Dziś inspiracja na urządzanie kącika małego pasjonata podróży. Jak to wszystko ogarnąć o czym pamiętać? Co się sprawdzi dla małego podróżnika? Dziś pokazuję Wam wnętrze dla dzieciaków pasjonujących się podróżami. Tak wygląda kącik mojego 5-latka po małej metamorfizie.  

Wystrój ściany w chłopięcym pokoju

Po remoncie sypialni i zdjęciu ze ściany nad Jasia łóżkiem wysłużonej przez lata naklejki z magicznym drzewem, daliśmy Jasiowi prawo wyboru. Pomysł z mapą podsunął nam on sam, więc my go tylko zakceptowaliśmy. Dodatkowo z pomocą przyszła mi kampania z gadżetami dla małego podróżnika, kampanię którą znalazłam na Zalando Lounge.  Dla Waszej wiadomości, są  to oferty  limitowane czasowo, kto pierwszy ten lepszy 🙂

naklejki mapa świata

Zgodnie z naszą i Jasia pasją  do podróży, postawiliśmy na dzieciącą   mapę świata na ścianie nad łożkiem oraz kilka innych dodatków zwiazanych z pdróżami. Muszę przyznać, zę wyszedł nam całkiem fajny kącik dla naszego  małego podróżnika. Już w grudniu zamówiłam na Zalando Lauge kilka dodatków w stylu podróżniczym, które pomogły mi w urządzeniu kącika podróżnika. Zobaczcie sami jak za sprawą zaledwie kilku dodatków,  można zaaranżować wnętrze dla dziecka kochającego podróże.

Dodatki do pokoju chłopca

Pokój dziecka nie musi być utrzymany w jednym kolorze, warto wziąć pod uwagę, że jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie. Jednak warto pamiętać o oddziaływaniu kolorów na człowieka i przy aranżacji wnętrza wziąć to pod uwagę. Minimalistyczne aranżacje również będą w odpowiedni sposób stymulować dziecko i zachęcać do zabawy i  nauki. W tym przypadku tak naprawdę bardzo dużą rolę odgrywają detale, dodatki. Doskonałymi dekoracjami w dziecięcym pokoju są po prostu  zabawki i pomoce dydaktyczne takie jak: książki, atlasy, puzzle, klocki, globus.

Propozycje na urządzenie pokoju, kącika małego podróżnika?

mapy na ścianie w dziecięcym pokoju

W przypadku miłośnika podróżowania można pokusić się o meble w kształcie skrzyni skarbów lub łóżko w nietypowym kształcie, choć u nas one zwyczajnie nie miałoby racji bytu.   Pokój podróżniczym klimacie   z pewnością będzie zachętą do odkrywania świata. Poprzez wspólne podróżowanie z dziećmi staramy się  zaszczepić w nich chęć do podróżowania i poznawania świata.

Galerie zdjęć z podróży w pokoju

Podczas podróży chętnie robimy bardzo dużo zdjęć, część z nich staramy się wywoływać na papierze. Z pewnością warto wyeksponować najciekawsze fotografie, które wyjątkowo nam się spodobały i przywołują w nas masę cudownych wspomnień z wyjazdów. Z pewnością idealne sprawdzą się do tego różnego rodzaju ramki i ekspozytory na zdjęcia. Ja postawiłam na dekorację drucianą na ścianę od Really Nice Things. Metalowa ramka  na zdjęcia doskonale sprawdziła się jako tło do galerii z ulubionymi zdjęciami mojego małego podróżnika.

W pokoju podróżnika na ścianie

Zdjęcia z podróży dla nas mają ogromne znaczenie sentymentalne. Dlatego, aby dłużej cieszyć się pięknymi wspomnieniami, staram się je wyeksponować np. w ramkach lub jako gazetkę, tak jak ostatnio wspólnie z Jasiem zrobiliśmy nad jego biurkiem. Do wystawy ze zdjęciami z podróży, wykorzystałam metalowy czarny ekspozytor na zdjęcia upolowany na    Zalando Lounge.

Wspaniale też będą wyglądały wybrane zdjęcie i powieszone na sznureczku w dużej starej ramie. Wystarczy je przypiąć spinaczami i gotowe.  Mam pomysł na taką dekorację do pokoju dziennego.  Zdjęcia same w  sobie są piękną dekoracją każdego wnętrza. Wspólne zdjęcia zachęcają do wspomnień oraz przeprowadzania wspólnych rozmów i opowiadania historii z minionych podróży.

Pokój dziecka z pasją

Podróżowanie naprawdę wciąga i może być pomysłem na fantastyczne spędzanie wolnego czasu oraz doskonały pomysł na naukę przez zabawę od najmłodszych lat.  Interesujący kącik z pamiątkami z podróży, wspólnymi zdjęciami zachęcają nas do rozmawiania o podróżach i planowania kolejnych.  Jeżeli Wasze dziecko kocha podróże, to z pewnością przydatne będą dla niego, wszelkiego rodzaju gadżety podróżnicze, książki, puzzle i np. zabawki i gry związane podróżami, które same w sobie będą dekoracją i wystrojem do dziecięcego pokoju. Na rynku jest sporo zabawek, które nawiązują do podróży i poznawania świata. Bardzo często to właśnie tego typu dodatki sprawiają, że pomieszczenie nabiera charakteru.

Dodatki, poduchy  i inne gadżety

Kampania   Really Nice Things na Zalando Lounge

Te piękne dodatki do pokoju udało mi się upolować na wyprzedaży podczas kampanii Really Nice Things na  Zalando  Lauge.    Dekoracje od    Really Nice Things    w podróżniczym stylu stały się inspiracją, by dla Jasia przygotować kącik z  podróżniczymi akcentami.

Dodatki, poduchy  i inne gadżety do pokoju podróżnika
Kocyk i poduszki z podróżniczą grafiką oraz ramka, którą wykorzystałam na zdjęcia pochodzą z kampanii na Zalando Lounge

W kąciku mojego małego podróżnika pojawił się biały koc z nadrukowaną mapą świata, mapa na ścianie oraz galeria zdjęć z podróży, 2 duże poduchy z grafiką związaną z podróżami i ekspozytor na zdjęcia  udało mi się upolować na    Zalando Lounge. 

pOKÓJ MAŁEGO PODRÓŻNIKALampka zrobiona ze zwykłej chmurki zakuponej w Ikea.  Ozdabianiem swojej lampki zajął się Jasiek.  Wystarczyło kilka naklejek z zestawu z rybkami i wyszło nam piękne oswietlenie nad  jego łóżko.  Z pewnością kolorowych i designerskie gadżetów pasujących do pokoju małego podróżnika znajdziecie zarówno w sieci jak i w sieciówkach.

pokój podróżnika, oświetlenie jakie wybrać lampki
Lampka samodzielnie ozdobiona naklejkami

Przestrzeń do odpoczynku, zabawy i nauki, jak to pogodzić?

dla małego fana podróży

Zaraz po wygodnym łóżku i odpowiednim miejscu do odpoczynku to właśnie przestrzeń do zabawy i nauki jest jednym z ważniejszych czynników w dziecięcym pokoju. To one mają bardzo duży wpływ na rozwój zdolności u dziecka. Warto pamiętać, że wszystko to, co otacza nasze dziecko, może inspirować je do pogłębiania wiedzy o świecie i życiu, ale może również utrudniać zasypianie i odpoczynek. Wszystko powinno być dokładnie przemyślane.

Gadżety dla małego podróżnika

Dziecięcą przestrzeń warto zaplanować w taki sposób, aby zapewnić mu możliwość wypoczynku i rozwoju. Dlatego też wszystko powinno być odpowiednio zaplanowane.  Dzieciństwo to najpiękniejszy czas w życiu, a tak naprawdę trwa ciut za krótko.

Mapa na ścianę jako dekoracja do  pokoju małego podróżnika

Mapa na ścianę jako dekoracja do  pokoju małego podróżnika pastelowelove

 Dzieci ciekawe świata, interesujące się geografią i podróżami mają ogromny potencjał, który warto wykorzystać, zapewniając im możliwość jego rozwoju poprzez wspólne podróżowanie.   Kącik podróżnika to powinno być miejsce, które inspiruje do odkrywania i poznawania świata. Chcąc na co dzień inspirować dziecko do poszerzania swojej wiedzy o świecie, warto w pokoju, kąciku podróżnika zainstalować lub   na ścianę nakleić mapę dostępną np. w sklepie Tuliroom.pl. Z pewnością mapa na ścianie to niezliczona ilość pomysłów na aranżacje każdego wnętrza. Warto wybrać taką mapę na ścianę, która będzie współgrała z innymi elementami wyposażenia dziecięcego pokoju.

Jaka mapę na ścianę
Nad Jasia łóżko wybrałam naklejkę w rozmiarze   M – zajmuje ok. 140×70 cm po naklejeniu

Wśród sprawdzonych gadżetów dla małego podróżnika to właśnie mapa jest niezbędnym elementem wyposażenia pokoju małego podróżnika. Mapy sprawdzą się doskonale, jako naklejki na ścianie lub fototapeta. Same w sobie są doskonałym pomysłem na dekorację dziecięcego kącika. Cały świat lub Europa na wyciągnięcie ręki. Ta wdzięczna dekoracja na pewno zaintryguje niejednego malucha.

Mapa na ścianie to fantastyczna pomoc dydaktyczna dla dzieci, która sprawdzi się dla dzieci w każdym wieku. Dla maluchów może być to np. zwierzęca mapa świata, europy natomiast dla starszego dziecka można pokusić się o   polityczną lub fizyczną mapę na ścianie, która poza funkcją dekoracyjną będzie pełniła funkcję dydaktyczną. Idealnie nada się do nauki kontynentów, państw itd.

Mapa na ścianie to dodatkowa pomoc dydaktyczna dla dzieci

Możemy wybrać mapę świata, europy lub tylko Polski. Fajną opcją dekoracji na ścianę są np. mapki zdrapki, na której będziemy mogli zaznaczać miejsca, które udało się nam odwiedzić z maluchem. Na gwiazdkę, Jaś dostał od nas taką mapkę z Polską. Na takiej mapie można zaznaczać miejsca, które już się odwiedziło lub miejsca, które planuje się zwiedzić. Kolorowe mapy zachęcają dziecko do poznawania świata i poszerzenia wiedzy na temat geografii politycznej i fizycznej. Wybraliśmy naklejki ścienne z mapą w stonowanych szarościach, które doskonale zgrały się nam z poduchami i jasnoszarym kocykiem i jasnymi poduchami zamówionymi na Zalando Lounge.

poękne naklejki do pokoju dziecka

Mapy do dziecięcego pokoju zarówno naklejki, jak i plakaty możecie zamawiać w sklepie  Tuliroom-klik.

Pudełko wspomnień Janka –DIY  pudełko na skarby  z podróży  

pudełko na skarby  DIY

Podróże to dla nas zazwyczaj czas wypoczynku i dobrej zabawy.  Z każdej takiej podróży nasze dziecko zazwyczaj przywozi pamiątki.  Ile razy walczyliście ze swoimi dziećmi o ilość przywożonych z wakacji pamiątek. Kamieni, muszelek, szyszek itp. Dla nas często niepotrzebne gadżety, dla naszych dzieci gadżety, które mają bardzo dużą wartość. Jeżeli zdecydujemy się na ich przechowywanie, warto np. pomyśleć o kuferku przeznaczonym na te zbiory. Do tego doskonale będą nadawały się półki, gablotki lub skrzynie na pamiątki i skarby. Ja postawiłam na takie rozwiązanie, chcąc uniknąć bałaganu i walających się w każdym kącie muszelek, zawieszek, kamieni itp.

jak zrobić pudełko wspomnień?

Do zrobienia pudełka wspomnień dla Jasia posłużyła mi drewniana skrzyneczka (kiedyś otrzymałam w niej kwiaty) u nas nic się nie wyrzuca. Wystarczyło ją tylko pomalować białą farbą i ozdobić literą J. Radość ze skrzynki była ogromna, od tego czasu to właśnie w niej mój mały podróżnik trzyma swoje pamiątki z podróży. Znajdują się w niej bilety wstępu, pamiątki, małe upominki kupione w muzeum lub podczas wakacyjnych wyjazdów.

pudełko ze skarbami z podróży

 Jako wyposażenie pokoju, kącika małego podróżnika fajnym pomysłem może być skrzynka ala pudełko wspomnień lub kuferek podróżnika. Warto pomyśleć o mapie, lornetce i kompasie dla małego odkrywcy itp.

super gadżety dla podróżnika

Globus jako jako element dekoracyjny 

Z pewnością globus to podstawowy gadżet wyposażenia pokoju małego podróżnika. Dzięki niemu poznajemy świat w domu. Zaraz po mapie globus jest kolejnym sprawdzonym gadżetem do pokoju małego podróżnika. To gwarancja zabawy i nauki w jednym! Podobnie jak mapy nie służy on tylko i wyłącznie dekoracji, ale stanowią wspaniałą pomoc edukacyjną. Od jakiegoś czasu mamy w domu interaktywny globus z czujnikiem optycznym w kształcie pióra. Jasiek go uwielbia i może przy nim siedzieć godzinami.

Jaki globus dla dziecia

Poza globusem dodatkowymi dekoracjami kącika małego podróżnika są książki i atlasy, puzzle. Puzzle to świetna zabawka gwarantująca wszechstronny rozwój. Fajnym rozwiązaniem dla dzieci 7+, jest połączenie puzzli z grą. Zamówiłam ostatnio dla nas dwa zestawy związane z Polską i ze światem. Clementoni  ma bardzo wiele atrakcyjnych dla dzieci zabawek i gier, które zapewnią rozwój intelektualny i poszerzą wiedzę o świecie. Oferta zabawek Clementoni do zobaczenia tu-klik>>.

Pokój przedszkolaka

Bardzo bogatą ofertę puzzli np. ze zwierzątkami w tym puzzli z mapami ma francuska marka Janod, gorąco polecam dla młodszych dzieci. Starszakom natomiast polecam magnetyczną mapę świata Janod, którą dodatkowo można powiesić.  Wspólne układanie  puzzli sprawia nam zawsze nam wiele frajdy i świetnej zabawy.

Mapa świata puzzle magnatyczne Janod

Puzzle są solidnie wykonane, kolorowe i dość trwałe. Atlasy i puzzle z mapą Polski, Europy oraz świata ma w swojej ofercie również wiele innych wydawnictw.

nauka kontynentów na wesoło

Podróżowanie zarówno kiedyś z trójką starszych dzieci, jak i  teraz już coraz częściej tylko z naszą najmłodszą pociechą, sprawia nam bardzo dużo przyjemności i radości. Uwielbiam przyglądać mu się z ukrycia i obserwować jak wiele radości sprawia mu odkrywanie nowych miejsc, jak chłonie wszystko, co dla niego jest nowe i nieznane. Cudownie jest obserwować, jak poznaje świat po swojemu. Jak zwraca uwagę na rzeczy, obok których my często przechodzimy obojętnie. Jak walczy ze swoimi słabościami i pokonuje własne lęki.

jak urz ądzić kącik podróżnika

Nauka połączona ze świetną zabawą podczas podróży lub w trakcie przygotowywania się do nich pozwala nam zbliżyć się do siebie i pogłębiać wiedzę i danym miejscu! Jak widzicie sami odpowiednio przemyślany i urządzony kącik małego podróżnika z pewnością będzie pomagał w rozwoju intelektualnym i społecznym dziecka.

albik dla przedszkolaka

W naszej domowej biblioteczce ostatnio pojawia się coraz więcej książek poświęconych podróżowaniu. Podróżowaniu oczami zarówno dzieci, jak i dorosłych. Mamy kilka atlasów, które chętnie przeglądamy. Są pełne kolorowych rysunków i ciekawostek. Hitem u nas jest też zestaw Albik ze swoim „Atlasem Świata”. Gadające książki to u nas hit. Jeżeli jesteście ciekawi, jak to działa?, zapraszam do wpisu na blogu-klik. W planach mam zamówić również serię książek pt.: „Nela mała podróżniczka” filmiki z Nelą bardzo go wciągnęły, więc teraz coraz częściej słyszę o książkach z Nelą.

 Mam nadzieję, że Wam też się spodobał nasz podróżniczy klimat.   O naszych podróżach przeczytacie na blogu w zakładce „podróże małe i duże”.  W ubiegłym roku uzbierało się tego naprawdę sporo.  Mam nadzieję, że chęć i pasja do podróżowania zostanie nam na zawsze. Bardzo lubię słuchać jego opowieści mojego 5-latka z naszych wspólnych wyjazdów.

Czym interesują się Wasze pociechy?  W jakim stylu  urządzone mają swoje pokoje?

Polub nas na    INSTAGRAMIE    &   FACEBOOKU

P.s W przygotowaniu mam wpis z gadżetami, zabawkami i pomocami naukowymi dla małego podróżnika. Kto będzie zainteresowany takim zestawieniem?

 

37 thoughts on “Kącik małego podróżnika – wystrój, gadżety, zabawki i pomoce dydaktyczne”

    1. Wielkie dzieki za tak miłe słowa. W sumie przestrzeń dość mała by wymyśleć na niej np łożka ala statek lub inne cuda. Najważniejsze że młodemu się podoba.

  1. Pięknie wszystko że sobą współgra. My właśnie, będziemy urządzać na nowo pokój synka. Bardzo podoba mi się szafa Jasia, świetne rozwiązanie w małym pokoiku. Z chęcią powiedziałabym się, gdzie można taką kupić.

  2. osobiście jestem wprost zachwycona tym co i jak to zrobiłaś!!Małgosia chciałabym chodz w połowie miec takie widzenie co z czym apsuje i zrobic dziewczynka pokój dokładnie w takie jasne kolory!! a ten kącik …no jestem zauroczona..wszytskim .Kazda rzecz ma swoje miejsce i całość…..bomba!!!

  3. Wspaniały kącik! Znalazlosie w nim wszystko co potrzebuje maly podróżnik. U nas jak na razie nie ma konkretnego pomysłu. Ale ten Jasia mnie zaciekawił bardzo ?
    Pomysł na skrzynke ze skarbami strzał w 10!!!

  4. Bardzo ładnie z pomysłem urządzony Jaśkowy kącik…..Małgosiu świetny post jak zwykle wiele podpowiedzi dla nas jak ogarnąć małą przestrzeń. Pozdrawiamy ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *