Jest to kolejna książka bestsellerowej autorki „Zostań, jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz”. Niestety niedane mi było przeczytać żadnej z nich, ale oczywiście niebawem to nadrobię. Gayle Forman to wielokrotnie nagradzana amerykańska autorka oraz dziennikarka.IMG_1279

Główny bohater Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Został on bardzo boleśnie zraniony śmiercią ojca, która bardzo przeżywa. Podczas wycieczki do Paryża poznaje tam niezwykłą dziewczynę. I nie potrafi zapomnieć tego dnia, w którym ja poznał mimo tego, że nie pamięta nawet jej imienia.  Dzień spędzony w Paryżu pozostaje dla niego zagadką, czy zdoła ją rozwikłać? Czy poradzi sobie z przeciwnościami losu, który czasem potrafi płatać figle? Oczywiście jego serce podpowiada mu, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Czy los będzie dla niego łaskawy i czy uda mu się spotkać  z Allyson? Bo tak ma na imię zaginiona dziewczyna. Jest to bardzo romantyczna trochę zagmatwana opowieść o miłości, podróżach i zbiegach okoliczności, które mają wpływ na całe jego życie.

IMG_1273

IMG_1278

Zaskakująca i niezwykle ciekawa pozycja w mojej domowej biblioteczce. Wciągająca do tego stopnia, że przeczytałam ją przez 2 dni. Co nie pamiętam kiedy mi się zdarzyło, bo ostatnio czytam raczej tylko literaturę dziecięcą. I musze Wam powiedzieć, że taka odskocznia bardzo mi się przydała. Przypomniały mi się czasy z ciąży, kiedy pochłaniałam książki jedna po drugiej. Jednak przy opiece nad dzieckiem i tysiącu innych spraw na głowie, czasem ciężko jest wygospodarować wolny czas na przeczytanie choćby gazety, nie mówiąc już o książce. Wygodna sofa, koc, książka w dłoni a na stoliku gorąca herbata z pigwą. To stanie się moim rytuałem.

IMG_0711

W skrócie jest to niezwykle romantyczna i bardzo wciągająca opowieść o podróżach, wielkiej i czy do końca spełnionej miłości oraz o niezwykłych zbiegach okoliczności w życiu Willema.

IMG_1274

IMG_1280

Historia, może odrobinę banalna, jednak dla osób, które lubią czytać lekkie i przyjemnie książki myślę, że jest idealną propozycją na jesienne długie wieczory. Porywała mnie w życie bohatera i jego znajomych oraz uraczyła niezwykle barwną opowieścią o jego losach. A czy spełniło się marzenie Willema i czy los pozwolił mu po raz kolejny spotkać na swojej drodze dziewczynę z Paryża tego dowiesz jak ja przeczytasz. Możesz ja nabyć tu.

„Ten jeden rok”

Autor:  Gayle Forman

Rok wydania: 2015

Oprawa: Miękka

Liczba stron: 368

Format:  13,5X20,4Cm

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 

Cena katalogowa: 34,90 zł

2 thoughts on “„Ten jeden rok” Gayle Forman”

    1. Ja się przyznam że nie czytałam poprzednich, być może czytało by mi się ją jeszcze lepiej. Tylko streszczenia poprzednich gdzieś przeczytałam. Ale musze kupić Ten jeden dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *