Krawat jest jednym z najchętniej zakładanych męskich dodatków, a jego historia jest bardzo długa. Są mężczyźni, którzy mogą pochwalić się całą kolekcją krawatów. Różnią się one między sobą szerokością, materiałem i kolorami. Jakie modele są modne i nowoczesne? Nie ulega wątpliwości, że dobrze dobrany krawat może odmienić całą stylizację. Z jego pomocą możemy uzyskać klasyczną i wysmakowaną stylizację, bądź nieco bardziej ekstrawagancką i oryginalną.

Klasyka zawsze na czasie

Moda jest zmienna, a krawaty jej trendom również ulegają. Na przestrzeni lat zmieniało się podejście wobec nich tak jak pożądane kolory. Są takie, które niezmiennie są lubiane od dekad. Mają uniwersalne wzory i dobrze uzupełnią na przykład garnitury ślubne. Tak jak w każdym przypadku – klasyka obroni się zawsze. Jeśli więc nie śledzimy trendów, to lepiej postawić na coś ponadczasowego. Mamy wtedy pewność, że nie popełnimy modowej wpadki.

Najmodniejsze kolory

Zacznijmy od kolorów krawatów klasycznych. Do uniwersalnych barw zalicza się te w kolorze czarnym, bordowym i granatowym. A jak lubimy się wyróżniać i staramy się być z modą na bieżąco, to możemy postawić na coś bardziej innowacyjnego. Przeglądając krawaty męskie, spójrzmy przede wszystkim na takie kolory jak zieleń, niebieski, ciemnobrązowy, ceglasty i czerwony. Te barwy są jednymi z najmodniejszych w ostatnich sezonach.

Co z materiałem?

Kolory to tylko jeden z elementów świadczących o tym, czy krawat jest modny i możemy go założyć. Ważny jest też materiał. Do stylizacji eleganckich i oficjalnych zakłada się krawaty jedwabne. Interesującą i bardzo modną propozycją są krawaty wełniane. Fantastycznie uzupełniają mniej formalne stylizacje i te, w których wykorzystuje się garnitur wełniany. Tak samo do półformalnych i casualowych stylizacji sprawdzają się krawaty bawełniane. Mogą być dosłownie w każdym kolorze i z dowolnym wzorem. Do codziennych zestawień możemy nosić także modele uszyte z lnu. Będą genialnie prezentować się w połączeniu na przykład z chinosami i casualową marynarką.

A może krawat knit?

Bardzo interesującą opcją jest krawat knit, czyli dzianinowy. Prezentuje się zupełnie inaczej, niż tradycyjne krawaty. To coś, co będziemy nosić do casualowej marynarki, swetra lub samej koszuli. Nie jest dobrą propozycją do eleganckiego garnituru. Najczęściej decydują się na niego młodzi mężczyźni. Inną jego charakterystyczną cechą jest to, że zakończenie jest pozbawione charakterystycznego szpicu, zamiast tego jest ono proste. Te i inne interesujące krawaty, jakie rewelacyjnie uzupełnią codzienne zestawienia, możemy znaleźć na stronie www.lancerto.com.

Ważna nie tylko moda

Wybierając krawat, nie zawsze możemy patrzeć na to, co jest modne. Są sytuacje, kiedy moda się nie sprawdza. Przykładem są bardzo kolorowe krawaty bawełniane lub knity. Są modne, mogą urozmaicić stylizację, ale kiedy założymy je do eleganckiego garnituru i przyjdziemy w nich do pracy, raczej nikt nie doceni nas za znajomość trendów. Musimy się więc kierować nie tylko trendami, ale też okazją i tym, czy możemy pozwolić sobie na oryginalność.

*wpis promocyjny marki Lancerto

One thought on “Nowoczesny krawat – czyli jaki?”

  1. Mega przydatny artykuł na temat ważnego męskiego dodatku, jakim jest krawat! Niektórzy mężczyźni nie przywiązują do niego zbyt dużej uwagi. Na pewno ten poradnik będzie pierwszym krokiem do większej świadomości 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *