Zapraszam Was do udziału w konkursie w którym sponsorem nagrody jest  Wydawnictwo Pentliczek.

Nagrodami w konkursie są :

10491261_623893931045095_9093874380433191344_n

Nagroda nr  1-  to  Zestaw do nauki czytania Nagrody  2-4 –  to zestaw książeczek z Seri czytam globalnie : Jaś i Maja, Emu i dodo, Miś i but.

A poniżej zadanie do wykonania dla Was bo rodzice jak najbardziej muszą  włączyć się w tą zabawę 🙂 Ale warto się postarać bo nagrody są super.

Przyjrzyj się jak wyglądają tablice wyrazowo-obrazkowe Wydawnictwa Pentliczek i przeczytaj jak łatwo i przyjemnie jest się bawić z dzieckiem w czytanie globalne. (Przydatne linki na końcu). Wykonaj (najlepiej z dzieckiem, jeśli nie jest za małe) 5 tablic, na wzór tych z Wydawnictwo Pentliczek .

Wśród 5 tablic jedną z nich niech będzie imię dziecka (dwustronna, wyrazowo-obrazkowa z fotografią lub rysunkiem dziecka). Drugą tablicą niech będzie wyraz „czyta”. Ta będzie jednostronna. Pozostałe trzy tablice: jeszcze jeden czasownik (jednostronna tablica) i dwa rzeczowniki (dwustronne, wyrazowo-obrazkowe tablice), wymyślcie sami. Zapytaj, jaki wyraz na tablicy chce dziecko. Pamiętaj o czarnej i pogrubionej czcionce – to bardzo ważne!

Tak przygotowanymi tablicami baw się z dzieckiem. Zrób zdjęcie z zabawy i wyślij nam swój komentarz ze  spostrzeżeniami jak tak zabawa podoba się Waszemu dziecku 🙂  My umieścimy zdjęcie i komentarz na Facebooku !

Pomocne mogą okazać się linki poniżej które Wam pomogą w wykonania  tego zadania . Jak się bawić? Jak wyglądają tablice?

 www.wydawnictwo-pentliczek.pl/news/13/17/Zestaw-do-Nauki-Czytania-Malych-Dzieci-1-6-r-z.html

www.czytanieglobalne.edu.pl/?page_id=44

www.czytanieglobalne.edu.pl/?page_id=107

oraz nasze wpisy z bloga możecie podejrzeć TU.

Oraz mała podpowiedź by nie pojawiały się błędy na kartkach. Jeżeli piszemy imię  dziecka pamiętajmy że imiona  powinny mieć na poczatku wielka literę. Tam, gdzie musi być wielka – wielka być musi, koniec, kropka!

Nie odważylibyśmy  się  ilustrować czasowników, jako że ilustracje MUSZA byc jednoznaczne. Przy małych dzieciach NIE  MA  MIEJSCA  NA  WATPLIWOSCI. Więc wszystkie napisy z czasownikami niech będą bez ilustracji:)

Regulamin konkursu

 1. Należy polubić profil Jaśkowe Klimaty  i  Wydawnictwo Pentliczek na Facebook’u.
 2. Udostępnić plakat konkursowy na fb oraz zaprosić do zabawy 2 osoby pod plakatem.
 3. Wysyłając zdjęcie zgadzasz się na jego publikację na profilu Jaśkowe Klimaty na fb i ewentualnie na blogu . Oraz zdjęcia/ filmiki będą zamieszczone na Facebooku i youtubie. Oraz na fb Wydawnictwa Pentliczek
 4. Wysłać zdjęcie może być kolaż (max 3 zdjęcia) na maila: jaskoweklimaty@wp.pl przedstawiające wspólne chwile z dzieckiem w trakcie zabawy zrobionymi przez Was kartami plus komentarz dotyczący zabawy z dzieckiem.
 5. W zgłoszeniu podaj : Twoje imię i nazwisko, link do profilu na fb oraz imię i wiek dziecka / dzieci na zdjęciu.
 6. Konkurs trwa od 15.05.2015 do 08.06.2015
 7. Wyniki opublikujemy w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu
 8. Jedna rodzina jedno zgłoszenie
 9. Wysyłka nagród na terenie Polski.
 10. Dane do wysyłki wysyłasz w ciągu 3 od daty podania wyników.
 11. Wybór prac nagrodzonych

Jury w składzie (Wydawnictwo Pentliczek) i Jaśkowe Klimaty wybierze jedno zdjęcie/filmik i komentarz, które są zdecydowanie najciekawsze, kreatywne, najładniejsze, czy zabawne. Ocenie podlegają karty, treść komentarza (która jest dowolna, może to być spostrzeżenie odnośnie metody, wspomnienie, opis zastosowanej zabawy, co przyjdzie do głowy, pomysł też się liczy) oraz atmosfera zdjęcia, czy filmiku. Nie są potrzebne umiejętności fotografowania, nagrywania filmów, czy piękny plan, stroje, czy makijaże!  Nagroda to Zestaw do nauki czytania.

Następne trzy nagrody (pakiety książeczek) zostaną rozlosowane wśród pozostałych uczestników.

Plakat konkursowy  po kliknięciu w link poniżej https://www.facebook.com/779750948730690/photos/a.780137438692041.1073741828.779750948730690/876034842435633/?type=1&theater

Wyniki konkursu

Po burzliwych obradach nagrodę nr 1  Zestaw do   nauki czytania otrzymuje Pani

Agata Kochańska

Kolejne nagrody czyli zestawy książeczek otrzymują

Katarzyna Pe

Patrycja Głogowska

Klaudia Anita Czapkiewicz-Ziółek

Bardzo serdecznie gratuluje zwycięzcom , możecie podziękować Jasiowi za wylosowanie  Waszych nazwisk:) I jeszcze raz dziękuje za wspólna zabawę i mam nadzieje że karty które zrobiliście dla swoich dzieci będą wam długo służyły.

Filmik z losowania dostępny będzie na FP.

IMG_5292

DSC00210 DSC00212 DSC00214 DSC00215

2 thoughts on “Konkurs z okazji Dnia Dziecka z Wydawnictwem Pentliczek”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *