Pytaki to gra w której emocje biorą górę.  Gra przy której możemy się dobrze bawić i poznać bliżej swoją rodzinę. Rodzinę o której niby wiemy wszystko, ale kiedy mamy powiedzieć coś więcej o konkretnej osobie to długo zaczynamy się zastanawiać nad odpowiedzią.   Kurcze, wiem, że czasem trudno jest się zorganizować by wspolnie pograć, ale może warto się  postarać i wygospodarować czas na rodzinne rozgrywki.

Pytaki  niezwykła gra dla  całej  rodziny

Pytaki to bardzo pozytywny przekaz wartości rodzinnych i dbanie o relacje.  Dzięki niej zapytasz o rzeczy o które chciałbyś dowiedzieć się o twojej rodzinie.

Liczy się życie razem, a nie obok siebie. Okres jesienno-zimowy, kiedy wieczory są dłuższe, to właśnie gry planszowe mogą być świetnym pomysłem na zabawę i spędzanie wspólnych chwil. Wspólne wyjścia na łyżwy, sanki, basen wszystko to powoduje, że mamy z dziećmi lepszy kontakt. Niby u nas w domu dużo rozmawiamy ze sobą, staramy się rodzinnie spędzać wolny czas. Zawsze, tylko kiedy to możliwe rozmawiamy o tym, jak minął dzień, co w szkole, pracy itp. Brakuje nam  chyba takiej otwartości na co dzień, jeżeli chodzi o rozmowy o uczuciach i emocjach.

Czas na wspólną rozmowę i zacieśnianie relacji rodzinnych jest niezwykle ważny. Często mijamy się w domu. Krążymy, między pracą, szkołą i kolegami, którzy w pewnym momencie stają się ważniejsi niż rodzice.  Do tego dochodzą zajęcia dodatkowe i inne które angażują nas poza domem.  Mając w domu trójkę nastolatków, wiem jak bywa, Wiem też jak trudno jest mówić o uczuciach, pierwszych miłościach i roczarowaniach. A jednak warto o tym rozmawiać.  Muszę napisać, że czas spędzany na grze Pytaki, skłania ich do zwierzeń, zachęca do rozmów. A to pozwala nam budować i pielęgnować lepsze więzi rodzinne. Dzięki tej grze dowiedzieliśmy się o sobie naprawdę wielu ciekawych rzeczy, o których nie mieliśmy pojęcia. To świetny sposób na spędzanie wspólnego czasu w gronie najbliższych na ludzi.

Pytaki, gra pełna  emocji

„Pytaki” kryją   masę niespodzianek, które pozwalają grać  całej rodzinnie.

Ta gra uwalnia emocje i pozwala nam się bardziej poznać. To idealny czas dla rodziny! Pozwala dowiedzieć o sobie wielu rzeczy i skupić na rodzinie i ich potrzebach i emocjach. Z pewnością pozwoli poznać lepiej rodzinę ich potrzeby i uczucia?  Pozwala dowiedzieć się o tajemnicach, lękach, pragnieniach i uczuciach bliskich nam osób.  Są ludzie, którym mówienie o swoich emocjach, przeżyciach sprawia trudność. To fantastyczna gra dla duetu rodzic dziecko, ale nie tylko można w nią grać w kilka osób. Ja uwielbiam w nią grać, bo dzięki niej mam możliwość na luzie wyciągnąć sporo informacji, które mój starszy syn, często tłumi w sobie. W sumie nam dorosłym też bardzo często ciężko jest odkrywać się przed innymi.

Cel gry – wzmacnianie więzi rodzinnych

Jak grać w PYTAKI?

Pytaki – NieZwykła Rodzinna Gra Planszowa to niewielkich rozmiarów pudełko, z naprawdę sporym ładunkiem emocjonalnym. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że z własnymi dziećmi nie rozmawiamy o sprawach dla nich niezwykle istotnych. Często nie umiemy zadać im takiego pytania. „Pytaki” dla mnie niezwykłej wręcz wyjątkowej gry rodzinnej. „Gra Pytaki” podbiła już wiele serc w tym również moje. Czas spędzany na grze, rozmowie, wzajemnym poznawaniu to chyba najlepsza inwestycja w budowanie dobrych relacji rodzinnych. Startamy się o tym pamiętać na co dzień. Gramy w nią od kilku tygodni i przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu  po nią sięgamy.

Tak łatwo zapomnieć o tym, co tak naprawdę jest ważne dla naszych dzieci i dla nas? Wartp to zmienić!

Jak często rozmawiacie z Waszymi dziećmi o tym, co dla nich ważne, co sprawia im radość, z czym mają największe problemy? Jak często one chcą Wam odpowiedzieć na to pytanie. Często niby pytamy o coś w przelocie, kiedy dziecko stoi w drzwiach, bo śpieszy się do kolegów, bardzo często to pytanie pozostaje be odpowiedzi. Bo nie teraz, może kiedy indziej. Myślę, że warto to zmienić i popracować nad relacjami. Ta gra to w pewnym sensie doskonały sposób na odkrywanie siebie, uczenie się mówić o swoich potrzebach, pragnieniach, ale również o lękach i tym, co nas martwi, denerwuje, również o tym, co doprowadza nas do furii.

Co znajduje się w pudełku?

Pytaki  niezwykła gra dla rodziny

W pudełku z grą znajduje się:
– 96 tzw. ptaków, czyli okrągłych kartoników (żetonów) z pytaniami.
– płócienny woreczek-
– autorska kostka uczuć (drewniana)
– kostka z oczkami (drewniana)
– pionek (drewniany)
–  6 kart uczuć
– Dodatkowo (zapamiętnik, ołówek, poradnik gracza, i instrukcję gry).

*Pytania odnoszą się do marzeń, emocji, przeżyć gracza).

w co grać z przedszkolakiem? Pytaki sa idealne

Jak grać w grę  „Pytaki”

Gra jest bardzo prosta i tak naprawdę spokojnie może w nią grać przedszkolak. W opakowaniu znajduje się czerwony woreczek, do którego wrzuca się 96 żetonów z pytaniami. Pytania losuje się po kolei i odpowiada się na wylosowane pytanie. I to czasem sprawiało nam na początku sporo trudności. Takie odkrywanie swoich pragnień, uczuć i mówienie o nich z innymi osobami. Kilka razy sama byłam w szoku, jak niewiele wiem np. o starszym synu. Często nam się wydaje, że o domownikach i najbliższych wiemy wszystko. Jednak ja muszę się przyznać do tego, że grając w nią, tak naprawdę dowiedziałam się o wielu rzeczach. Nie ma żadnych punktów, tak naprawdę nikt w nią nie wygrywa, a jednocześnie wygrywamy bardzo wiele.

jak grać w PYTAKI

Czasem „żeton” wydaje polecenie by rzucić kostką uczuć. Wtedy gracz rzuca kostką i wykonuje dalsze instrukcje. Zazwyczaj należy nazwać wylosowane uczucie, pokazać je na sobie lub opowiedzieć o tym, kiedy ostatnio się tak czuliśmy. Oto przykładowe pytania jakie moga paść podczas gry Pytaki:

 • Jak lubisz spędzać święta Bożego Narodzenia?
 • Który wyjazd rodzinny najmilej wspominasz?
 • Wymień imiona swojego rodzeństwa i rodziców?
 • Jak można Ci pomóc, kiedy jesteś zdenerwowany?
 • Powiedz wybranej osobie, co w niej podziwiasz?
 • Jak można Ci okazać miłość?
 • Czy chciałbyś coś zmienić w swoim pokoju/domu?

recenzja gry pytaki

Pytaki –  dzięki niej  opowiesz o swoich uczuciach

Gra wprowadza nas i zaczyna się od i prostych pytań, które przypominają nam o tym, co najważniejsze. Przypomina zarówno radosne chwile, które wywołują uśmiech na naszej twarzy, jak i   te, których nie chcemy już doświadczać.

To małe pudełko  ma specjalna moc poprawiania nastroju.

Ta gra jest wyjątkowa i pomimo czasem trudnych pytań, wprowadza w bardzo dobry nastrój. A dzięki rozgrywkom, uczy nas słuchać i dowiadywać się o potrzebach naszych bliskich. Pytania skonstruowane są tak, żeby móc się, jak najwięcej dowiedzieć o innych uczestnikach gry. W grze chodzi o to by  podczas rozgrywek, dowiedzieć się co czują inni, co im się nie podoba i  co np. chcieliby zmienić. Gra w penym sensie zmusza do odpowiedzi na bardzo wiele  pytań! Zawsze można sie wycofać. Jednak czy warto?

*Odpowiadanie na pytania to nie przymus. Zawsze można się wycofać, jeżeli nie chcemy odpowiadać na konkretne pytanie

Grając w Pytaki, niby zmuszeni do odpowiedz, sami chętnie jej udzielamy. Ostatnio usłyszałam od starszego syna odpowiedź na pytanie „Co chciałbyś, żeby się zmieniło w naszej rodzinie?, i jego odpowiedź dała mi sporo do myślenia. To fantastyczna gra pomagająca w przełamywaniu niechęci do wyrażania swoich uczuć. Zdecydowanie polecam. To z pewnością świetny piękny prezent, który możemy podarować każdemu.

W grze nie chodzi o rywalizację, o zdobycie pierwszego miejsca. W tej grze nie ma dobrych czy złych odpowiedzi. W tej grze tak naprawdę chodzi o to, by się lepiej poznać. W tej grze chodzi o budowanie zaufania, dobrych relacji. Ta gra ma za zadanie nauczyć graczy słuchać, a nie tylko słyszeć

Grając z nią można trafić także na pytaki związane z kostką uczuć. Do gry dołączone są dwie kostki. Jedna to zwykła kostka. Można z niej skorzystać wtedy gdy chcemy losowo wybierać osobę odpowiadającą na pytaka.  Druga kostka ma 6 buziek wyrażających różne uczucia. I o nich wtedy należy rozmawiać.

Kto wygrywa w tej rozgrywce?

Teoretycznie nie wygrywa nikt, jednak podczas rozgrywek zyskują wszyscy. Zyskują wspólne chwile i czas spędzany z najbliższymi w rodzinnym gronie. Wspólnie spędzany czas, to tworzenie relacji i rozmawianie o uczuciach.

A teraz pytanie do Ciebie

 • Jak często mówisz bliskim, że ich kochasz?
 • Co lubisz w swoich rodzicach?
 • Co powoduje u Ciebie smutek?
 •  Jak można Ci pomóc, kiedy jesteś smutny?
 •  Co Pamiętasz ze swojego dzieciństwa?
 •  Jakie jest Twoje ulubione danie?

Zadajesz sobie czasem te pytania? Pytania istotne chyba dla każdego! Gra Pytaki pozwala otwierać się na nowe przezycia, emocje, doświadczenia. Jednak wśród graczy może pojawić się osoba, która zamiast rozmawiać, jeszcze bardziej się zamknie w sobie. Dlatego jest niezwykle ważne, by podczas rozgrywek, nie reagować śmiechem na uczucia innych graczy.  Gra pozwala przełamać się  nawet największemu twardzielowi. Dla mnie granie w  Pytaki było najbardziej emocjonalną rozgrywką w  życiu 🙂 Grą która pozwoliła mi otworzyć sie przed bliskimi.   Z pewnością gwarantuje    sporo radości  ale i refleksji.  Więcej propozycji   gier planszowych   dla dzieci  i całych rodzin znajdziecie tu klik >>  polecam też gry smart dla jednego dziecka>>.

Mam nadzieję, że masz ochotę sięgnąć po grę i zagrać w nią z najbliższymi?

Gra służy temu, by lepiej się poznać. Gorąco polecam jako prezent dla bliskich!

Gra Pytaki zdobyła kilka prestiżowych tytułów i wyróżnień, między innymi dwie główne nagrody na Kids Biz Awards 2015 w kategoriach Innowacje i Edukacja, a także tytuł Zabawki Roku 2015

13 thoughts on “Pytaki niezwykła gra dla całej rodziny”

 1. Nie znam ale po przeczytaniu tego tekstu tez chce w taka gre sie zaopatrzyć. Mój syn ogólnie malo mowi na tenat swoich uczuć itp. Moze taka gra by Go bardziej otworzyla.

 2. Czytałam już wiele opinii na temat Pytakow. Wszystkie były pozytywne. Planujemy jej zakup. Myślę, że się sprawdzi, tym bardziej, że jest o relacjach. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *