażenia. Akcja książki dzieje się w czarodziejskim Szepczącym Lesie gdzie mieszka sympatyczny wiking Tappi. Ma wielu przyjaciół. Jest nim mały reniferek Chichotek, kruk Paplak, myśliwy Haste oraz kowal Sigurd, są też Elfy i duchy lasu, czyli Dziadek Wodospad oraz Dąb Starodziej.

IMG_0804

IMG_0853

IMG_0854

Zdecydowanie opowiadanie z chorobą  Marudzika, bardzo zasmuciło Jasia ale bardzo dobrze, że przygoda zakończyła się pozytywnie.

IMG_0808

IMG_0809 IMG_0810

Jak się okazuje nie tylko ludzie czytają książki, ot taka nowina.

IMG_0855

Bardzo mi się podoba styl pisania oraz to, że opowiadania są krótkie napisane językiem dla małych dzieci.  A bardzo pięknie wręcz bajkowe ilustrowane strony zachęcają do przeglądania jej. Przekaz, jaki płynie z książki jest pełen bardzo pozytywnych emocji. Książka uczy nasze dziecko, czym jest przyjaźń, w bardzo ciekawy sposób o tym pisze autor wykorzystując tu przygodny Tappiego i jego leśnych przyjaciół. Nauka płynąca z książki jak odróżnić dobro od zła jak dla mnie zasługuje na 6+.

W książce opisane są ich perypetie i coraz to nowe przygody i sytuacje losowe, z którymi muszą się  przyjaciele.  Opowieści o wesołym wikingu i reniferku Chichotku są napisane w ciepłym baśniowym klimacie. Dobro zwycięża a zło zasługuje na kare. I tak samo jest w tej książce gdzie dobrzy bohaterowie pomagają tym słabszym a ich dobre uczynki zostają nagrodzone, a złe spotyka kara, no, bo cóż innego może ich spotkać. A to, że bohaterowie przeżywają podobne troski, jak np. mój mały przedszkolak, który od września po raz pierwszy poszedł do przedszkola spowodowała, że książka jest dla nas bardzo atrakcyjna i na czasie. A dzięki niej i opisanym w niej przygodom pozwala Jaśkowi zmierzyć się z własnymi lękami i kłopotami z przedszkola. Książki o uśmiechniętym Tappim liczą już 6 tomów, niestety jest to nasza pierwsza książka w domu, ale już wiem, że nie ostatnia. Musimy nadrobić stracony czas. Dlatego bardzo chętnie zajrzymy jeszcze do Szepczącego Lasu i jego mieszkańców.

„Trappi i wspaniała przyjaźń”

Autor: Marcin Mortka

Ilustracje: Marta Kurczewska

Rok wydania: 2015

Oprawa: Twarda

Liczba stron: 48

Format:  19,5X24 Cm

Wydawnictwo:  Zielona Sowa

Cena katalogowa: 19,99zł

8 thoughts on “„Trappi i wspaniała przyjaźń” Zielona Sowa.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *