Kompletowanie wyprawki dla noworodka to jednocześnie świetna zabawa, i spore wyzwanie. Zazwyczaj pierwszy raz spotykamy się z nazwami oraz rozmiarami ubranek niemowlęcych. Jak ubrać niemowlaka, ile i jakich ubranek kupić, aby wystarczyło do pierwszej wyprawki? Dzisiaj napiszę Wam kilka słów o szykowaniu ubranek dla dziecka, i skupię się na ciuszkach od Polskich producentów.

Kompletujemy wyprawkę u Polskich producentów

Podstawy kompletowania wyprawki dla noworodka

Kompletowanie wyprawki  dla noworodka zaczniemy od podstaw. Wyprawka niemowlęca składa się z różnych akcesoriów niemowlęcych, kosmetyków, oraz ubrań dla noworodka. Ubranka dla niemowlaka są też często określane jako bielizna niemowlęca, ponieważ ubieramy je dziecku zarówno na dzień jak i na noc. Bielizna niemowlęca dla malutkiego dziecka to pajacyki i śpiochy, body, kaftany, oraz czapeczki niemowlęce, łapki i skarpetki. Panie które tworzą sklep z ubrankami dla niemowląt fazymazy, najczęściej odradzają kupowanie zbyt dużej ilości ubranek. Sama się o tym przekonałam. Szczególnie ubranek do pierwszej wyprawki dla dziecka. Dlaczego lepiej kupić mniej ubranek, i na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jaki rozmiar ubranek kupujemy do pierwszej wyprawki?

Pierwszy rozmiar ubranek niemowlęcych jakie nosi dziecko, to zazwyczaj rozmiar 56. Numerek w rozmiarze to wzrost dziecka. Ciuszki w rozmiarze 56 są pierwszymi ubrankami które nosi dziecko, ale jednocześnie te ubranka są noszone najkrócej. Maleństwo wyrasta z nich bardzo szybko, właśnie dlatego w wyprawce powinny znaleźć się też inne rozmiary. Z tego powodu do wyprawki szykujemy ubranka w rozmiarze 56, oraz ubranka w rozmiarze 62. Niektóre dzieci rodzą się większe, i wtedy od razu zaczynają od rozmiaru 62. Najdrobniejsze maluszki noszą natomiast rozmiar 50, który jest przeznaczony dla wyjątkowo drobnych dzieci, oraz wcześniaczków. Ubranka w rozmiarze 56 i 62 szykujemy w ilości kilku sztuk z rozmiaru i modelu. Lepiej będzie domówić na szybko więcej ubranek, niż zostać z ciuszkami które są już za małe, a nigdy nie zostały założone. W sklepie fazymazy paczki są wysyłane z dnia na dzień, więc potrzebne ubranka docierają do klientów bardzo szybko.

wyprawka dla niemowlaka

Jakie ubranka kupić do wyprawki dla dziecka?

Wiedząc już jakie rozmiary i ilości ubranek kupić, teraz opowiem Wam trochę o różnych modelach ciuszków niemowlęcych. Jak wspomniałam wcześniej, wśród najpopularniejszych ubranek wyróżniamy body, pajacyki, śpiochy, kaftany, i półśpiochy. Najbardziej praktyczne i popularne są body niemowlęce, które łączymy z legginsami lub półśpiochami. Body to bluzeczka rozpinana w kroku, i na ramionku lub przez środek. Łatwo ją założyć, i rozpiąć do zmiany pieluszki.

cienkie ubranka niemowlęce

Kolejne ubranka to pajace, które są jednoczęściowym ubrankiem zakrywającym prawie całe dziecko. Jako zamiennik pajaca ubieramy też śpiochy z kaftanem, w których mamy trochę więcej rozpinania, ale maluszek jest lepiej opatulony. Na wielu forach znajdziecie mnóstwo opinii o pajacach i śpiochach. Ciężko jest jednoznacznie ocenić co jest wygodniejsze, dlatego najlepiej jest spróbować samemu oba rodzaje ubranek.

Kupujemy ubranka niemowlęce Polskich marek

Szykując ubranka niemowlęce do wyprawki na pewno spotkasz się z mnóstwem kolorowych, pięknych ciuszków. Ja polecam Ci wybierać ubranka niemowlęce Polskich producentów. A jest z czego wybierać, i czym się chwalić. Są wspaniałe Polskie marki niemowlęce, które tworzą piękne i bezpieczne ubranka. Takie marki ubranek jak Mrofi, Nini, Cottonki, Pinokio, Marija, Bamar Nicol i wiele innych znajdziesz w sklepie fazymazy. To mięciutkie ubranka które są szyte w Polsce, z certyfikowanych i bezpiecznych materiałów. Design ubranek cieszy oko, a bezpieczne dodatki i nadruki zapewniają spokój i pewność. Skóra noworodka jest bardzo delikatna, dlatego szczególnie ważne jest aby dziecko miało styczność z dobrej jakości ubrankami. Zwracajmy uwagę na miękką i przewiewną bawełnę, bawełnę organiczną, bezniklowe napki, czy bezpieczne nadruki wodne na ciuszkach. W wcześniejszym wpisie możecie zobaczyć co znalazło się w naszej wyprawce dla Ani – klik.

Gdzie zazwyczaj kupujecie ubranka dla dzieci? Czym się kierujecie wybierając ciuszki dla niemowlaków? 

12 thoughts on “Kompletujemy wyprawkę u Polskich producentów”

  1. Ja ci powiem Gosiu, że przy Kali to już ani jednej ciuszka nie kupiłam 🙈 w rodzinie same dziewczyny, a ja jakoś tak podświadomie nigdy nie oddałam nikomu ciuszków, które kupowałam Rozalce. I to były również głównie polskie marki, po 7 latach i na czwartym z kolei dziecku nadal prezentują się świetnie 🙂

  2. Pamiętam jak kompletowałam wyprawkę dla moich bliźniaków. Teraz wiem, że wiele rzeczy okazało się zbędnymi, inne musiałam dokupić. Wszystko wychodzi w tzw. praniu :).

  3. Mnie moje dzieci za każdym razem „wykiwały”. Tomek był niespełna 2kg i wszystkie ubranka były OLBRZYMIE dla niego, sla Leoska przygotowałam malutkie to urodził się ponad 3kg, a dla córeczki już miałam wszystko co było żeby już w dniu narodzin mąż nie musiał jeździć i szukać odpowiednich ubranek.

  4. Oczekując na pierwsze dziecko na kupiłam tych różnych ubrane jak szalona. Okazało się, że mój synek był malutki i 56 bylo nawet za luźne. Szybko jednak przeszedł na 62. Kaftaniki, pajacyki i śpiochy nie sprawdziły się ani przy pierwszym ani przy drugim dziecku. Najlepsze były body i półśpioxhy. Tych ubrane byli najwięcej.

  5. Jak to szybko leci, niemal chwilę tego mówiłaś o tym że jesteś w ciąży a już czas kompletować wyprawkę i lada moment księżniczkę witać na świecie. A polskich producentów warto wspierać, ponieważ robią rzeczy dobrej jakości a do tego w bycie patriotom podczas zakupów jest modne 🙂

  6. Świetny wpis. Dziękuję. Ja osobiście zrezygnowałam z rozmiaru 62 ale większość mówi żeby jednak i 56 kupić. Ostatnio kompletowałem wyprawkę w Olibambi. Super jakość. W dodatku polska produkcja. Może znacie podobne polskie marki, które też w rozsądnej cenie mają polskie ubranka? Jak nie znacie to wpiszcie http://www.olibambi.pl i będziecie na stronie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *