Wiele osób marzy o kominku. Dla części z nich ma być jednym ze źródeł ciepła w domu. Jednak w większości przypadków myślimy o nim jako o dekoracji. Nie bez powodu miejsce kominka jest w salonie bądź pokoju dziennym, czyli w pomieszczeniu najbardziej reprezentacyjnym.

Kiedy za oknem robi się chłodno, z przyjemnością otaczamy się tym, co daje ciepło i się z nim kojarzy. Nic więc dziwnego, że tak chętnie siedzielibyśmy wtedy przy kominku. Sam w sobie jest fantastyczną ozdobą wnętrza, a jeśli do tego przestrzeń wokół niego zaaranżujemy w nietuzinkowy sposób, efekt będzie znakomity. Jednym z pomysłów, jakie warto wykorzystać, jest mozaika. U tak renomowanych producentów jak Raw Decor jest dostępna w różnych kształtach i kolorach, dlatego możemy ją dopasować nie tylko do stylu aranżacyjnego panującego we wnętrzu, ale także kolorów, jakie w nim wykorzystaliśmy lub planujemy zastosować.

Płytki szklane do wnętrza loftowego

Aranżacje industrialne i loftowe kojarzą się z zimnem i betonem. Wprowadzając do nich kominek, można dodać przyjemnego ciepłego klimatu. Do takiego wnętrza poleca się płytki betonowe i gresowe w odcieniach szarości, ale fantastyczną propozycją może się okazać także mozaika szklana. W przypadku oferty Raw Decor szczególną uwagę warto poświęcić takim propozycjom jak Candy River Pebble i Candy Moon Dust. Są w odcieniu zbliżonym do koloru betonu, a przy tym mają nietuzinkowy okrągły kształt. Wystarczy do takiej kompozycji dodać miedziane dodatki i efekt gwarantowany.

Płytki do wytwornego salonu

W klasycznych i eleganckich wnętrzach doskonale sprawdza się biel. Jest ponadczasowa i współgra ze wszystkimi innymi kolorami. W takim pomieszczeniu ważne są akcenty kolorystyczne. Wtedy też można postawić na czarny zamknięty kominek. Mozaika biała zdobiąca jego okolice będzie eksponować jego piękno i spojrzenie każdego, kto wejdzie do salonu, padać będzie na kominek. Uzupełnieniem takiego wystroju będą stylowe drewniane meble na cienkich nóżkach, marmur i złocone dodatki.

Mozaika do nowoczesnej aranżacji z kominkiem

Wykończenie kominka płytkami to oryginalny pomysł, który z powodzeniem można zastosować w wystroju nowoczesnym. Jedną z atrakcyjnych propozycji jest mozaika diamond, dobrze prezentują się też heksagony i arabeski. Styl nowoczesny ma to do siebie, że daje możliwość zastosowania różnych kolorów. Możemy więc skoncentrować się na płytkach białych, które rozjaśnią wnętrze. Jednocześnie przy kominku dobrze wygląda mozaika czarna, niebieska lub w innym nieszablonowym kolorze. Wszystko zależy od tego, jakie inne barwy zamierzamy wykorzystać.

Płytki przy kominku do stylu hygge

Hygge jest stylem pochodzącym z Danii. Ważny w nim jest przyjemny i przytulny klimat nawiązujący do rodzinnej atmosfery. W takim wnętrzu kominek jest otwarty i słychać trzaskające w nim drewno. W takim przypadku stawiamy na mozaikę w jasnym kolorze, która będzie współgrać idealnie z ciepłem kominka. Poleca się płytki w kolorze betonu lub marmuru, aby budziły skojarzenia z naturą.

  • wpis gościnny Raw Decor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *