Dziś super propozycja książkowa dla dzieci, i nie tylko polskiego poety Juliana Tuwima. Tomik wierszy jest zbiorem zabawnych wierszyków i wyliczanek takich jak „Słoń Trąbalski’, „Abecadło”, „Dyzio Marzyciel”, „Bambo”, „W aeroplanie” i wiele innych znanych mi z dzieciństwa wierszyków.

IMG_0385 IMG_0386

Zdecydowanie u nas furorę zrobił   Słoń Trąbalski, którego ja znam na pamięć, a mój Jaś go uwielbia. Pomimo tego, że już kilka razy ją przeczytaliśmy to bardzo chętnie do niej wracamy. A Jaś słucha i słucha jak zaczarowany.

IMG_0388IMG_0389

IMG_0391 IMG_0392

Polecam tę pozycje dla  dzieci, bo z nią dzieciaki na pewno nie zaznają nudy.  Wierszyki są pełne humoru i na pewno poprawią Wam humor na bardzo długo. Czyta się je niezwykle lekko i przyjemnie. I nie wiadomo, kiedy i książka już została przeczytana. W tym eleganckim tomiku znalazły się bardzo słynne i trochę mniej znane wiersze Juliana Tuwima, na których wychowali się już moi rodzice. Styl retro, czyli  twarda oprawa i starannie dobrany kolorystycznie grzbiet oraz złocenia, to cos, co nadaje jej szlachetności. Nie bez znaczenie jest też papier, na którym została wydrukowana, czyli papier chamois.  Dla mnie był to  cudowny powrót do przeszłości, w którym znowu poczułam się mała dziewczynką i przypomniałam sobie swój domek na drzewie, na który się wdrapywałam zabierając ze sobą kilka książek.  Jest to seria limitowana, z unikatowym nr 00009441. Nakład tej książki to 10000 egzemplarzy.

„Słoń Trąbalski”

Autor:  Julian Tuwim

Ilustracje: Ignacy Witz

Rok wydania: 2012

Oprawa: Twarda, złocona

Liczba stron: 64

Format: 17X 24,50Cm

Wydawnictwo:   Siedmioróg

Cena katalogowa: 15,99 zł

7 thoughts on “Słoń Trąbalski z wydawnictwa Siedmioróg edycja limitowana.”

  1. Piękna, my również mamy tę książkę z ilustracjami Ignacego Witza, ale nie jest to edycja limitowana i ma miękką oprawę. Kupiłam na długo przed dniem, w którym Tosia pojawiła się na świecie, już z myślą o niej:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *