Pojawienie się nowej osoby w rodzinie wiąże się z ogromną radością. Tradycją jest, że udając się na pierwszą wizytę, kupujemy jakiś upominek. Oprócz zasypywania dziecka kolejnymi zabawkami warto kupić coś także dla młodej mamy, której świat właśnie wywrócił się do góry nogami. Niejednokrotnie jednak stojąc przed sklepowymi półkami, nie mamy pojęcia, co może być przydatne w tym okresie. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych propozycji.

Jaki prezent dla młodej mamy

Liczy się gest

W tym całym zamieszaniu wokół nowej istoty, która przyszła na świat, warto docenić też wysiłek i trud młodej mamy. Idealnie sprawdzi się bukiet kwiatów, który w dzisiejszych czasach wydaje się coraz mniej popularny. Jest on łatwo dostępny i wyraża wiele słów takich jak: wdzięczność, uznanie, szacunek. Jeśli kwiatowy pomysł nie przypadł nam do gustu, a wiemy, że mama jest miłośniczką kawy, możemy kupić dobry kubek termiczny, który przyda się zarówno w domu, jak i na spacerze.

Czas dla siebie

Fajnym prezentem dla młodej mamy może okazać się chwila czasu tylko dla siebie. Tutaj dobrze sprawdzi się karnet na serię masaży, do spa lub na manicure i pedicure. W całym natłoku obowiązków i zajmowaniem się maluszkiem każdy doceniłby możliwość relaksu i odpoczynku.

Innym niezwykle praktycznym i ważnym z perspektywy zdrowia prezentem mogą być konsultacje u fizjoterapeutki uroginekologicznej, która zadba o stan narządów po porodzie oraz przekaże wskazówki, jak je rehabilitować w zaciszu domowym. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkie bezterminowe vouchery, które można zrealizować w dogodnym terminie.

Możemy także podarować czas poprzez ograniczenie marnowania go na inne czynności takie jak na przykład przygotowanie posiłków. Tutaj idealnie sprawdzą się cateringi dietetyczne, które zadbają także o zbilansowany posiłek potrzebny w trakcie regeneracji po porodzie. Możesz także zaoferować swój wolny czas, proponując, że zajmiesz się maluchem przez kilka godzin, w którym mama będzie mogła odpocząć i zrobić to, na co ma ochotę. Możemy tutaj uwolnić wodze swojej fantazji i przygotować np. bon „Dwugodzinny spacer dziecka z ciocią”.

A dla dziecka coś praktycznego

Każde dziecko przechodzi przez pewne stadia rozwoju takie jak na przykład ząbkowanie. Młodzi rodzice często nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić. W tym okresie dzieci bardzo często zarówno z powodu okresu rozwoju psychosomatycznego, w którym aktualnie się znajdują, jak i potrzeby złagodzenia bólu, wkładają różne przedmioty do buzi. Fajnym prezentem w tym przypadku może okazać się miękki gryzaczek z możliwością schłodzenia go w lodówce. Taki podarunek można zestawić z żelem łagodzącym objawy ząbkowania – Anaftin Baby Żel na ząbkowanie. To bioadhezyjny żel doustny, który szybko tworzy niewidoczną warstwę chroniącą dziąsła przed uczuciem dyskomfortu i bólu. Jego naturalne składniki pomagają zmniejszyć ból i zaczerwienienie zmienionych miejsc. Specjalny aplikator wyposażony w silikonowe wypustki masują dziąsła, zmniejszając dyskomfort i objawy związane z ząbkowaniem. Można go stosować tak często jak to konieczne, nie zawiera lidokainy, cukru, parabenów ani alkoholu. Do tego zestawu możemy dodać bawełniany śliniaczek w kształcie trójkąta, ochraniający klatkę piersiową przed typowym dla tego okresu nadmiernym wydzielaniem śliny.

Czy dostałyście jakieś upominki dla Was i z myślą o Was po narodzinach dziecka?

8 thoughts on “Praktyczne prezenty dla młodej mamy”

  1. Praktyczny prezent zawsze mnie cieszył. A najbardziej taki, dzięki któremu mogłam odpocząć lub się zrelaksować, albo po prostu pobyć sama ze sobą, spędzić czas na zakupach. Lubilam dostawać bony do moich ulubionych sklepów. Raz dostałam karnet na masaż. Byłam po nim zrelaksowana jak nigdy! 😉

  2. Do dzisiaj pamiętam jak 9 lat temu dostałam w prezencie soczki malinowe robione przez moją ciocię. Ależ to było miłe! Sama też zawsze staram się pamiętać o jakimś drobiazgu dla młodej mamy – kremie, kawie dla mam karmiących albo specjalnej herbatce.

  3. Bardzo dobrze, że powstał taki wpis, bo nie zawsze wiadomo, co kupić. Czy lepiej coś dla dziecka, czy może jednak tylko dla mamy.

  4. Młodej mamie warto kupić coś w sklepie z akcesoriami dla dzieci, żeby ją odciążyć. Dziecko to duże wydatki, dlatego można kupić coś, co mama i tak musiałby kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *