Mikołajki w Grodzie Kraka to spotkanie, które zostało zorganizowane po raz 3. To tu ostatnio poznałam osobiście kilka wspaniałych mam blogerek w tym (Bezstoska Mama i NieidealnaAnna). Naprawę miło było Was poznać. Na pewno będę ten wyjazd do Krakowa wspominać bardzo długo.  Mikołajki w Grodzie Kraka, stary rynek, smok Wawelski i rodzinny weekend w Kościuszko,  dziś pokażę Wam te wszystkie atrakcje które dla nas przygotowano.

Foto: (BeztroskaMama) a dokładnie (Beztroski tata:)

Kocham Kraków, dla mnie to jedno z piękniejszych miast w Polsce. Dzięki temu, że spotkanie po raz kolejny odbywało się w Krakowie, w tym roku, jak i w poprzednich latach zrobiliśmy sobie wycieczkę. W Krakowie i pobliskiej okolicy spędziliśmy 3 wspaniałe dni zwiedziliśmy, (Ojców i Zamek  Korzkiew), tam też spędziliśmy jedną noc na zamku, czym spełniłam marzenia swoje i Jasia). Opis nocy spędzonej na zamku, atrakcji i ciekawostek z okolicy zostawiam sobie na oddzielny wpis. Mieliśmy czas by pozwiedzać Kraków, stary rynek i inne miejsca, z którymi oboje mamy miłe wspomnienia. W ten weekend w Krakowie trwał Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku, z czego skorzystaliśmy, kupując upominki dla najbliższych i pyszne sery do domu. Relacja z pobytu na zamku i to, co udało się nam tam zwiedzić już niebawem na blogu.

Tymczasem wracam wspomnieniami do Mikołajek

Mikołajki w Grodzie Kraka to wydarzenie, za którego organizacją stały dwie wspaniałe dziewczyny. Nad wszystkim czuwała Klaudia z bloga Niezłe Ziółko i Agnieszka z bloga Mylifestyle, która współorganizowała to spotkanie i wspierała Klaudię w przygotowaniach tego wydarzenia. Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem organizacji. Dziewczyny po raz kolejny udowodnił, że się da. Trzeba tylko chcieć. Wybrały fantastyczne miejsce na to spotkanie, piękny wystrój i klimatyczne wnętrza. Ugościła nas restauracja, „Kto wypuścił skowronka” śmiało mogę napisać, że jest to miejsce przyjazne dla całych rodzin. Idealne miejsce na takie wydarzenie. Bardzo fajnie, że postanowili włączyć się w pomoc Dawidkowi. I o nim teraz chciałabym Wam napisać.

Mikołajki w Grodzie Kraka – to akcja związana z pomocą dla chorego Dawidka. Patronat nad mikołajkami w Krakowie po raz kolejny objęła Fundacja 3-4-Start. A pomóc choremu chłopcu, to był główny cel tego wydarzenia. Wszyscy razem zbieraliśmy pieniądze na chorego Dawidka, który choruje na bardzo rzadką, genetyczną chorobę neurometaboliczną i degeneracyjną ośrodkowego układu nerwowego, zwaną zespołem Leigha.

Zapraszam Was na wzruszający reportaż o Dawidku i Kasi. Ja nie mogłam go spokojnie obejrzeć do końca. Łzy po prostu mnie zalewały. Po raz kolejny zdałam sobie sprawę, że jestem szczęściarą. Mam zdrowe dzieci, (nie piszę tu o infekcjach wieku dziecięcego), mieszkanie, kochającego męża. Czego chcieć więcej?   

A jeśli jutra nie będzie…..

Jeżeli udało się Wam obejrzeć, cały reportaż widzicie sami, że pieniądze dla chłopca i jego rodziny potrzebne i to bardzo. Jeżeli macie chęć mu pomóc, to możecie to zrobić w dowolnej chwili.

Wystarczy przelać dobrowolną kwotę, naprawdę liczy się każda złotówka na konto fundacji   84 1020 2892 0000 5102 0619 7000
W tytule przelewu powinno być wpisane „Dla Dawidka – MIKOŁAJKI W GRODZIE KRAKA”.
Cały czas trwają również aukcje charytatywne na Allegro, gdzie można wylicytować różne gadżety, podarowane przez sponsorów specjalnie dla Dawidka. Wszystkie podarowane przedmioty możesz wylicytować tutaj.

Mikołajki to mnóstwo atrakcji dla dzieci

O atrakcje dla dzieci zadbali:

Bardzo się cieszę że organizatorki zadbały o atrakcje dla najmłodszych uczestników spotkania.  Brawa dla ChemicAl World oraz MyDay.pl. Dla Wszystkich dzieci zapewnione były niesamowite atrakcje. Zadbała o nie ekipa z ChemicAl World ze swoimi warsztatami chemicznymi, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Jasiek mógłby nie odchodzić od stolika z animatorami.

Animatorzy z MyDay.pl po raz kolejny udowodnili, że praca z dziećmi to ich pasja, w fantastyczny sposób zajmowali się maluchami, które aż piszczały i podskakiwały z radości. Pytaniom i eksperymentom nie było końca, a maluchy na pewno się nie nudziły.

Firma Alexander zadbała o dzieci, zapewniając im upominki i moc rozrywki na wydarzeniu, ale również w domu. Na mikołajkach mogliśmy podziwiać wystawę Małego Konstruktora, pobawić się zestawami konstrukcyjnymi i pomalować piaskiem. Nie zapomniano też o fanach gier planszowych i zorganizowano dla nich rozgrywki.

O atrakcje dla dorosłych też zadbano

Nie zabrakło również atrakcji dla tych całkiem dużych uczestników spotkania. W tak zwanym między czasie można było skorzystać z badania składu ciała przeprowadzanego przez Kasię Byrską (Trener Kasia Byrska z RadioActive Body). Bardzo wiele ciekawych informacji na temat swojego ciała, nawodnienia i porad otrzymałam od Kasi. Poradami również służyły Panie z Depilconcept.pl.

Warsztaty dla blogujących mam

Życiowe rozterki i dylematy- zorganizuj swoje życie   

Na początek Izabela Kornet – właścicielka jednoosobowej działalności gospodarczej i autorka bloga www.sukcesrodzisiezserca.pl pokazała nam jak planować swój dzień, tak abyśmy miały czas dla siebie. To było bardzo ciekawe wystąpienie. Iza przekazała nam masę złotych rad jak planować swój dzień a czego starać się nie robić. Mówiła o tym, że planując zbyt wiele i nie możemy temu podołać i często przez coś takiego złościmy się, że coś nam nie wychodzi. Pokazała nam, że czas da się okiełznać, tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić i jak zaplanować swoje życie. Opowiedziała nam o metodzie małych kroków i ja w zupełności się z nią zgadzam. Jasne i dobrze przekazane wiadomości z której wyciągnęłam wnioski i wprowadziłam w swoje życie zmiany. Małe zmiany, ale dla mnie idealne.

W kilku słowach o SEO

Po wystąpieniu Izy swoją wiedzą podzielił się z nami Albert Czajkowski – współzałożyciel i prezes agencji SEM. Było dużo o technikach SEO. W przypadku prowadzenia bloga jest to bardzo istotny element. Dla osób prowadzących strony internetowe SEO to klucz do widoczności w sieci. Tak samo jest z blogami w internecie. Ten wykład był dla mnie bardzo ważnym elementem całości spotkania, jakim były Mikołajki w Grodzie Kraka. Każda ciekawostka czy podpowiedź jest dla nas bardzo cenna, a wiadomości, które zdobyłam na spotkaniu, już staram się wykorzystywać w pozycjonowaniu swojego bloga.

Konkursy ze wspaniałymi nagrodami

Podczas spotkania organizowane były również KONKURSY z nagrodami. Udział w konkursach mógł wziąć każdy. Napiszę tylko, że nagrody były fantastyczne. Brawa dla sponsorów. Mnie udało się wygrać puzzle dla synka. Do wygrania była między innymi książka autorstwa Katarzyny Targosz „Szlak Kingi” a nagrodę ufundowało Wydawnictwo eSPe.

Spotkanie z Mikołajem

Pod koniec spotkania do sali, w której bawiliśmy się z dziećmi, zawitał długo wyczekiwany gość z brodą. A jaką miał śliczną Mikołajkę u swojego boku. Dzieciaki były niesamowicie zainteresowane, dzielnie podchodziły do Mikołajka po upominki, Jaś zdobył się na powiedzenie wierszyka, którego specjalnie dla Mikołaja się nauczył. Dużo radości, uśmiechów i zabawy prezentami.

Słodkie zakończenie i czas powrotu

Nie mogło być inaczej, na zakończenie naszego spotkania zaserwowano nam piękny tort, wykonany przez Słodką Krainę Czarów. Kolejny pyszny kawałek tortu produkcji Ani dołożył mi w boczki kilka cm. Dzieciaki nie mogły się doczekać, kiedy Panie go pokroją i troszkę go zaczęły podgryzać z każdej strony. I chyba wiedzieli, po co czekają. Tort był bardzo smaczny.

O utrwalenie każdego momentu na mikołajkach zadbała Iwona z Kocie Kadry, która starała się uchwycić każdy istotny szczegół i moment. Dziękuję za pamiątkową sesję świąteczną, to z kolei dzieło Izy i Justyny z Kocie Kadry. A to nasza pamiątkowa fotografia. Wyszliśmy na niej całkiem  fajnie. Można było przebrać się w cudne stroje do sesji, które wypożyczyli Megastroje.pl. W łapkach Jasia przepiękna maskotka od pracowni   MAFAF Wypożyczone specjalnie do sesji.

Na zakończenie chciałabym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w jego przygotowanie oraz sponsorom. O prezenty w postaci gier planszowych dla dzieci jak już wcześniej wspomniałam, zadbała firma Alexander. O upominki dla grzecznych mam zadbała firma  Eveline. Błyszczyk to mój hit nr jeden.

Miłym i słodkim akcentem zakończyły się Mikołajki w Grodzie Kraka. To był już mój 3 wyjazd do Krakowa związany z Mikołajkami i pomocom innym. Bardzo dziękuję, że mogłam uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. Kolejna porcja cudownych wspomnień. Czekam z niecierpliwością na kolejną edycję, może nadal będę prowadziła bloga i będę mogła wspierać tak fantastyczne wydarzenie.

Hotel Dwór Kościuszko-miejsce   godne polecenia

Po zakończeniu spotkani udaliśmy się na wspaniały i zasłużony wypoczynek. Hotel Dwór Kościuszko po raz drugi dostarczył mi fantastycznych wspomnień. Pierwszym razem miałam przyjemność nocować tu podczas gali finałowej„Kobiety dla kobiety”, o której mogliście przeczytać na blogu. Wtedy tez pomyślałam, że cudownie byłoby tu zabrać moich kochanych mężczyzn. I nadarzyła się ku temu okazja właśnie podczas mikołajek w Grodzie Kraka. Cudownie było wypocząć w jego pięknych wnętrzach i jasnym i przestronnym apartamencie.

Jasiek był bardzo zaskoczony naszym apartamentem (jak szalony biegał z pokoju do pokoju i piszczał z radości).  Dostał swoje małe łóżeczko, myślałam że będzie się buntował, ale bardzo grzecznie w nim zasnął, taki był zmęczony. Choć w nocy i tak zawędrował do nas.

Kiedy zasnął Jaś, pewnie się domyślacie, że po tak męczącym dniu padł od razu, nareszcie mieliśmy czas by ze sobą pobyć, obgadać parę spraw, nie śpiesząc się nigdzie na spokojnie oddać się błogiemu lenistwu.

Rano po przebudzeniu zaczęliśmy od kawy, a Jaś postanowił troszkę pomalować.  Bez książek i kolorowanek nigdzie się nie ruszamy.   Tak zaczęliśmy  nasz ranek w Krakowie.

Rankiem na werandzie zjedliśmy śniadanie i poszliśmy zwiedzać okolicę. Muszę jeszcze wspomnieć, że śniadanie było przepyszne. Po raz kolejny mogłam nacieszyć oczy widokiem przepięknego zimowego ogrodu.  Musi tam być pięknie na wiosnę i zimą, jak już spadnie śnieg i wszystko pokryje białym puchem.

Fantastycznie, że w pobliskiej okolicy znajduje się piękny park i plac zabaw dla dzieci, oraz zewnętrzna siłownia dla dorosłych. Wokoło jest sporo zieleni i miejsca do spacerowanie.

 

Nie często mam, okazję bywać w tak urokliwych miejscach, jak Hotel Dwór Kościuszko. Jasne wnętrza, piękny wystrój, wspaniała jasna, przestronna weranda. W apartamencie, w którym nas zameldowano w 2010 roku spał Prezydent Ukrainy Juszczenko. To taka ciekawostka, jakich gości hotel miał w swoich gościnnych progach. Do dziś pamiętam smak kawy o poranku, którą przygotował dla mnie mąż i zupełnie nie ważne, że była to 6 rano. Kawa smakowała wybornie.

Po południu zjedliśmy pyszny obiad. Sama nie wiem, jak kuchnia to zrobiła, ale kucharz wyczarował dla mojego głodomorka zupę pomidorową w ciągu kilku minut.  To był miły weekend, cudowny czas spędzony z moimi cudownymi chłopakami.

Po obiedzie przyszła pora na pożegnanie się z tym cudownym miejscem. Hotel jest wręcz idealny na tego typu wyjazdy. Nie w samym centrum, a jednocześnie blisko, cudowna obsługa mogę śmiało napisać na najwyższym poziomie dbała o nasz komfort i wypoczynek. Bardzo eleganckie i przytulne wnętrza zachęcały nas, by zostać tam nieco dłużej. Jednak wiecie, urlopy, mąż i tak wziął dodatkowy wolny dzień w pracy. Więc chcąc nie chcąc mogliśmy ciszyć się wypoczywanie w nim tylko jedną nockę.

Oboje kochamy podróże a każde nowe miejsce na mapie naszych podróży to wspomnienia, które zostają na zawsze. I tym chcemy zarazić Jasia, starszy syn Kacper już coraz częściej chodzi własnymi ścieżkami. I tym razem nie dał się namówić na wspólny wyjazd. Już niebawem na bloga wskoczy wpis związany z podróżami, które wpisały się w kalendarz tego roku. Podróże Szklakiem Orlich Gniazd. Mamy ambitny plan odwiedzić z Jasiem wszystkie zamki zaznaczone na mapie.

Jeżeli szukać czegoś ekstra w Krakowie to miejsce jest idealne. 

Hotel Kościuszko
ul. Papiernicza 3
31-221 Kraków, Polska

Mikołajki w Grodzie Kraka- podsumowanie

Partnerzy licytacji:

Alexander Toys | Tania Książka | Mafaf  | Paerla | Projekt planner | Tron | Robotowo | Katarzyna Targosz | Foxgames.pl | Heart Made 4 Kids | Ga-gatki on-line shop | Wydawnictwo Oficynka | Sylveco | Media Service Zawada| Misie, królisie i przyjaciele | Turkusowa Kropka | Helpa | Fanaberie

Partnerzy paczek mikołajkowych:

Eveline | Tania Książka | Tron | Projekt Planner | Foxgames.pl | Verona Cosmetics | Equilibra | Media Rodzina | Marion | Alexander Toys | Ziaja | Wydawnictwo eSPe | Katarzyna Targosz | Media Service Zawada | Fiszki | Foxgames.pl | Wydawnictwo Oficynka | Helpa | Fanaberie

Organizatorzy:

Niezłe Ziółko | MyLifestyle

Miejsce:

Kto wypuścił Skowronka?

Partnerzy wydarzenia: 

Fundacja 3-4-Start | Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne Tęcza | Słodka Kraina Czarów | Chemical World | My Day | Trener Kasia Byrska z RadioActive Body | Megastroje.pl | Kocie Kadry | Depil Concept | Alexander Toys | Mrs. Sporty | 8 powers | Rysunki Anny L | Baby Milk

Prelekcje:

Iza Kornet – sukcesrodzisiezserca.pl | Albert Czajkowski – semanticad.pl 

Numer konta Fundacji: 84 1020 2892 0000 5102 0619 7000, tytuł do przelewu “Dla Dawidka- MIKOŁAJKI W GRODZIE KRAKA”

Licytacje na Allegro Charytatywnie: TUTAJ  

21 thoughts on “Mikołajki w Grodzie Kraka, stary rynek, smok Wawelski i rodzinny weekend w Kościuszko”

  1. Mikołajki w grodzie Kraka to juz kultowe spotkanie aż mi żal ze nie mogliśmy tam być Btw świetna miejscówka musze zapisać sobie by przy kolejnym pobycie w Krakowie moc wykorzystać

  2. Odkąd wyjechałam z Krakowa zawsze wspomnienie o nich wywołuje we mnie bardzo ciepłe uczucia i tęsknotę, co tu dużo mowić 😉 Bardzo ciekawe wnętrza, aż miło pooglądać!

  3. Fajnie przeczytać przypadkiem relację z wydarzenia, przez które udało mi się nawet przemknąć 🙂 Żałuję, że nie wiedziałam o ty,m, że blogerska ekipa siedzi i ucztuje „piętro wyżej” 🙁 Ale znalazła Was… moja córcia uwielbiająca się wspinać po schodach 😉 Zapraszam do Krakowa jak będzie cieplej – na kawkę i koniecznie do spotkania przy kolejnym, tak fantastycznym evencie! Uściski! 🙂

  4. Świetne wydarzenie. Zgodzę się z tym, że Kraków to świetne miejsce. Naprawdę jest tam wiele do zwiedzania i trzeba dużo czasu aby zobaczyć najważniejsze miejsca i zabytki. Pozdrawiam i życzę jeszcze więcej ciekawych podróży 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *