Czas wspomnień z dzieciństwa moich chłopców, to cudowne chwile, które pozwalają mi wracać wspomnieniami do początków mojego macierzyństwa. Od tego czasu mineło już 20 lat. Chłopcy uwielbiali opowiadania o tym jak byli mali. Był czas, że wypytywali o wszystko co było związane z pierwszymi latami z ich życia. Do dziś uwielbiają ze mną przeglądać zdjęcia i słuchać opowieści. A ja uwielbiam te chwile.

Nie ukrywam, że do wspomnień związanych z rozwojem Jaśka zachęciły mnie #50urodzinyjanod. Dzieciństwo to piękny czas, który jak się okazuje mija w mgnieniu oka. Dopiero, co miałam w domu maluszka z maluszka stał się poważnym uczniem pierwszej klasy. Każda chwila z naszego życia jest bezcenna, więc warto ją wykorzystać jak najlepiej. Mając w domu małe dzieci dużo czasu poświęcałam na beztroską zabawę i odkrywanie świata oczami dziecka. To był piękny czas, teraz przed nami kolejne wyzwania związane ze szkołą, choć to absolutnie nie przeszkadza Jasiowi w swobodnej zabawie.

#50urodzinyjanod

Urodziny to wspaniały moment na wspomnienia i doskonały powód do przeglądania zdjęć i rozmów związanych z dzieciństwem, narodzinami, itd.  Dziś zapraszamy Was w sentymentalną podróż do świata zabawek, beztroskich chwil, radosnej zabawy i nauki przez zabawę w której bohaterem są zabawki francuskiej Janod. urodziny Janod

Marka ta w naszym domu gości od kilku lat i ich zabawki z pewnością będą gościły przez kilka kolejnych. Tym bardziej, że za niespełna 4 tygodnie na świat przyjdzie maleńka osóbka. Z pewnością będzie to kolejny ich użytkownik.

Słów kilka o marce Janod

Zabawki marki Janod bawią, uczą, pomagają rozwijać dziecięce pasje i poznawać świat od najmłodszych lat. W tym roku mamy przyjemność świętować 50 urodziny tej francuskiej marki zabawek dla dzieci, które nie tylko bawią, ale i uczą. Wszystko w myśl zasady przez zabawę do nauki. To początek wpisu, w którym chcemy pokazać, ze zabawki te są wyjątkowe i ponadczasowe. To wieloletnia francuska tradycja na rynku zabawek dla dzieci (od 1970r.), najlepszy design, funkcjonalność, jakość oraz cudna kolorystyka. Mam wrażenie, że z roku na rok zabawki marki Janod są coraz ładniejsze. W ofercie znajdują się zabawki dla maluchów, przedszkolaków i nieco starszych dzieci.

Z tego, co wiem zabawki Janod goszczą w Waszych domach bardzo długo. Pierwsze zestawy są użytkowane nawet kilka lat. Zmieniają właścicieli, przechodzą w ręce młodszego rodzeństwa lub wędrują do innych dzieci w rodzinie. Przynajmniej tak jest u nas.  I to jest ta ich ponadczasowość. Na wstępie pokażemy Wam kilka nowości, które w ostatnich miesiącach trafiły do naszego domu a potem wrócimy do wspomnień i wpisów, w których gościły zabawki Janod. Już teraz zapraszam Was na przegląd naszej współpracy z marką przez ostatnich kilka lat. Wpisując w wyszukiwarce na blogu „Janod” byś może odkryjecie jeszcze coś, co przegapiłam przygotowując dla Was to podsumowanie. Zerknijcie jak Jaś bawi się najnowszymi zabawkami a pod koniec wpisu mini galeria z całą masą wspomnień sprzed lat!

Nowości edukacyjne w oifercie Janod dla starszaków

Wśród nowości Janoda dla starszych dzieci ostatnio zagościły u nas puzzle z gatunkami zwierząt zagrożonych. Marka stanęła na wysokości zadania puzzle są przepiękne. Dodatkowym urozmaiceniem do puzzli są stojące zwierzęta. Jeżeli macie w domu puzzlomaniaków Janod ma ogromny wybór zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Od prostych układanek składających się z kilku elementów, po te najtrudniejsze, które mają 200 i 300 puzzli!

ALFABET magnetyczna układanka MAGNETIBOOK – Janod

ALFABET magnetyczna układanka MAGNETIBOOK - Janod

Od lat u nas sprawdzają się układanki magnetyczne Magnetibook Alfabet. Przy okazji zabawy dziecko rozwija umiejętność koncentracji, kreatywność i logiczne myślenie. Dzięki tej zabawce lekcje angielskiego mogą trwać na okrągło. Magnetibook Alfabet zawiera 104 magnesy z literami alfabetu w angielskiej wersji i 26 magnesy z kolorowymi obrazkami i słowami, które je opisują. Świetna edukacyjna zabawka dla przedszkolaków i szkolniaków. Inne zestawy magnetyczne, Magnetibook, którymi bardzo chętnie bawił się Jaś możecie zobaczyć u nas na blogu.

ALFABET magnetyczna układanka MAGNETIBOOK 

Jako rodzic wartość tych zabawek doceniłam dwa razy bardziej spędzając czas z Jasiem w domu. Ostatnie miesiące wymagały od wielu rodziców kreatywności i pomysłowości w wymyślaniu zajęć dla swoich pociech i nie ukrywam, że w kryzysowych sytuacjach zabawki, Janod nie raz ratowały mi dzień.

CIAŁO CZŁOWIEKA gigantyczne tekturowe puzzle świecące w ciemności – Janod

Puzzle ciało człowieka to uzupełnienia magnetycznej układanki, jaką posiadamy od jakiegoś czasu. Dzięki tym puzzlom dziecko poznaje anatomię człowieka. To genialny pomysł na prezent dla ciekawych świata dzieci oraz doskonały sposób na poznawanie sekretów ludzkiego ciała. Ba dodatkową atrakcją jest świecący w ciemnościach szkielet. Sama z przyjemnością wkręciłam się w układanie puzzli.

Ukłądanka CIAŁO CZŁOWIEKA

Zestaw zawiera aż trzy gigantyczne układanki w kształcie postaci w tym:
– 50-elementową, dwustronną, przedstawiającą z jednej strony chłopca, a z drugiej dziewczynkę o różnych odcieniach skóry. Tu popełniłam największą gawfę świata, myląc dziewczynke z chłopcem 🙂
– 75-elementową z grafiką organów wewnętrznych,
– i aż 100-elementową, fluorescencyjną świecącą w ciemności grafikę, przedstawiającą ludzki szkielet.

CIAŁO CZŁOWIEKA gigantyczne tekturowe puzzle świecące w ciemności - Janod

CIAŁO CZŁOWIEKA gigantyczne tekturowe puzzle świecące w ciemności

ciało człowieka Janod

Jak dla mnie te puzle są genialne! Szczególnie w nocy jak świecą 🙂

DREWNIANY ZEGAR do nauki czasu Essentiel – Janod

DREWNIANY ZEGAR do nauki czasu Essentiel - Janod

Utrwalamy godziny i ćwiczymy na drewnianym zegarze. Jaś od dawna zna się na zegarze, choć czasem problem sprawiały mi jeszcze minuty. I jak pełne godziny, odczytuje bez problemu to z godzinami niepełnymi miewał problemy. Podczas zabaw z zegarem z serii Essentiel możemy rozwijać u dziecka wiele kluczowych umiejętności, m.in. odróżnianie dnia od nocy, rozumienie działania zegara czy rozpoznawanie godzin.  Prosta, kreatywna zabawka która uczy i bawi jednocześnie.

Zegar Janod

janod zegar

DWUSTRONNE PLANSZE do nauki pisania Essentiel – Janod

Plansze dwustronne do nauki pisania Essentiel to nowość w ofercie Janod.  Dzięki nim Jasiek poza pracami domowymi, trenuje pisownię i kreślenie po śladzie. To wręcz idealna zabawka dla mojego pierwszoklasisty. Poprzez zabawę ćwiczy pisownię.

janod świętuje 50-te urodziny

 

W zestawie znajduje się 30 grubych kart na których po jednej stronie znajdują się szorstkie w dotyku litery wraz ze strzałkami, wskazującymi kierunek ruchu paluszków dziecka, uczącego się ich kształtów, po drugiej – linijki z literkami do rysowania zmywalnym markerem. W komplecie znajduje się  gąbka do zmywania markera i drewniane pudełko do przechowywania plansz wraz z korytkiem na gąbkę i mazaki.

Nauka pisania przez zabawę

Tutaj-klik możecie zobaczyć więcej zabawek z kolekcji zabawek edukacyjnych Essentiel.

Wracamy wspomnieniami do poprzednich lat

Od samego początku poza troską o malucha, pielęgnacją, karmieniem, spacerami i dbaniem o zdrowie rozwijamy dziecięcą wyobraźnię poprzez wspólną zabawę i poświęcany mu czas. Warto pamiętać, że uśmiech dziecka, radość i beztroski czas dzieciństwa na zawsze pozostaną w naszych i ich wspomnieniach. Więc warto o nie zadbać.

Ok., ale dosyć tych wyznań, teraz zabieramy Was w sentymentalną podróż i wspomnienia sprzed lat, kiedy zaczynała się nasza przygoda z zabawkami francuskiej marki Janod. Z tego, co pamiętam pierwszą zabawką, jaka trafiła w nasze ręce był uroczy kolorowy drewniany jeżyk, początkowo wykorzystywany, jako sorter a potem doskonale sprawdzał się w nauce cyferekJ

W dużym skrócie z zabawkami Janod:

Jeżeli Wasze pociechy lubią tematy ogrodowe, to hitem u nas był i nadal zestaw małego ogrodnika. Choć już nieco wypłowiały, to nadal jest to najlepsza zabawka mojego małego ogrodnika- przyrodnika. Konewka, łopatka i rękawice, a radości co niemiara. Teraz już wprawdzie pachnie jesienią, ale na działce nadal jest dużo pracy do wykonania. Jasiek stał się głównym pomocnikiem babci w pracach działkowych. Przez ostatnie lata dorobił się nawet własnego drzewka i kilku krzaków jeżyn i czarnej porzeczki.  Nie wspomnę o roślinach na balkonie, o które on, jako jedyny dba najlepiej.

Zestaw narzędzi ogrodowych z konewką JANOD

#50URODZINYJANOD

Podsumowując ta naszą sentymentalną podróż, ośmielę się stwierdzić, że najlepsze ponadczasowość zabawek została udokumentowana. Teraz część z nich czeka na młodszą siostrzyczkę Jasia. Ba ja cieszę się tym bardziej, że kiedy odkryliśmy markę Janod, Jaś był za duży na niektóre zabawki a mi podobały się niemal wszystkie. Teraz wspólnie z Anią będziemy mogli je odkrywać na nowo. Tak naprawdę, zastosowań zabawek jest wiele, wszystko zależy od wyobraźni naszej i dziecka. Można się nimi bawić przez lata wykorzystując, co raz to w inny sposób.

Wiem jedno, że każda nowa zabawka jest wyjątkowym dniem w naszym domu. I choć zdarza się, ze często potem leżą jakby zapomniane, ale tylko do czasu aż odkryjemy je na nowo. Te, które są z nami od lat często zmieniają dom, przechodzą ciągle z rąk do rąk by po jakimś czasie do nas wrócić, na co pozwala ich bardzo dobra, jakość, która pozwala się nimi dzielić z innymi. Bardzo się cieszę, że w pierwszych latach dzieciństwa Jasia, jego rozwoju, odkrywania świata był z nami JANOD! Czasem tylko zastanawiam się, kto bardziej lubi te zabawki – ja czy on?

Znacie markę Janod? Pamiętacie, jakie #zabawkijanod pojawiły się u Was, jako pierwsze? A może macie gdzieś ukryte zabawki z własnego dzieciństwa? Jestem ciekawa czym się bawiliście? 

P.s Na instagramowym koncie marki  Janod Polska z okazji  #50urodzinyjanod  dużo się dzieje. Możecie wygrać fantastyczne zabawki dla Waszych pociech.

15 thoughts on “Sentymentalna podróż do minionych lat na 50-te urodziny Janod”

  1. Ja uwielbiam ich zabawki. Dzieci zresztą także. Aktualnie niektóre wykorzystuję podczas zajęć z dziećmi w przedszkolu i szkole. Marzyłam o sklepie, ale jakoś nam nie wyszło

  2. Super te zabawki! Muszę koniecznie zakupić mojemu Jankowi, a zwłaszcza te puzzle ciała człowieka, spodobają mu się na pewno!

  3. Zestaw lekarski, sklepik i zegar Sowa to moje faworyta! Te zabawki mnie oczarowany! Do świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę, natomiast w obecnej sytuacji, lepiej zamówić zabawki wcześniej. 🙂 Muszę sprawdzić ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *