Wybór wózka spacerowego to bardzo ważna decyzja. Dobry wózek będzie służył rodzicom przez wiele lat, pozwalając cieszyć się im przy tym długimi spacerami. Zastanawiasz się, jaki wózek kupić? Nie wiesz, który model sprawdzi się najlepiej i zapewni Ci największy poziom satysfakcji? Sprawdź więc, jakie cechy powinien mieć doskonały wózek spacerowy. 

Kiedy dziecko zaczyna już samodzielnie siedzieć, nadchodzi czas, by wózek gondolę zamienić na wygodną spacerówkę. Wózki spacerowe są niezbędnym elementem wyposażenia dla rodziców dzieci, które ukończyło około 7 miesiąc życia. Większość rodziców zgodnie twierdzi jednak, że wybór takiego nowego wózka nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Czy Ty także już o tym wiesz? Masz za sobą godziny spędzone na poszukiwaniach i przeglądaniu ofert, ale wciąż nie wiesz, jaki wózek będzie najlepszy dla Twojego maluszka. Ułatw sobie więc to zadanie i sprawdź, na ja jakie parametry zwrócić szczególną uwagę, by móc cieszyć się pełną funkcjonalnością wózka.

Lekki wózek spacerowy

Wózek spacerowy powinien być przede wszystkim wygodny i praktyczny w przenoszeniu. Będziesz używać go bowiem nie tylko podczas okolicznych spacerów, ale i dalszych podróży, odwiedzin u znajomych i rodziny, na wczasach, czy leśnych wędrówkach. Dlatego też bardzo ważne jest, aby taki wózek ważył możliwie jak najlżejszy. Dzięki temu jego przenoszenie nie będzie wymagało od Ciebie większego wysiłku. To niezwykle ważne, szczególnie jeśli Twoje mieszkanie znajduje się na piętrze. Lekka spacerówka to przede wszystkim wygoda, ale i bezpieczeństwo, ponieważ pozwala Ci zachować całą uwagę dla malucha.

Jakie cechy powinien mieć idealny wózek dla dziecka?

Wózek spacerówka z funkcją składania

Spacerówki doskonale sprawdzają się w podróży. Oczywiście pod warunkiem, że można je łatwo przetransportować. To natomiast jest możliwe jedynie wtedy, gdy wózek wyposażony jest w funkcję składania. Jeśli na co dzień przemieszczasz się samochodem, często wyjeżdżasz, lubisz podróże, to się nie zastanawiaj i wybierz wózek składany. Jest praktyczny, wygodny, a co najważniejsze, zajmuje bardzo mało miejsca. Dzięki możliwości składania bez trudu przewieziesz wózek w bagażniku samochodu, pociągu, czy autobusie.

Wybierając wózek, koniecznie zwróć też uwagę na sposób jego składania. Nie wszystkie systemy są łatwe w obsłudze. Ważne, aby zarówno składanie, jak i rozkładanie było możliwie jak najbardziej płynne i nieskomplikowane. Największy komfort przenoszenia i przewożenia gwarantują wózki spacerowe składane w książkę oraz typu parasolka. Można złożyć je dosłownie jednym ruchem i zajmują minimalną ilość miejsca.

Wózek dopasowany do potrzeb Twoich i dziecka

Wózki spacerowe dostępne są w wielu wariantach. Modele różnią się między sobą wyglądem, parametrami oraz funkcjonalnością. Przy wyborze można się w tym naprawdę pogubić, jednak najważniejsze jest to, aby wybrany wariant miał przede wszystkim zestaw cech przystosowanych do potrzeb Twoich oraz malucha. Dlatego więc dobrze przemyśl, czego oczekujesz i zastanów się nad tym, w jakich warunkach będziesz głównie korzystać z wózka. Małe koła nie sprawdzą się na przykład na trekkingowych trasach. Regulowany podnóżek, czy też regulowane oparcie pozwalają natomiast dostosować wózek do wzrostu oraz wygody dziecka. Pamiętaj też, że klasyczny układ spacerówki to taki, gdzie maluch siedzi przodem w kierunku jazdy. Przekładana rączka lub siedzisko będzie więc dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci, by podczas spacerów móc także patrzeć na dziecko.

My od kilku miesięcy użytkujemy nasz wózek Easywalker Harvey² Premium 2w1, gondola plus wersja spacerowa. Z gondoli byłam bardzo zadowolona o tym jak sprawuje się wersja spacerowa już niebawem będziecie mogli przeczytać na blogu.  Za jakiś czas zapewne rozejrzę się za ultra lekką spacerówką.

Jaka spacerówka sprawdzała się u Was?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *