Kto w dzieciństwie nie marzył o tym, aby mieć swój własny domek ogrodowy? Nie jest tajemnicą, że dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju kryjówki, bazy i miejsca, które dają im odrobinę prywatności, mogą stanowić ochronę przed słońcem w upalne dni lub deszczem w niepogodę. Szczytem dziecięcych marzeń jest zwykle domek na drzewie, ale jeśli nie mamy możliwości czegoś takiego zbudować, to możemy poszukać alternatywy w postaci innych domków ogrodowych, a jest ich całkiem sporo.

Gdzie szukać domków ogrodowych dla dzieci?

Domki ogrodowe dla dzieci znajdują się w ofercie wielu sklepów meblowych, ale również w sklepach budowlanych. Ciekawe propozycje oferują także sklepy internetowe, warto zajrzeć również na serwisy aukcyjne. Aby mieć pewność, że nasza pociecha będzie zadowolona z zakupu, domek ogrodowy dla dzieci wybierz razem dzieckiem, np. w tym sklepie. To bardzo ważne, aby dziecko mogło brać udział w podejmowaniu tego typu decyzji, gdyż wtedy czuje się bardziej odpowiedzialne za dokonany wybór i możemy mieć pewność, że będzie zadowolone.

Domki ogrodowe mają różne rozmiary, są wykonane z różnorodnych materiałów, mogą znajdować się tuż przy ziemi, lub stanowić większą, piętrową konstrukcję. Zanim więc dokonamy zakupu, musimy określić swoje wymagania oraz budżet, jaki jesteśmy w stanie na ten cel przeznaczyć.

Domek ogrodowy dla dzieci – na co zwracać uwagę?

Bardzo ważny jest materiał, z którego zbudowany jest domek ogrodowy. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu tworzywa sztuczne lub drewno. Zdecydowanie bardziej ekologicznym i atrakcyjnym wizualnie materiałem jest ten drugi. Niezależnie jednak, który wybierzemy, musi on spełniać normy bezpieczeństwa, a więc posiadać oznaczenie świadczące o przyznaniu mu certyfikatu CE.

Decyzja dotycząca materiału, z którego powstał domek ogrodowy, jest istotna jednak z różnych innych względów. Każdy typ ma swoje wady i zalety. Plastikowy domek jest znacznie lżejszy, można go dzięki temu przestawiać, ponadto bardzo często takie modele są składane, dzięki czemu można je na okres zimowy schować np. w piwnicy lub w garażu, gdzie nie ulegnie zniszczeniu. Drewniany domek natomiast wymaga więcej pracy, gdyż trzeba go co jakiś czas odnawiać i impregnować.

O jakim domku ogrodowym marzą dzieci?

Wybierając domek ogrodowy dla dzieci, powinniśmy zwrócić uwagę także na jego rozmiary oraz dodatkowe funkcje. Niektóre bardziej rozbudowane wersje domków posiadają w zestawie huśtawki, drabinki i zjeżdżalnie. Można więc stworzyć mini plac zabaw na własnym ogródku.

Jak zrobić domek ogrodowy dla dzieci DIY?

Oczywiście nie trzeba kupować gotowego domku, można go zbudować samem. Ta opcja na pewno przypadnie do gustu majsterkowiczom. Do zrealizowania tego planu potrzebne będą deski lub palety. Bardzo dużo zależy od osobistej wizji i umiejętności technicznych. Pierwszym krokiem musi być zatem stworzenie projektu, a potem czeka nas zakup niezbędnych materiałów, takich jak drewno (chyba że dysponujemy własnymi deskami, paletami lub płytami OSB), gwoździe, śruby oraz wkręty.

Każdy domek ogrodowy DIY może wyglądać inaczej. Część osób zdecyduje się na domek postawiony na ziemi, inni zaryzykują wykonanie projektu na drzewie. Niezależnie od tego, co postanowimy, musimy bezwzględnie mieć na uwadze bezpieczeństwo swoich dzieci.

Marzeniem mojego syna jest domek na drzewie. Może ktoś z Was pokusił się o zrobienie takiego domku dla dziecka! Jakieś złote rady dla nas! Miejsce już mamy, teraz tylko projekt czas i fundusze.

11 thoughts on “O jakim domku ogrodowym marzą dzieci?”

  1. Tak, bez bazy nie ma dzieciństwa 🙂 U mnie domek na drzewie nigdy nie wchodził w grę, ale namiot z koca, fotela i suszarki wspominam z rozżewnieniem 😉

  2. my choć mamy sporą połać trawnika koło domu jeszcze nie urządziliśmy takiego kącika zabaw dla synów. Planujemy postawić domek, aby mieli się gdzie bawić biegając w ciepłe dni do samej nocy. Mąż postanowił zrobić go sam, zobaczymy co się uda stworzyć

  3. Marzyłam o domku na drzewie sama jak byłam mała, dziadek by go nawet zrobił, ale w ogrodzie nie było odpowiednich drzew:/

  4. Ogólnie domek na drzewie to takie trochę marzenie z dzieciństwa nakręcane przez amerykańskie filmy. Ale coraz częściej w Polsce można go spotkać. Nie dziwię się, bo tak naprawdę mając w miarę solidne drewno, odpowiednie wkręty i komplet narzędzi można dzieciakom sprawić wiele frajdy. U mojego sąsiada jest takie cudo i dziatwa ewidentnie zadowolona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *