Poznawać świat i podróżować z dzieckiem palcem po mapie możemy podczas wspólnego układania puzzli.   Puzzle to fantastyczna zabawa i nauka w jednym! Układając np. puzzle z mapami, przekazujemy dziecku wiele ciekawostek na temat: kontynentów, krajów, ludności i zamieszkującej konkretne tereny zwierzyny. Poznajemy nazwy zwierząt, co jest dla nas idealnym tematem do rozmów. Rozmawiamy o tym, co jedzą, w jakich warunkach mieszkają?  Wspólne układanie puzzli nam zawsze sprawia wiele frajdy i gwarantuje dobrą zabawę.  Wakacje to czas dalszych i bliższych podróży, warto może więc sprawdzić na mapie, jaki kierunek obrać  na rodzinny wypoczynek.

Jakie puzzle dla małego podróżnika

Mając w domu małego podróżnika (tu możecie zobaczyć jak urządziłam kącik  małego podróżnika-klik), często rozglądam się za gadżetami, zabawkami, które mogłyby mu się spodobać jeszcze bardziej rozpalić w nim duszę odkrywcy. Na dzień dziecka otrzymał od nas kolejne prezenty związane z podróżami. Wśród tegorocznych prezentów znalazły się między innymi książki podróżnicze z Nelą, puzzle, o których dziś chciałam Wam napisać i sprzęt turystyczny. Szczerze polecam magnetyczną mapę świata Janod, którą dodatkowo można powiesić na ścianie. Polecam też puzzle sensoryczne, o których wspominałam w tym wpisie. Wybierając zabawki dla Jasia, staram się wybierać zabawki, które bawią, jak i uczą. Dlatego dzisiejszy wpis chciałam poświecić puzzlom. Fakt, że na rynku wybór tego typu zabawek jest niesamowity, często powoduje, że sami nie wiemy co wybrać. Nie można też mieć wszystkiego. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się czy dana zabawka zainteresuje nasze dziecko.

Odkrywamy świat układając puzzle z mapami

Układanie puzzli stymuluje rozwój mózgu dziecka już od najmłodszych lat. To znakomity trening pamięci i koncentracji, który dodatkowo uczy rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia. Puzzle rozwijają też wiarę we własne możliwości, ćwiczą sprawność manualną dłoni i cierpliwość.

Puzzle to doskonała zabawka sensoryczna poza aspektem edukacyjnym jest to świetna zabawa nie tylko dla dziecka, ale i dla całej rodziny. Układanie małych elementów z mapami z pewnością zapewni rozwój intelektualny, dodatkowo podczas zabawy pozwoli poznać kraje i kontynenty. Na rynku puzzli z mapami znajdziecie całkiem sporo ciekawych propozycji. My dziś chcemy Wam pokazać trzy bardzo ciekawe propozycje marki Janod i Mudppupy. Zabawki te są solidnie wykonane, kolorowe i naprawdę trwałe. Puzzle to kreatywna, polecaną przez nauczycieli i psychologów forma rozrywki dla dzieci. Dzieci, które są otwarte na poznawanie świata, z pewnością z jeszcze większym zainteresowaniem będą układały puzzle z mapami. Jasiek mógłby godzinami słuchać opowiadań związanych z nowymi miejscami. Cieszy mnie, że zadaje pytania i interesuje się otaczającym go światem.

Aspekt edukacyjny układania puzzli

Aspekt edukacyjny układania puzzli

Zdarzało Wam się usłyszeć od dziecka, że czegoś nie zrobi, bo nie potrafi? Trzeba  mu powiedzieć: potrafisz, dasz radę!  Na pewno da radę , a zobaczycie jakie potem będzie dumne 🙂

 • Układanie puzzli stymuluje rozwój mózgu, doskonali pamięć, uczy logicznego myślenia.
 • Pobudza wyobraźnię i kreatywne myślenie u dzieci.
 • Zachęca do zadawania pytań i poszerzania wiedzy o świecie.
 • Doskonali sprawność manualną od najmłodszych lat, wspomaga rozwój motoryki małej, poprzez dopasowanie do siebie poszczególnych elementów. Wszystkie działania manipulacyjne rozwijają małą motorykę i przygotowują dziecięce dłonie do pisania.
 •  Jest świetnym środkiem treningowym doskonalącym  widzenie przestrzenne.
 • Wspomaga koncentrację, spostrzegawczość o wspomaga rozwój analitycznego myślenia.
 • Układanie puzzli to wspaniała lekcja cierpliwości i wytrwałości w osiąganiu celu.
 • Doskonali zdolność rozróżniania kształtów i kolorów.
 • Zchęca do snucia opowieści związanych z układanym obrazkiem.

Puzzle magnetyczne Mapa Świata — Janod

Puzzle magnetyczne Mapa Świata — Janod

Zestaw magnetycznych puzzli Janod składa się z 92 sztuk bajecznie kolorowych puzzli-magnesów. Powierzchnia każdego z magnesów została pokryta błyszczącą warstwą ochronną, która zabezpiecza je przed zbyt szybkim zniszczeniem. Na puzzlach znajdują się kolorowe nadruki z charakterystycznymi miejscami z poszczególnych regionów kuli ziemskiej i krajów. Układanie puzzli z mapami w przyjazny dla dziecka sposób, pomaga poszerzać wiedzę o otaczającym je świecie. Wspaniała lekcja geografii już dla przedszkolaka.

Puzzle magnetyczne  Mapa Świata  marki Janod to idealna zabawka dla młodych odkrywców! Podczas układania dziecko poznaje nazwy kontynentów, nazwy mórz i oceanów. Ułożoną mapę można powiesić na sznurku, by dekorowała dziecięcy pokój. Magnesy trzymają naprawdę mocno. Na pewno idealnie sprawdzi się w pokoju dziecka, które uwielbia podróże.

jakie puzzle na urodzony dla 6 latka

Puzzle magnetyczne przedstawiają mapę świata z nazwami w języku angielskim. Dla nas dodatkowy aspekt edukacyjny, jakim jest nauka języka angielskiego, jest na duży plus. Nauka języka angielskiego przez zabawę przynosi fantastyczne efekty. Od kilku tygodni z Jasiem uczymy się języka angielskiego poprzez zabawę.

Puzzle w walizce Mapa Świata 300 elementów — Janod

Puzzle w walizce Mapa Świata 300 elementów — Janod recenzja

A teraz pora na  coś dla nieco starszych dzieci. Puzzle Mapa Świata Janod  300 elementów w walizce to zabawka przeznaczona dla starszych dzieci między od 6 do 9 roku życia. Oczywiście w układaniu puzzli nie ma jakiś sztywnych granic. Jeżeli dziecko daje rade wcześniej, nie musimy się sztywno trzymać oznaczeń producenta. Są dzieci, które z puzzlami radzą sobie doskonale w wieku 3 – 4 lat i układają naprawdę duże zestawy. Ja jako rodzic równie dobrze bawię się podczas wspólnego układania puzzli z moim synkiem. Ułożenie 300 puzzli, ale wymaga już większego skupienia i dużo więcej cierpliwości.

Puzzle Mapa Świata Janod

Jakie puzzle dla 6 latka

Podczas układania poznajemy kontynenty i ich mieszkańców, zwierzęta, roślinność oraz aktywności ludzi z całego świata. Piękne grafiki puzzli sprawiają, że maluchy chętnie po nie sięgają. Po raz pierwszy układaliśmy je przed Jasia 5 urodzinami i wtedy nie dał rady sam ich ułożyć. Musiałam mu pomagać. W tym roku nie stanowiło to dla niego problemu, ale potrzebował do tego trochę więcej czasu.

najlepsze puzzle z mapami

Puzzle te składają się aż z 300 drobnych elementów. Ułożenie ich wydaje się niezwykle łatwym zadaniem, ale uwierzcie mi, ułożenia całego obrazka wymaga czasu i tak jak napisałam skupienia. Szczególnie że bardzo kolorowe, pełen szczegółów obrazki nieco utrudniają zadanie.

Puzzle Mapa Świata Janod

Bardzo podoba mi się nowoczesne opakowanie puzzli, które ma kształt okrągłej walizki z uchwytem. Pięknie prezentuje się na półce w dziecięcym pokoju i sama w sobie tworzy dekorację w kąciku mojego podróżnika. Jednym zdaniem to bardzo starannie wykonany produkt z bardzo ładną szatą graficzną, która umożliwia połączenie zabawy z nauką. Układając puzzle, łączy się naukę z zabawą. Mapę możecie zamówić w   Edukatorek.pl

Puzzle Mapa Europy z elementami w kształcie państw — Mudpuppy

Zestaw edukacyjnych puzzli Mapa Europy  -  Mudpuppy

Zestaw edukacyjnych puzzli Mapa Europy  –  Mudpuppy to kolejny świetny zestaw puzzli w naszym domu. Z 70 kolorowych elementów, z których część ma kształt państwa, można ułożyć mapę, która pomaga dziecku poznać wszystkie kraje Europy nie tylko z nazwy, ale też m.in. lokalizacji i kształtu granic.

Zestaw edukacyjnych puzzli Mapa Europy  -  Mudpuppy

Co daje układanie puzzli

nauka przez zabawę, układamy puzzle z mapami

aspekt dydaktyczny układania puzzli

Puzzle są bardzo wytrzymałe a nowoczesny design i ładne grafiki to dodatkowy plus dla tej zabawki. Układanka jest dwustronna. Po jednej stronie znajduje się angielska nazwa państwa i grafika, która przedstawia rzeczy, które są charakterystyczne dla danego regionu, na odwrocie puzzli znajduje się — nazwa tegoż kraju w trzech językach: francuskim, hiszpańskim i niemieckim.

Jakie puzzle dla przedszkolaka

Są to jedne z najciekawszych puzzli w naszych zbiorach. Dodatkowo na każdym kraju namalowane są dwa-trzy symbole, które zachęcają nas do rozmów o różnych miejscach w kraju i za granicą. Puzzle z mapą Europy możecie zamówić w   NoskiNoski.pl

*******

Bardzo się cieszę, że tu jesteś! Mam nadzieję, że wpis Ci się spodobał. Jestem  ciekawa, które  z pokazanych puzzli spodobały się Wam najbardziej?

21 thoughts on “Puzzle z mapami — wybieramy puzzle dla małego podróżnika”

 1. Ale to jest super 🙂 zupelnie inny niż „zwykłe” puzzle. pamietam, ze gdy byłam mala już były takie „zalążki” puzzli, ktorymi jakby uzupelnialo sie obrazek. super!

 2. Ale super puzzle 🙂 Nie tylko dla małego podróżnika 🙂 Przyznam szczerze, że ja z chęcią bym je ułożyła 🙂

 3. Te puzzle są fenomenalne! Szkoda, że mój synek nie przepada za układaniem puzzli. Jedyne po które sięga, to te od Kapitana Nauki. Może te by go zainteresowały. Nie dość, że dostarczają zabawy, to przy okazji dziecko może się czegoś nauczyć. ?

 4. Fantastyczne są te puzzle 😍 obawiam się jedynie, że ilość może trochę zniechęcić moje dzieci 🙁 może za rok je kupimy 😍

 5. Ale genialna forma mapy! Marzę o mapach w pokojach dziewczynek. Żeby patrzyły, żeby pobudzić ich ciekawość świata… Te puzzle wyglądają baaaardzo fajnie, to coś dla nas ! Dziękujemy za inspirację!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *