Pewnie się ze mną zgodzicie, że bardzo ciężko jest namówić starszych ludzi do wizyty u lekarza i zrobienie podstawowych badań. Choćby morfologii raz w roku. Szczególnie mam tu na myśli swoich rodziców, których do zrobienia badań można namawiać długimi miesiącami. A oni uparcie twierdzą, że wszystko jest dobrze, że są zdrowi i nic im nie dolega. Dlatego też postanowiłam wziąć udział w ostatniej edycji kampanii „Jestem kobietą…” trwającej dwa lata ogólnopolskiej akcji poświęconej profilaktyce zdrowia. 

logo samo

Czy dbamy o zdrowie naszych rodziców?

Wydawało mi się, że każdy rodzic, potrafi zadbać o siebie sam, ale jak się okazuje nie jest tak kolorowo. To zazwyczaj oni dbają o zdrowie swoich dzieci i wnuków o swoim zdrowiu zapominając, i zupełnie nie pamiętają o profilaktyce. Wygląda na to, że niektórzy lekceważą badania profilaktyczne, bo twierdzą, że są zdrowi, że nie ma takiej potrzeby. Lub zwyczajnie nie chcą nas martwić i dokładać nam jeszcze swoich problemów? My dla nich jesteśmy nadal ich dziećmi, które trzeba chronić do końca życia. Wiem, że tak jest, bo sama mam 2 synków, o których martwię sie od chwili urodzenia i pewnie będę się martwić aż do śmierci. Może nasi rodzice chcą nas chronić tak jak wtedy, kiedy byliśmy jeszcze dziećmi?

Dlaczego o tym piszę? Jest to ogólnopolska Kampania Profilaktyczna, zainicjowana z myślą o wsparciu nie tylko kobiet, ale i mężczyzn dojrzałych po 50 roku życia w ich trosce o zdrowie. O zdrowie, o które często tak faktycznie nie dbają. Zostawiając zrobienie badań na kiedyś tam. Od chwili urodzenia to oni o nas dbali, biegnąc do lekarza z najmniejszym katarkiem czy infekcją. Więc teraz, kiedy my już mamy własne dzieci i wiemy, co to znaczy, możemy naszym rodzicom odpłacić za ich troskę o nasze zdrowie kiedyś.

300x300 Dojrzali%

W ostatnim etapie kampanii dla osób, które zarejestrują się i pobiorą bon na dla swoich bliskich przewidziano również fantastyczne nagrody. Aby uzyskać bon na badania wystarczy zarejestrować się na stronie Kampanii i  odpowiedzieć na pytanie, „dlaczego biorę udział w kampanii”. Dzięki temu, że pobierzemy bon i odpowiemy na pytanie można wygrać fantastyczne nagrody. Jedną z nich jest tygodniowy pobyt w wybranym przez siebie kraju Europy fundatorem tej nagrody jest NOVASOL  Domy wakacyjne, przewidziano również niezwykle atrakcyjne vouchery na 13-dniowy pobyt wraz z wyżywieniem, konsultacją lekarską i 5 zabiegami  dziennie w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical SPA&Wellness w Busku Zdroju, nagroda oraz 3 tablety Ipad Air 2 4G 16 GB od Plus –lidera technologii LTE, a także 20 luksusowych zestawów naturalnych kosmetyków Secret Soap Store. W sam raz coś dla naszych mam, cioć i teściowych.

nagrody_na_www

Dlatego ja na imieniny obu mamom, czyli mojej i mojego męża pobrałam bon na badania, który przekażemy im 15 Października na imieniny. Bo tak się złożyło, że obie są Jadwigi. I wreszcie w tym roku nie będę miała problemu, co im kupić na imieniny. A kupować kolejny bubel, który będzie stał na szafce i się kurzył to nie w moim stylu.

IV etap kampanii „Jestem kobietą i dbam o rodziców” rozpoczął się 1 września i potrwa do 30 listopada, przez trzy miesiące trwania kampanii będzie można pobrać vouchery z pakietem 15 badań dla kobiet 50+ oraz 12 badań dla mężczyzn 50+ w cenie obniżonej o 70%. Za każdy kupon przy realizacji zapłacimy tylko 70 zł, w przeliczeniu na ilość badań jest to naprawdę symboliczna kwota. Vouchery na badania może pobrać każdy, także osoby bezpośrednio zainteresowane, a wykonać je będzie można do końca 2015 roku, może to być, zatem świetny prezent na mikołajki lub gwiazdkę dla seniorów w rodzinie.

kółka 4 etap

Więc jeżeli i Ty chcesz zadbać o zdrowie swoich rodziców to:

Wejdź na stronę www.kobietadiagnostyka.pl

i pobierz bon zniżkowy na pakiety badań, dla kobiety dojrzałej lub dla dojrzałego mężczyzny.

Spraw swoim rodzicom lub teściom najlepszy prezent, jaki możesz im podarować. Bo nie ma bo nie ma nic cenniejszego, niż nasze zdrowie.

Zdrowia nie kupisz, możesz tylko o nie zadbać.

24 thoughts on “Kampania profilaktyczna „Jestem kobietą dbam o swoich rodziców” + konkurs”

  1. Popieram takie akcję w 100%! Brak chęci do badań prowadzi do okropnych konsekwencji. Mojego dziadka nigdy nie dawało się namówić na pójście do lekarza – skończyło się to tragicznie 🙁 U mojego męża w rodzinie to samo, na szczęście po miesięcznej śpiączce udało się przywrócić jego wujka do życia. Ludzie badajcie się, to jest ważne!!!!

  2. inicjatywa super, już po raz trzeci wzięłam w niej udział. Jeśli tylko jest opcja, żeby przebadać się, nie czekać na dalekie terminy i nie zapłacić za to fortuny, to czemu nie skorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *