Memo jest to chyba jedna z pierwszych gier poza puzzlami, w które graliśmy z Jasiem. Początkowo wybierałam tylko takie z obrazkami do zobaczenia tu (klik). Teraz jednak zdecydowałam się na bardziej zawansowaną opcję i są to obrazki plus pierwsza literka przedmiotu z obrazka i jest to „Memo od A do Ż”. Popularna gra polegająca na odnajdywaniu par. Uczy podstaw alfabetu, trzeba łączyć obrazki przedstawiające przedmioty oraz pierwsze litery ich nazw. My wspólnie z Jasiem od jakiegoś czasu bawimy się w poznawanie liter i czytanie.

Jak nauczyć dziecko alfabetu podczas zabawy w „Memo od A do Ż”? Gra „Memo od A do Ż” to super sposób na naukę literek.

W życiu dziecka przychodzi taki moment, w którym dzięki pomocy dorosłych zaczyna pociągać go świat literek. Każde dziecko oczywiście jest inne i należy podchodzić do niego indywidualnie i rozbudzać w nim chęć nauki literek i poznawania alfabetu, jednocześnie pamiętając o tym by go do niczego nie zmuszać. Najmłodsze dzieci najłatwiej jest nauczyć liter za pomocą zabaw i gier. Tak też jest właśnie u nas.  Na naukę literek mamy zdecydowanie jeszcze czas, ale Jaś sam wciąga mnie do tych zabaw. Dlatego zabawa Rozpoznaje i potrafi wskazać większą część alfabetu i złożyć z nich prosty wyraz mama, tata, oko, kot. Podczas zabawy uczymy się też literować, na sylaby przyjdzie jeszcze pora. Widząc jego zainteresowanie czytaniem, staram się go nie ograniczać ze względu na wiek, tylko zachęcać do zabawy z literkami i nauki, ale tylko i wyłącznie przez zabawę. Chcecie poznać nasz sposób na naukę przez zabawę? Zapraszam zatem dalej.

Co znajduje się w pudełku?
Zawartość pudełka:
• 54 kartoniki z literami (27 par obrazków które dziecko ma połączyć ze sobą),
• instrukcja.

IMG_1743

IMG_1744

IMG_1745

IMG_1747IMG_1766

IMG_1767

Memo to dosyć popularna gra dla przedszkolaków, która polega na odnajdywaniu par. Gra uczy zapamiętywania i ćwiczy pamięć. Polecam szczególnie dzieciom powyżej drugiego- trzeciego roku życia. Jest to super gra dla całej rodziny, mogę spokojnie napisać, że już 2 lub 3-latek doskonale sobie z nią poradzi.
Nasze sposoby na zabawę:
• Odnajdywanie par, duża litera i obrazek na kartoniku odpowiada obrazkowi z małą literą,
• segregacja kolorami,
• układanie prostych wyrazów- ja literuję a Jaś, stara się je układać,
• liczenie kartoników.

IMG_1758

IMG_1757

IMG_1759

Co daje gra w karty MEMO „Memo od A do Z” oprócz doskonałej zabawy z dzieckiem? Gra „Memo od A do Ż” to doskonały sposób na naukę literek.

• Memo to ćwiczenie spostrzegawczości i pamięci malucha,
• Grając w memo uczymy malca koncentracji, wytrwałości, i cierpliwości
• Poznajemy litery poprzez zabawę, dzieci tak szybko wszystko łapią, że czasem jest ciężko uwierzyć.
• To doskonała okazja do poznawania kolorów i nazywaniu ich. Segregacja liter ze względu na kolor.
• Dobrą zabawę i wspólnie spędzony z dzieckiem czas to na pewno.

IMG_1783

IMG_1790

IMG_1791

IMG_1793

IMG_1795

IMG_1785

IMG_1808

IMG_1803

IMG_1809

Zabawa z literkami dzięki „Memo od A do Ż” Granna może przynieść niesamowite efekty w krótkim czasie. Gra to doskonały sposób na naukę literek.

Bardzo ładnie i solidnie wykonana. Tabliczki z rysunkami są dosyć twarde i odporne. Obrazki przedstawiają przedmioty oraz pierwsze litery ich nazw i są wykonane bardzo porządnie, na grubej dosyć wytrzymałej tekturze. Niezwykle prosta i czytelna grafika na kartonikach jest odpowiednia dla dzieci już od 2 roku życia. Wracając do grafik, to są one niezwykle kolorowe dla mnie za kolorowe. Sama nie wiem czy nie przesadzono tu nieco z pstrokatością. Jednak wiem, że tu chodzi o upodobania małych graczy, i jak dziecko ma do wyboru kolorowe kartoniki lub mniej kolorowe lub czarno białe to zazwyczaj wybiorą kolorowe. Nie wiem jak to jest z prawidłowym wzorcem liter których uczy się nasz maluch, ale to jest tyko zabawa a nie obowiązek.  Tu  ma być wesoło, kolorowo i zabawnie.

Dla nas to ciekawa gra, która ćwiczy w dziecku spostrzegawczość, pozwala na naukę liter. A wszystko podczas doskonałej zabawy. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Zamknięta w bardzo ładnym kolorowym opakowaniu za nieduże pieniądze. Chyba każdy z nas miał w dzieciństwie choć jeden komplet kart memory? Ja pamiętam swoje pierwsze memory wykonane przez moją starszą siostrę i bardzo żałuję że się nie zachowały. Inne memo, które często wygciągamy z szuflady możecie zobaczyć tu (klik) i tu (klik). „Memo od A do Ż” możecie zamawiać na stronie sklepu Granna (klik).

Gra „Memo od A do Ż”

Wydawnictwo: Granna

Wiek graczy: 4- 8 (My gramy w nią z 3 latkiem)
Liczba graczy: 2-4

Zapraszam serdecznie na stronę 13226937_253631751692927_110721789273488289_n  gdzie znajdziesz bardzo dużo   ciekawych propozycji na gry i zabawy z dziećmi.

21 thoughts on “Gra „Memo od A do Ż” to doskonały sposób na naukę literek”

    1. Oj tak, to wszystko przed nami. Choć już słyszałam teksty po co ty go tak męczysz. My jednak wszystko robimy na zasadzie zabawy a Jaśka to kręci jak nie wiem co.

    1. Nic na siłę u nas zaczęło się od czytania tablic rejestracyjnych na autach jak wracaliśmy z przedszkola. Jaś pokazuje mi w gazetach, na bilbordach i odczytuje po kolei.

    1. Napisz mi czemu bezczelna reklama, u nas zabawa w memo jest fajną rozwywka dla mojego 3 latka, nie jest to jednyny zestaw Memo u nas. Jest to typowa recenzja gry, ani tam zachwyków nią i och achów. Wracając do grafik, to są one niezwykle kolorowe dla mnie za kolorowe. Sama nie wiem czy nie przesadzono tu nieco z pstrokatością. A karton z którego są zrobione w miare wytrzymały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *