Klocki Lego to kultowa już zabawka dla młodszych i starszych dzieci. Lego cały czas stara się jednak podążać z duchem czasu i oferować dzieciom (a niejednokrotnie także dorosłym) coraz to nowe propozycje na zabawę. Obecnie bardzo modne są zestawy inspirowane słynnymi grami oraz filmami i serialami. Przedstawiam najpopularniejsze z nich.

  1. Lego Super Mario
  2. Lego Trolls
  3. Lego Minionki

Nowości w zestawach Lego

Lego Super Mario

Lego Super Mario to gra, która zaskakuje swoimi możliwościami. Centrum gry jest oczywiście kwadratowa figurka słynnego hydraulika, który jest inteligentny i świadomy dzięki rozwiązaniom dostarczonym przez Nintendo. Współpraca tej firmy z Lego przyniosła naprawdę ciekawe rezultaty. W zestawie startowym znajdziesz figurkę Mario, początek toru w formie znanej ci z pewnością zielonej rury i koniec toru z zamkowym masztem. Do dyspozycji masz kilku przeciwników i przeszkód terenowych. Zestaw oczywiście można rozbudowywać lub wybierać z kilku bardzo ciekawych propozycji tematycznych.

Sam Mario działa na baterie, posiada moduł bluetooth, co sprawia, że bardzo sprawnie reaguje na tor, który pełen jest sensorów, czujników oraz ekranów LED. Rozpoznaje np. aż trzy wysokości skoku, rozróżnia teren, wie, kiedy leży, a kiedy stoi. Niech nie zaskoczy cię, że liczy monety i odlicza czas pozostały mu do dotarcia do mety. Reakcje Maria są bardzo wyraziste: może krzyczeć (gdy wpadnie do lawy), cieszyć się, odkrywać dźwięk skoku.

Co ciekawe, wypowiada także zwroty doskonale znane z komputerowej wersji. Płytki akcji rozmieszczone na torze wikłają Mario w różne epizody. Płytki sygnalizują pojawienie się przeciwnika, pułapki, skarbu lub przeszkody. Płytki informują figurkę czy skacze po głowie Goomby czy wydobywa skrzynię pełną monet. Rozpoznawanie płytki przez figurkę trwa 0,1 sekundy. Płytki nie są zawsze przymocowane na stałe do danego elementu, można więc je przenosić na inne części toru, co otwiera przestrzeń do bardzo kreatywnej zabawy. Pojawiają się także power-upy, czyli stroje, które pozwalają figurce zyskiwać nowe umiejętności np. chodzenie po pionowych ścianach. Klocki Lego Super Mario to doskonała zabawa na wiele tygodni. Absolutnie fenomenalne są niektóre zestawy tematyczne, np. „Piranha Plant Power Slide” czy „Toad’s Treasure Hunt”.

Lego Trolls

Lego Trolls to zestaw klocków inspirowanych filmem Trole 2. Pozwala przeżyć niesamowite przygody, daje spore możliwości do kreowania własnego świata. Wszystko wypełnione jest szeregiem zadań dla wielbicieli trolli. Ta zabawka konstrukcyjna zachęca dzieci do odgrywania ról jeszcze długo po zbudowaniu modelu. Różne zestawy pozwalają na odtworzenie sporej części nie tylko muzycznych scen z filmu. Plusem zestawów Lego Trolls są drobne detale, które sprawiają, że dzieci mają ogrom frajdy z zabawy figurkami. Na przykład z zestawie „Lego Trolls Koncert w Volcano City” znajdują się trzy minifigurki, w tym Poppy i Branch, którzy mają wyjątkowe rockowe kostiumy. W środku zestawu znajdują się akcesoria do włosów i dwie kolekcjonerskie struny, które można schować w lirze i wykorzystać w kolejnych zestawach Lego Trolls World Tour. Mnóstwo funkcji i akcesoriów pozwala dzieciom wejść do świata opowiadania historii i wcielania się w różne role.

Zestawy Lego Trolls świetnie sprawdzają się jako zabawka dla dzieci od 6. roku życia. Można się nimi bawić zarówno w pojedynkę, jak i wspólnie z kolegami i przyjaciółmi. Dzieci zachwycą ruchome oczy i koła zwariowanego zabawkowego autobusu w zestawie „Lego Trolls Tęczowy gąsienicowóz”, zabawkowa tratwa w zestawie „Pustkowie i przygoda na trawie” oraz kapsuła Poppy z „Lego Trolls Przyjęcie w popowej wiosce”.

Lego Minionki

Lego Minionki otwierają przed dziećmi drzwi do świata ulubionych psotnych stworków. Zestawami z tej kategorii można się bawić na wiele sposobów. Do wyboru masz wiele różnych misji i zadań, przed którymi stają ukochani bohaterowie z filmu i serialu. Na przykład w „Lego Minions Niepowstrzymany motocykl ucieka” Gru wyrusza z misją, ale do jej realizacji potrzebuje pomocy dziecka. To ono usadza Minionki na motocyklu lub pociąga je za maszyną na rakietowych rolkach. Zestawy klocków Lego z Minionkami to gwarancja udanej zabawy w odgrywanie ról. W zestawach znajdują się z reguły trzy figurki, które pozwalają na zaaranżowanie wielu scenek dookoła głównego wątku zestawu. Sięgając po „Minionki w laboratorium Gru” możesz być pewien, że dzieci będą się świetnie bawić, obserwując Minionki na zjeżdżalni. Potem mogą wypróbować  zbudowany przez siebie pojazd na rampie. Tutaj główne role grają Otto i Kevin. Dzięki bogatemu zestawowi akcesoriów: ogrodzeniu, narzędziom i bananom, którymi można nagradzać figurki, pomysły na kreatywną zabawę nigdy się nie kończą.

Zestawy LEGO nie należą niestety do najtańszych, natomiast korzystając z ofert takich jak Lego Black Friday, można kupić je w naprawdę dobrej cenie. Zabawki te warte są jednak większego wydatku, ponieważ gwarantują twojemu dziecku udaną zabawę przez naprawdę długi czas. Klocki zachęcają do kreatywnej zabawy, a także inspirowanego postaciami z gier i filmów odgrywania ról, które również w fenomenalny sposób rozwija wyobraźnię.

Lubicie zabawy Lego? Które z zestawów najbardziej się Wam podobają, macie jakieś ulubione serie?

15 thoughts on “Nowości w zestawach Lego – przegląd najciekawszych propozycji”

  1. Zwróciłaś moją uwagę na klocki, które uwielbia moje dziecko, i zresztą też ulubionego bohatera, te zabawki kolekcjonuje. Planujemy kupić Lego Super Mario i to niezły pomysł, aby zrobić zakupy właśnie w Czarny Piatek 🙂

  2. Uwielbiam lego, zresztą całą rodziną bardzo lubimy spędzać czas własnie budując z klocków. To niesamowite, że było z nami w czasach naszego dzieciństwa a teraz bawią się tym samym nasze dzieci… niezastąpiona, sprawdzona zabawa!

  3. Mój syn zażyczył sobie Lego Mario na najbliższą okazję 🙂 Przyznam szczerze, że sama jestem ciekawa tych zestawów, bo w Mario lubiłam bardzo grać 🙂

  4. Mój Filip jest Lego maniakiem i ma tego tyle, że już obiecałam sobie, że więcej mu nie kupię żadnego zestawu bo i tak wszystkie rozkłada. Ale marzy o tym lego Mario, więc może na Mikołaja się przełamię i kupię ten ostatni raz:D

  5. Mój starszy synek długo nie lubił Lego. Teraz się przekonuje. Na razie na małych zestawach. Ja tylko się obawiam, żeby nie było tego na dywanie, bo jak na to się nadepnie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *